Clio 4 1.2 75 bg soğuk havalarda marş sorunu

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de servise bir kaç kez götürdüm sadece bilgisayara bağlayıp sorun olmadığını söylüyorlar. Sabah saat 06.22 itibariyle aracı test etmek amacıyla garaja değil sokağa koydum soğuk havayı yesin ve sabah ne durumda olacak bunu görebilmek adına ilk marşta eski model araçların yaptığı gibi uzun uzun çeviriyor. Ama ardından 2. Marşı yapınca sıkıntısız çalışmaya başlıyor. Araba yeni km düşük buna rağmen son model bir aracın böyle şeyler yapması can sıkıcı olmaya başlıyor. Çünkü arabayı garaja koyunca orda sıcaklık 17 derece oluyor ve araba sorunsuz çalışıyor. Isıyla ilgili arabada ölçüm yapan bir sensörle alakalı olabileceğini düşünmeye başladım.

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de servise bir kaç kez götürdüm sadece bilgisayara bağlayıp sorun olmadığını söylüyorlar. Sabah saat 06.22 itibariyle aracı test etmek amacıyla garaja değil sokağa koydum soğuk havayı yesin ve sabah ne durumda olacak bunu görebilmek adına ilk marşta eski model araçların yaptığı gibi uzun uzun çeviriyor. Ama ardından 2. Marşı yapınca sıkıntısız çalışmaya başlıyor. Araba yeni km düşük buna rağmen son model bir aracın böyle şeyler yapması can sıkıcı olmaya başlıyor. Çünkü arabayı garaja koyunca orda sıcaklık 17 derece oluyor ve araba sorunsuz çalışıyor. Isıyla ilgili arabada ölçüm yapan bir sensörle alakalı olabileceğini düşünmeye başladım.
sensörden olabilir bencede bunu çözücek olan servis ama maalesef onlarında birşeyden haberi yok dediğiniz gibi bilgisayarda hata vermiyo birsey yapamayız diyorlar
insanın sinirlerini bozuyo bu durum sonuçta yeni araç geçenlerde dayımın 85 model aracını sattık 10 yıldır tarlada hurda niyetine duruyordu bir bidon benzin koyduk tek marşta çalıştı hayret ettim bizimki sözde yeni nesil araç hersey elektronik ama durum ortada bir şekilde problemli araç garantisi varken birşey yaptıramadık artık hiç yaptıramayız

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
İlk önce manyetik kaptor kontrol edilmeli daha sonra Rölanti valfine baktırın, hava soğukken rölantiyi düzgün ayarlayamıyorsa araç çalışmakta zorlanır ve çalışsa bile stop eder...

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çalıştıktan sonra stop etme gibi bir durum olmadı daha hiç ama yarın sabah randevumuzu aldık inşallah bu sefer çözerler.

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yarın sabah servise gidince sorunla ilgili bilgilendirme yapıcam teşekkür ediyorum herkese.

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yarın sabah servise gidince sorunla ilgili bilgilendirme yapıcam teşekkür ediyorum herkese.
İnş sorun düzelir bizi durumdan haberdar ederseniz seviniriz

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yarın servisin cevabına göre bende burayı bilgilendiricem umarım çözeriz.

selcukp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorun benim aracımda da var 1.2 lpg li. Genelde soğuk havalarda yapıyor bazen yaklaşık 3 saniye üzeri marş basıyor ama araç gaz yemiyor gibi oluyor lpg ile alakası olacağından ötürü aracı sadece benzin de kullandım bi süre lpg ilede alaksı yok araç bildiğin gaz yemiyor marş motoru yanacak hissine kapılıyor insan. Bnce bu kronik sorun yaz aylarında hiç yapmadı mesela aküylede alakası yok aracı alalı 1 yıl oldu aküde sorun olsaydı elbet bu zamana kadar patlak verirdi ve hiç çalıştıramazdım normal olarak. Birde merak ettiğim bizim araçlarda elektronik marş varmı yani kontak anahtarı olsa çalışırken marş versen ne olur babamda astra var çalışırken anahtarı marş pozisyonuna alsan bile marşa basmıyo araba cliolarda böyle mi ki

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam araç serviste bakıyorlar zaten çok ilgili değiller bu konuda sinir bozdular yeterince. Ben manyetik kaptörden olduğunu düşünüyorum maliyetli bir parça olmadığı için değiştirilmesini söylicem eğer değiştirdikten sonra da bunu yaparsa bilmiyorum çözümünü.

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar servise girdi araç bugün ve usta oksijen sondası arızası dedi hata vermiş bir kaç kez dedi tek arıza bu parçada görülüyor dedi. Eğer gerekli araştımaları yaparsanız hava yakıt karışımına etkisi olduğunu görebilirsiniz. Oksijen sensörü siparişini verdim pazartesi günü montaj yapılacak. İlerleyen zamanlarda sizlere durumla ilgili güncelleme yapıcam. Bu sorunu olan arkadaşların okisjen sondalarına baktırmaları önem taşıyor.