Clio 4 akü değişimi hakkında

bburakbulut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar öncelikle merhaba. 2013 model 0.9 tce kullanıcısıyım, bu sabah aracı çalıştırırken yol bilgisayarında değişik uyarılarla karşılaştım. Arıza ışığı yakması, direksiyon arızası, fren sistemi arızası, esp kontrol ettirin, start stop kontrol ettirin ve bunun gibi bir çok uyarıyı arka arkaya verdi. Bakımına 20 gün kadar vardı başta bundan kaynaklandığını düşündüm her neyse araç çalışmadı çekiciyle yetkili servise kadar gittim. Akünün bittiğini söylediler değişim için parça fiyatı 626,24 TL, işçilik 20,00 TL, KDV'de 117 küsür bana toplamda 770 TL gibi bir rakam çıkarttılar. Sorduğumdada sistem start stop olduğu için böyle tarzından birşeyler söylediler. Bu fiyatı verdim taktırdım ancak hala iyi mi ettim kötü mü ettim konusunda kararsızım en nihayetinde bir akü. 12 V 60 Ah 680 Aen hi-life. Daha önceden taktıran bilen arkadaşlar varsa bunun fiyatı nedir ne değildir yardımcı olursanız sevinirim.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha önce de bu arızaların aküden kaynaklı olduğunu bir çok arkadaşımızdan duymuştuk. Değişim olması iyi olmuş markasını hiç bilmiyorum ama en azından serviste 2 yıl garantili olarak işlem yapılacaktır

firatdemirel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaşadığınız uyarı sorunları aküden kaynaklanıyordu aynı durumla bende karşılaşmıştım garip gelen ise 770 lirayı nasıl olur da aküye verdiniz akü fiyatlarından haberiniz yok herhalde ? Servis aşırı derece fahiş fiyat çekmiş hemde 550 lira gibi :) Ben aküyü kendim değiştirdim garanti konusunda da hiç bir sıkıntı yaşamadım tabi elektronik arıza durumunda işler değişecektir akü kaynaklı bir sorun sanmıyorum yaşayabileceğinizi.

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
en iyi akü 150 lira servisde yaptırmayın. bu durum garantinizi bozmayacaktır. Keyifli forumlar

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Bende akü değiştirdim benim akü garanti den değişti bu seferlik. Pahalı olmasınıda star stop olduğu için pahalı olduğu bilgisini verdiler.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onurps0623

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Akü için o fiyat çok çok fazla şayet başıma gelirse öyle bir sorun taktıkları akü markası belli dışarıda yarı fiyatına takrırırım . Yalnız akü değişinde bazen komple kodlamalarda gidiyor onuda serviste yaptırabilirsiniz . Ve sanırım aküyü dışarıda değiştirince garantiyi bozmuyor ... Dışarıda aldığını akünün de garantisi olduğunu belirtmek isterim .

erkan2559

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
en kral star stoplu akü 200-350 arası

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu star stop ozellıgı benzınden tasarruf saglarken akuden mı yıyor _?

MEMETKAPUCİ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sıze yıne ıyı fıyat vermısler servıs bana 900 kusur lıra vermıstı ama dısarda bosch marka aku 270 tl.

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sıze yıne ıyı fıyat vermısler servıs bana 900 kusur lıra vermıstı ama dısarda bosch marka aku 270 tl.
hocam aku ıcın sakın servıse gıtme o paraya okuz alınır :) sen bosh markanı al yoluna bak aracın garantısı olsa bıle bozmuyormus garantıyı