Clio 4 1.2 Joy Debriyaja basın+Start yazısı çıkıyor.

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımı alırken bir çok benzer araca bakmıştım. Aracı bir çalıştıralım mı denildiğinde hep debriyaja basıp çalıştırın diyorlardı satan kişiler. Sonra kendi aracımda boşa alıp denediğimde çalışmıştı. Sanırım icon model araçlarda eller serbest modu sebebiyle debriyaja basma gereği duyuluyor başkasının çalıştırmasını engellemek amacıyla. Ama joy pakette bu yok. Kartı taktıktan sonra boşa alıp starta bastığınızda araç çalışıyor.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
2013 1.2 icon var bendede debriyaja basmadan araç çalışmıyor
Icon da olan ve bizim Joy da olmayan özellik kendi kendine aktif oldu demek ki...
Aracı az önce denedim rampada yokuş kalkış sistemi devreye giriyor ama aynı eğimde geri vitese takınca ve kalkış sırasında yokuş kalkış sistemi devreye girmiyor.
Servis yolu göründü bize...

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Icon da olan ve bizim Joy da olmayan özellik kendi kendine aktif oldu demek ki...
Aracı az önce denedim rampada yokuş kalkış sistemi devreye giriyor ama aynı eğimde geri vitese takınca ve kalkış sırasında yokuş kalkış sistemi devreye girmiyor.
Servis yolu göründü bize...

Abi geri vites olayini ben de cozemedim dedigin gibi yokus yulari geri manevra yaparken bazen tutuyor bazen vitesli arac gibi kaydiriyor.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Az önce servisi aradım fren müşürü arızasına benziyor getirin bakalım dediler Salı gününe randevu verdiler.
Araçta yokuş kalkış destek sistemi varmıydı, Joy Clio 4 de olmaması gerekiyor sonradan mı açtırdınız diye de sordular ...
Tanrım sana geliyorum... :)

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Servise göstermek gerek her yol yöntem denendi ise..:eyv

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Az önce servisi aradım fren müşürü arızasına benziyor getirin bakalım dediler Salı gününe randevu verdiler.
Araçta yokuş kalkış destek sistemi varmıydı, Joy Clio 4 de olmaması gerekiyor sonradan mı açtırdınız diye de sordular ...

Abi belli bi yılda uretilenlerde yokuş kalkıs pasif durumdaydi galiba yanlis hatirlamiyorsam. Servis açabiliyordu ısrarlı davranırsanız 😂

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi belli bi yılda uretilenlerde yokuş kalkıs pasif durumdaydi galiba yanlis hatirlamiyorsam. Servis açabiliyordu ısrarlı davranırsanız [emoji23]

2012den itibaren joy clio4lerde yokuş kalkış desteği sabit.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio4 te standart diye biliyorum arkadasa sirket araci olarak en bosunu vermislerdi onda da vardi

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Abi belli bi yılda uretilenlerde yokuş kalkıs pasif durumdaydi galiba yanlis hatirlamiyorsam. Servis açabiliyordu ısrarlı davranırsanız 😂

2012den itibaren joy clio4lerde yokuş kalkış desteği sabit.

Clio4 te standart diye biliyorum arkadasa sirket araci olarak en bosunu vermislerdi onda da vardi
Clio 4 modellerinin tamamında bu özellik standart geliyor ama ne hikmetse servis danışmanı bunu bilmiyor... :)

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi bende aldım alalı var bu 2014 kasım 1.5 dci icon araç. frene veya debriyaja basmadan çalışmıyor. araç boşta ise sadece frene basın yazıyor. sadece debriyaja basınca çalışıyor. hep vardı az önce denedim yine öyle. başka bir sürü araçta böyle. başka markalarda yani. bence bu durum normal. seninde dediğin gibi seninki şimdi çalışmaya başlamış.