Clio 4 1.2 joy felaket yakıt tüketimi

mıcmac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
beyler merhaba 2015 model 1.2 joy 75 bg aracım var daha önce 2 litre stilomu çok yakması sebebi ile satmıştım aracımı sıfır aldım 2 yıldır biniyorum 18 binde bütün bakımlarını düzenli serviste yaptırıyorum en son 2016 eylülde girdi yani 4 5 ay önce aracım şehir içi 10 litle şehir dışı 7 litre yakıyor araca tek biniyorum benden başka binen yok aşırı yüke gelmiyor bakımları düzenli motor çekişinin inanılmaz cılız olduğu gibi birde 10 litre yakıyorum anlık yakıt tüketiminde gaza biraz yüklendiğimde 20 litlere geliyor bu inanılmaz bmw m5 yakmıyor bu kadar vites geçişlerimi 2-3 vitesler arasında yapıyorum sollamalara çıkmadığım sürece 4 bin devri görmüyor makine asıl soruma gelince bu şartlarda bu araç neden bu kadar çok yakıyor ben inanamıyorum şahsen sizin yorumlarınızı bekliyorum

muarigumus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şu an ortalama yakıt tüketiminiz nedir?
1. ve 2. viteslerde tüketimi fazla olur araçların aklınızda bulunsun, buna ek olarak hava durumu vs etkenlerde var tabiki

mrt3458

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende sizin gibi şikayetçiydim ancak atmosferik 1.2 olunca malesef böyle oluyor diyerek idare etmeye çalışıyorum.
Zaten fabrika verisi 7 lt bunun üzerine en az 1 lt ekle 8 lt yapıyor.
Bundan sonrası tamamen şartlar ve kullanım alışkınlıkları bende 1.9 caddy den buna geçince çok zorlanmıştım nitekim hala da devam ediyor ve çok yakıyor diye bende arabayı yakacaktım :D özetle bunlara rağmen tabi ki bu araba için bu değerler yinede normal değil olması gereken 7 8.5 geçmemesi ama turbosuz
ve güçsüzlüğün cezası yakıt olarak geri geliyor. En güzeli 1.2 turbo manuel almak en azından gidiyor ve turbo :)

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 4 1.2 joy felaket yakıt tüketimi

Maalesef benim araçta yakıyo arkadasında dediği gibi turbo olmayınca rampalarda vs basıyoruz sonuc olarak aracta fazla yakıyo şehir içinde sakin kullanımda 8 lt falan oluyo malum istanbul trafiği dün baktığımda 12 küsürdü lt birde kısa mesafelerde yakıt tüketimi cok oluyo eger sizde kısa mesafe kullanıyorsanız normal değerler havalarda soguk yazın biraz daha düşer

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Skayn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aksine basınca turbolu araçta yakıt tüketimi daha fazla oluyor, turbolu araç basmadan iyi. 1.2 atmosferik en ekonomik motor. 16-19 kuruş arası gidip geliyorum daha ne olsun. Ortalama yakıtta 7 üzeri görmedim daha.

SedatBnd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı araca sahibim, İstanbul anadolu yakası şehir içi kullanım yol bilgisayarını 1000 km dir de sıfırlamadım 7 litre ortalamada şu an.

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 joy Yen'i kasa 75 beygir 1.2.
Şehir içi 6,5 üstünü görmedim şuan. 3000 km de. 6 yok nadir geçiyor şehir içi ortalama. Uzun yol 4.8-5.2 civarında.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

SedatBnd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında arabalarda problem yok, 10 litrede yaksa hakkıdır, akaryakıt fiyatlarında asıl sıkıntı. Sütten sıkma portakal suyundan daha pahalı:pislik
https://www.youtube.com/watch?v=FeA7jRjUtf8 Bu adamın videolarını izledikçe lanet ediyorum bize bu yaşamı layık görenlere

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Soğuk hava yakıtı arttırır, fazla takılmayın...

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmişler olsun. aynı durumdan müzdariptim. 9,5-10,5 arası gidip geliyordu. yıllık bakıma gittiğim sıra bildirdim filtreler tıkalıdır denilerek filtreler hepsi değişti. şu an 11,5-12 arası gidip geliyor kafam rahat :D benzin olmuş 5,40 arkadaş heeey araba 60 kuruş yakıyo gitse gam yemicem !! hızlanma sıfır hatta -
ufak bi anektot :
izmiri bilen bilir. çanakkale istikametinden izmir merkeze gelirken bayraklı tüneli vardır. bu tünelde hız sınırı 90dır.
ben çiğliden tam gaz çıkıyorum ibre 160 180 rampa aşağı ! sonrasında tünele girmeden tatlı bir rampa mevcut bilmem kaç km belkide 10 15. ayağımı hiç gazdan çekmeden basmaya devam ediyorum 140-138-130-126- derken tünele tam gazla 90 la giriyorum :D
muhteşem fransız teknolojisi :D