Clio 4 1.2 joy felaket yakıt tüketimi

exper24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 4 1.2 ler 16 inç jant ile satılıyor bu jant lastik baya ağır bu yüzden çekişi olsun yakıtı olsun çok etkiliyor.. aynı motor clio2 de var 14 jant 175-14 lastik ile.. araca bir ara 16 jant takmıştım araç ölmüştü resmen..

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
16 ile değil fabrika çıkışı 15 ile satılıyor joylar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
joy 15
icon 16
gtline 17

gkhan92

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yanlışınız var :) 1.2 joy aracımı 3 hafta önce aldığımda yol bilgisayarını 0 layıp bende 9 litreleri görmüştüm, ancak araca elim ayağım alışınca en kısa sürede aracı 5.vitese atmayı keşfetince yakıt tüketimim şehir içi 5.6 - 5-8 litrelere düştü, uzun düz yolda sabit hızda 4.2 lerde geziyor tüketim.. performans olarakta beni tatmin etti nedense gidişi çok iyi ve sıkıştırınca yakıyor ama çok güzel gidiyor.. yanlış anlaşılma olmasın evimizde megane 3 dci var 105 lik 6 vites, yakıt tüketimi dizel olmasına rağmen meganeyle nerdeyse aynı, hatta şehir içi sanki meganeden daha az yakıyor hafif ve şanzıman kısa olduğu için.. meganeyle 6 - 6,5 larda geziyorum şehir içinde :)

seri kullanmayı sevip kesicide sıka sıka aracı kullandığımda 11 litreyi geçmemesi çok hoşuma gitti, 0-100 videosunu sizlerle paylaşacam

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar clio 1.2 joy performans beklentisi olmadan, sorunsuz ve ekonomik bir şekilde ulaşım için tasarlanmış bir araçtır. Vites geçiş işaretlerine dikkat edildigi taktirde ciddi anlamda yakıt degerleri düşecektir. 4,5 yıldır bu aracı kullanıp 90.000 km yol yapan biri olarak söylüyorum. Şehir içinde mutlaka vites geçiş tavsiyelerine uyun kesinlikle yakıt düşecektir. Uzun yolda ise ben bir sabır örnegi gösterip 85-90 km hıza gidiyorum ve 4,5 - 4,8 gibi değerler elde ediyorum. Hızım 100-110 oldugunda bu değerler direk 6,5 seviyesine çıkıyor. Küçük motoru zorlamaya gelmiyor hiç. Clio yu kullanırken aceleci davranmamak , sabırlı olmak gerekiyor. Bu şartlar sağlandıgında clio 4 inanın bana çok ekonomik bir araç. Yavas yavas sabırla kullandıgım arabamda an itibariyle tüketimim şehir içi 6,2 / 100 km. Şehir dışı 4,7 / 100 km dir.

sinann24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir arkadaş yazmış 1 ve 2. vites geçişlerinde fazla basmayın diye sanırım bunu denemem lazım biraz da en büyük sebep Renault kullanmayan bir insan Renault aracına binince clio gibi araçta bocalıyor cunku vites geçişleri farklı ben bunu yeni anladım geçte olsa :) 12 litre yakıyordum şimdi 7 litrelere düştü şehirlerarası .4.7 gördüm sevincimden şok oldum hahahaha :) clio güzel arkadaşlar kazasız sürüşler

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim arabam yakmıyor 1.2 joy neden takmıyor vites geçislerinde uyariyi dinliyorum ona gore vites yukseltiyorum herşey kullanmaya bagli arabayi sıkıştirirsan çok yakar

Rizeli Ramazan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul da şehir içi 8-9, hatta kışın 10 normal fabrika verilerine aldanılmaması gerektiğini öğrenmiş olmak lazım bence.

babuqhtuLu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 model clio 4 1,2 75 bg joy sahibiyim. Araç benzinli 42ooo km ve sıfırdan beri servis bakımlı. Uzun yolda 100 km 5,5-6,0 lt arası gidiyor. Şehir içi ise 8 litrelere kadar çıkabiliyor. Fakat benimde anlam veremediğim konu şu; mesela depoyu fulledikten sonra yola çıkıyorum sonra yine aynı pompaya geliyorum. Yol bilgisayarında tüketilen yakıt 10 lt gösterirken depoyu fullediğimde 12-13 lt alıyor. Yani yol bilgisayarıyla aldığım yakıt litresi tutarsız. Acaba sadece bende mi böyle yoksa sizin araçlarda da böyle sıkıntı var mı ?

gkhan92

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şehir içinde malesef dizel araçlar bile 6-7 litre yakarken bizim 1.2 cliolar gene iyi yakıyor :) sıkıştırdığımda 1.2 clioda 9-10 litreleri bende gördüm .. elim ayağım alışıp düşük devirde vites yükseltmeyi öğrenince şehir içi 5.6 lara kadar düşürdüm :) geçen acelem vardı 6.4 e çıktı basınca