Clio 4 akü değişimi hakkında

digiogi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bi arkşım (clio4 )fiyattan dolayı aynı özellikte farklı akü aldı ama nedendir bilemiyoruz konfor beyni yandı,2bin lira masrafı oldu,akü ihtiyacım olsa tuzluda olsa aynı marka aynı model takardım

Başka bir forumda servis efb akü taktı demişler ama emin olamadığım için burada da özellikle sorayım dedim hocam.

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben geçtiğimiz ay mutlu agm aldım 780 lira. Internetten araştırdım. Stop&Start özellikli araçlarda marş basma sayısı çok olduğu için yüksek hızda şarj olan aküye ihtiyaç varmış. Üzerinde orjinal aküsü vardı 6 yıllık. Işıkta durunca sürekli start stop mümkün değil uyarısı veriyordu, şimdi saat gibi çalışıyor. Agm akü pahalı ama bu araçların ihtiyacı bu.
Üzerinde de orjinal varta agm vardı bu arada

digiogi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Link verebilir misiniz hocam hangi modeldi? Akü tamamen bitince marş basmayacak duruma gelince mi aldınız yoksa start stop çalışmıyor diye mi değiştirdiniz?

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Link verebilir misiniz hocam hangi modeldi? Akü tamamen bitince marş basmayacak duruma gelince mi aldınız yoksa start stop çalışmıyor diye mi değiştirdiniz?

https://www.mutlu.com.tr/urunler/starter/binek-ve-hafif-ticari-arac-akuleri/agm-start-stop/8

Akünün tamamen bitmesini göze alamadım. Baktım start stop artık çalışmaz hale geldi. Dedim yakında bu akü beni yarı yolda bırakır aldım. 70 Ah olanını aldım bu arada. Akü yuvasına sorunsuzca oturdu.

digiogi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://www.mutlu.com.tr/urunler/starter/binek-ve-hafif-ticari-arac-akuleri/agm-start-stop/8

Akünün tamamen bitmesini göze alamadım. Baktım start stop artık çalışmaz hale geldi. Dedim yakında bu akü beni yarı yolda bırakır aldım. 70 Ah olanını aldım bu arada. Akü yuvasına sorunsuzca oturdu.

Bende de aynı araç var hocam. 60 amper var şu anda. Sizin de eskisi 60 amperdi dimi? 70 sorunsuz olduysa ben de direk 70 alayım.