Clio 4 1.2 75 bg soğuk havalarda marş sorunu

Çorum 19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracta 2013 garantisi yok bazı servisler ücretsiz yapıyormus benden 200 lira aldılar erzincan reno yetkili servisinde yapıldı garanti kapsamına üçretsiz yapmak zorundalardır zaten.

Çorum 19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrar Merhaba! Clio derdi bitmeyecek bende galiba aracım rolantideyken egzos titriyor gözle görünüyor bgn servise gittim 1.2 lerde bu kadar titreme var dedi usta ama cok ikna olmadım sizin araclardada varmıdır acaba motor sıcak soguk farketmiyor titriyor egsoz

selcukp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 75liklerde çok normal bi durum ister motor sıcak ister soğuk egzoz titriyor devir dalgalanmasıda motor soğukken yapıyor sıcakken kesiyor bazen hiç yapmıyor genelde boğaz kelebeğinden kaynaklanır derler

Çorum 19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde bişey soracagım motor sogukken ilk calıstırmada biraz motor sesli calısıyor araba ıcındeyken cok duyulmuyor ama dısarı cıkınca bi ince bilye şıkırdaması gibi ısınınca geciyor 34 binde daha araba buda normalmi?bide araba 2-3 saatte dursa 2 gunde dursa hava 20 derece bile olsa her calıstırdıgımda Devir 1100 de acıp 900 e iniyor sonra ve otomatik jigle hafif hafif gaz veriyor gibi bunu sürekli yapıyor hava sıcak soguk farketmiyor

InfoAboutRenault

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ses olayı için bir şey diyemem görmek gerek fakat devir için söylediğiniz gayet normal geldi bana.

Çorum 19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yani normal benzli motor sessisliği yok gibi bu arabaların orjinal sesimi anlamadım servis proplem yok bunlar böyle dedi kabut kapalı sıcak motorda proplem yok yada aracın icindeyken ama soguk motorda bariz dizel araba kıvamında calısıyor kabut acmadan duyuluyor veya cam acıp sesi duyabılıyorum

Gökhan Uysal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım clio değil lakin aynı yıl üretilmiş 2013 sandero bu problem bendede başladı 2-3 seferde marş alıyor sonra stop edip tekrar bassamda sıkıntı yok bende renoyla görüşeyim bakalım

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soğukken 1100 - 900 devir civarları, ısınınca 650 devire sabitler.

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar sizin sorununuzu servis çözdümü problemde hangi aşamadasınız ?

Merhabalar, geçte olsa güncelleme yapayım, uzunca bir süre foruma girememiştim.

Yetkili servis burada yer alan bilgiler ışığında mevcut en yeni yazılımı yükledi. (buji, bobin vs. bir sürü sebebi olabilir diye ilk başta yapmak istemeselerde) Yeni yazılım sonrası sorun da çözülmüş oldu.

adali0660

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, geçte olsa güncelleme yapayım, uzunca bir süre foruma girememiştim.

Yetkili servis burada yer alan bilgiler ışığında mevcut en yeni yazılımı yükledi. (buji, bobin vs. bir sürü sebebi olabilir diye ilk başta yapmak istemeselerde) Yeni yazılım sonrası sorun da çözülmüş oldu.

hangi ildesiniz hocam