Clio 4 1.2 Joy Debriyaja basın+Start yazısı çıkıyor.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın

Yasin_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyaja basılı olduğunu bildiren kaptör veya vitesin boşta olduğunu bildiren kaptör. Bu ikisinden biri arızalı bence

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende icon var ben aldım alalı çıkıyor bu yazı araç boşta ise fren+start viteste ise debriyaj+start yazısı çıkıyor

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Makyajlı joy ve makyajsız joy. Vites boşta ise basınca direk çalışıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 Clio Joy SW var bende ve bu durumu sadece araç vitesteyken istiyor. Boşa aldığımda Start düğmesi ile direk çalışıyor. Sizin araçta bu durumu algılayan sensörlerde bir arıza var gibi görünüyor.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim icon karti takmazsam fren + startla calisiyor hep.bir nevi guvenlik onlemi.yani anahtar cebimde sof koltugunda otururken yan koltuktaki cocuk starta bassa arac viteste olsa nolur.iste bu gibi durumun onune gecmek icin.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Benim icon karti takmazsam fren + startla calisiyor hep.bir nevi guvenlik onlemi.yani anahtar cebimde sof koltugunda otururken yan koltuktaki cocuk starta bassa arac viteste olsa nolur.iste bu gibi durumun onune gecmek icin.

Vitesteyken çalismiyor zaten bosa alinca hic bir pedala basmadan el freni cekikken calisiyormuş. Joy modeller boyleymis.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Vitesteyken çalismiyor zaten bosa alinca hic bir pedala basmadan el freni cekikken calisiyormuş. Joy modeller boyleymis.
Bendeki de öyleydi boştayken bir şeye basmaya gerek yoktu, dün aracın huyu değişti...

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendeki de öyleydi boştayken bir şeye basmaya gerek yoktu, dün aracın huyu değişti...

bende 1.2 2014 joy sw ben hic bir zaman viteste aracı susturmam ve visteste iken calıstırmam devamlı en freni kullanırım..

durum böyle iken 1.2 olması sebebi ile arac kalkışta stop ederse veya arac calısmadan viteste ise start a basınca önce debriyaj basın yani sizdeki uyarı gekiyordu.. müşür arızası var muhtemelen. servise ugrayın durumu söyleyin sipariş verirler pahalı değildir garantisi varsa ücret almıyorlar ztn

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 1.2 icon var bendede debriyaja basmadan araç çalışmıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi