Clio 4 1.2 Joy Debriyaja basın+Start yazısı çıkıyor.

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi bende aldım alalı var bu 2014 kasım 1.5 dci icon araç. frene veya debriyaja basmadan çalışmıyor. araç boşta ise sadece frene basın yazıyor. sadece debriyaja basınca çalışıyor. hep vardı az önce denedim yine öyle. başka bir sürü araçta böyle. başka markalarda yani. bence bu durum normal. seninde dediğin gibi seninki şimdi çalışmaya başlamış.

Normal bir durum değil. Joylarda her türlü direk çalışıyor. Viteste olmaması yeterli. Evde makyajlı makyajsız joy var. İkisi de vites boşta iken fren debriyaja basmadan direk çalışıyor. İconlarda farklı olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
abi bende aldım alalı var bu 2014 kasım 1.5 dci icon araç. frene veya debriyaja basmadan çalışmıyor. araç boşta ise sadece frene basın yazıyor. sadece debriyaja basınca çalışıyor. hep vardı az önce denedim yine öyle. başka bir sürü araçta böyle. başka markalarda yani. bence bu durum normal. seninde dediğin gibi seninki şimdi çalışmaya başlamış.
Arkadaşıma 2016 1.2 Joy aldık onda da bu yazı çıkmıyor, direk çalışıyor... :)

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım şu resim tüm durumu açıklayacaktır. Renault 4 kullanım kılavuzunda motorun çalıştırılması bölümünde bahsedilen durum şu şekilde.

Joy paket araçlarda (kumandadan çalıştırılan) vites boştayken direk çalıştırma mevcut, icon paket araçlarda (Eller Serbest modu olan) ise vitesi boşa alsanız dahi fren veya debriyaja basmanız gerekiyor.

QazpEv.jpg

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Abi senin araba Rütbe atlamış Joydan İcona geçiş yapmış galiba. Arka camlara bi bak otomatikleşmi hehe

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Servisteyim, geri vites müşürü arızalı çıktı araç kendini viteste zannediyormuş.
Rampa kalkış sistemi arızası da verdi, müşürün arızası hillholderıda etkiliyormuş.
Aydın'dan parça bekliyoruz...

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
icon joy farkı varmı bilmiyorum ama iconda normal olduğunu düşünüyorum. çünkü viteste fren + debriyaj a basın diyor. boşta ise frene basın diyor ama boşta debriyaja bassakta çalışıyor. sanırım eller serbes ile alakalı. bir çok araç biliyorum anahtarla çalışan frene basmadan çalışmıyor.

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Müşür değişti arıza düzelmedi.
Sebep geri vites sigortasındanmış...
5 saatten sonra sıkıntımız bitti...

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Müşür değişti arıza düzelmedi.
Sebep geri vites sigortasındanmış...
5 saatten sonra sıkıntımız bitti...

Abi sigortayı kontrol etmeden direk geri vites müşürünümü değiştirdiler ? Sanayi işi olmuş eğer öyleyse.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli