Clio 4 alırken dikkat

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam, 2013 başından beri 35 bin Clio 4 satılmış ve dediğin gibi bu 35bin Clio 4 kullanıcısı foruma üye ve hepsinin arabası sorunlu. bu arada başka markaların arabaları sorunsuz ( diğer forumlarıda bi dolaş istersen). iyi yapmışsın almamakla, süper hareket. çok uyanıkça ve akıllıca bir hareket.

bazı insanlar arızaları görmezden gelebiliyor.umursamıyor veya arabaya eşek niyetine biniyor..ama titiz ve sorun istemeyen insanlar için bende bunlardanım hayatta katlanamadığım bir durum hatta kafama takarım o sorun giderilmezse mutsuz olurum..onun için sıfır alıp 40 bin tl verip sorun çıkaran ve benim gibi sorun istemeyen titizlenen kişiler için değil clio 4..

nerden aldım aldığım güne lanet olsun 20 binde 3 kere fren balatası değiştim,garç gurç sesler geliyor bunlar bana gelmez yani bunlar olursa ben kafama takar uyku uyuyamam... sorunlar bana göre değil..

CagdaAktan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

bazı insanlar arızaları görmezden gelebiliyor.umursamıyor veya arabaya eşek niyetine biniyor..ama titiz ve sorun istemeyen insanlar için bende bunlardanım hayatta katlanamadığım bir durum hatta kafama takarım o sorun giderilmezse mutsuz olurum..onun için sıfır alıp 40 bin tl verip sorun çıkaran ve benim gibi sorun istemeyen titizlenen kişiler için değil clio 4..

nerden aldım aldığım güne lanet olsun 20 binde 3 kere fren balatası değiştim,garç gurç sesler geliyor bunlar bana gelmez yani bunlar olursa ben kafama takar uyku uyuyamam... sorunlar bana göre değil..

herkez titiz, sadece siz değilsiniz. ben bahsi geçen sorunlardan "rüzgar sesi" için şikayetçi oldum. sonra bindiğim çeşitli marka ve segment arabalarda da hemen hemen aynı sesleri ve şikayetleri duyunca önemsemedim. diğer konular içinde fren balatası için google da bir yaz incele her marka araçta yeni nesil asbestsiz fren balataları için ne tarz şikayetler var. garç gurç sesler içinde. Clio 4 ü kullanmadan( öyle ver bi tur atayım değil), diğer marka b segment arabaları kullanmadan işkembeden sallamayın. kullanın, ondan sonra burada boş ahkam kesin. vitrinde veya kırmızı ışıkta gördüğün araba hakkında izansız sallamayın.
ha bu arada bir kez daha söylüyorum; bu araba 35 bin satmış, sence bu forumda kaç tane Clio 4 kullanıcısı var, hadi 100 diyelim bununda 70 i şikayetçi olsa (ki o kadar bile değildir). 35 bin arabada (rakamla da yazayım belki daha iyi anlarsın 35.000), 70 hadi deki iki katı 140 olsun. ufkunu genişlet hocam tüm renault ve Clio 4 kullanıcıları bu forumda değil, buradaki 50-60 arabalık şikayet ile sen bunu hangi akıl ve fikirle genelleyebiliyorsun ki?

bu arada "nerden aldım aldığım güne lanet olsun 20 binde 3 kere fren balatası değiştim" şikayetini yapan arkadaş vardı evet bu forumda. kendisi arabaya standart binen bir arkadaş mı? yoksa, orasını burasını kurcalayıp, durmadan basan vs kullanan bir arkadaş mı? ne Clio 4 müş beeee ya. bilen bilmeyen sallar olmuş....

cupido

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bana yazmak düşmez 2200km 2014 nisan çıkışlı ama daha hiçbir sorunla karşılamadım ve cok memnunum 20 bini görmez bu hızla ama olsun yolda çevirip cok güzel arabanız var demeleri yetiyor tabi 1 hafta geçmedi farı vurduk olsun :) adamın maşallah dediği 3 gün yaşıyor demekki

oblohan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
açıkcası arabadan şikayetçi değilim. Ancak renault müşterisine bu şekilde yaklaşmamalı ve çözüm üretmeli. 3 haziranda verdiğim aracın halen parçasının ne durumda olduğu ile ilgili aranmadım ve bekliyorum. Benim derdim bana neden bilgi verilmiyor. Parça bekleniyor deniyor ancak ortada parçanın nerede olduğu, ne zaman geleceği ile ilgili bir bilgi yok. derdim bu benim. arıza çıkacaktır ama sonuçta sıfır araç alıyorsun ve bu kadar arızanın çıkması belki şansızlık diyecem. hadi arıza yaptı ama parça olmaması çok garip .

mstfynl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio4 lere bok ata ata sonunda adını çıkaracaksınız. . ondan sonra da satmaya kalkanlar ilan verip kimse aramayınca dert yanmasın. çünkü olmayan kronik sorunları sorun haline getirip de aracı yerin dibine sokan sizlersiniz.sonuçta bu araç allah yapısı değil kul yapısı hatalar olur ve giderildikten sonra sorun olmaması gerekir. ufak tefek sorunlar bütün markalarda var. hiç mi okumadınız mercedes'in bmv nin toyota'nın hondanın imalt hatası nedeniyle kaç bin aracını geri çağırdığını.güzel günlerde güle güle , kazasız belasız günlerde kullanın araçlarınızı.

SerdarGurgen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum kroniklesen bir sorun olmaya basladi demistim. Sadece bu forum sitesinde 2 kisi ayni sorunu ayni sekilde yasamis. Belirli bir kullanimdan yada deformeden sonra meydana geliyor ise, sence bu kroniklesen bir sorun olmaz mi? Sence kronik olmasi icin ne olmasi lazim? Bu sorunu 35 binde 3 kisinin yasadigina eminmisin farkli kimse yokmudur? Zamanla kronikmi degilmi anlasilir. Ama sadece bu forumdan 2 ayni sekilde yasanan sikayet benim icin kroniklesebilir dusuncesi olusturur. Farkli araclarda farkli sorunlar yasanmiyor diye birsey de soylemedim her ürün sorun yasatir. Sifir arac alan insanin beklentisi sorun istememesidir hakli olarak, yoksa gitsin ikinci el alsin neden bukadar para veriyor? Tabi bu sorunlarla karsilasmayacagi anlamina gelmez biraz sans isi. Aracin artilari var, herkes seviyor aracini ama sikintilari da gormezlikten gelmek olmaz.

CagdaAktan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum kroniklesen bir sorun olmaya basladi demistim. Sadece bu forum sitesinde 2 kisi ayni sorunu ayni sekilde yasamis. Belirli bir kullanimdan yada deformeden sonra meydana geliyor ise, sence bu kroniklesen bir sorun olmaz mi? Sence kronik olmasi icin ne olmasi lazim? Bu sorunu 35 binde 3 kisinin yasadigina eminmisin farkli kimse yokmudur? Zamanla kronikmi degilmi anlasilir. Ama sadece bu forumdan 2 ayni sekilde yasanan sikayet benim icin kroniklesebilir dusuncesi olusturur. Farkli araclarda farkli sorunlar yasanmiyor diye birsey de soylemedim her ürün sorun yasatir. Sifir arac alan insanin beklentisi sorun istememesidir hakli olarak, yoksa gitsin ikinci el alsin neden bukadar para veriyor? Tabi bu sorunlarla karsilasmayacagi anlamina gelmez biraz sans isi. Aracin artilari var, herkes seviyor aracini ama sikintilari da gormezlikten gelmek olmaz.

hocam, bir soru sorduk buna cevabınız var mı? bir forumdan 2 kişinin yaşadığı sorun ve diğer tarafta satılan 35 bin araç. sence bu bir hatanın "kronikleşmesi" için yeterli bir oran mı? bu araçların ne şartlar altında ve nasıl kullanıldığını biliyor musun? sonuçta bahsedilen baskı-balata. arkadaş belki ayağı devamlı debriyaj da gidiyordur farkında değildir vs. yada balatanın üreticisi hatalı üretim yapmıştır bir tek o parçada veya partide. sallıyorsun ama sallarken mesnetli sallayın bari. ne olduğunu bilmeden hemen "kronik". "kullanım sebebiyle" hata kullanıcı hatasıdır hocam bu arada. her araç sorun yaşatır, ikinci el daha çok sorun yaşatır ve garantisi olmadığı için her seferinde para bayılırsın. sıfır araç daha az sorun çıkarır, keşke hiç çıkarmasa ama çıkardığında da cebinden para çıkmaz, garantilidir. bu arada herkes sırf sorun yaşamamak için sıfır araç almaz, pek çok başka sebebi de vardır. ben bir sıkıntı görmüyorum araçlarda sadece elindeki malın değerini bilmeyen, doyumsuz ve araba cahili insanlar görüyorum. yok orası şöyle, burası böyle. diğer markalar sanki sorunsuz, bir tek biz sıkıntılarını görüyoruz arabalarımızın. amaan neyse aferin size devam edin böyle. bu arada diğer marka forumlarını felan bir inceleyin burada Clio 4 e sallmadan önce ya da aşağıdaki linkten bir inceleyin hangi arabalarda hangi sorunlar var.

http://www.oto-park.com/index.php?do=kategori&id=2

SerdarGurgen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende sana cevap verdim dostum. Ayni sekilde ayni hata sadece bu forumda 2 kiside yasanmis. Farkli kisilerin yasamadigini yada kullanim hatasi oldugunu nerden biliyorsun dostum senin buna cevabin varmi? 3 gun sonra sen ayni durumu yasarsan ne dusuneceksin? Parti uretimde, parcada sorun olabilir. Bu sayinin ne kadar olacağı yada 3 gun sonra bizim basimiza da gelmeyecegi belli degil. Ben bu yasima kadar bircok arac kullandim ayni segment yada daha yusek segment.Farkli bircok markaninda kendine gore kusurlari var. Ancak benik kadar titiz arac kullanan bu forumda insan sayisi azdir, neredeyse evde bir odada muhafaza edecegim o derece. En ufak bir ses de bile hemen servise sokup kontrol ettirirm. Buna ragmen benim aracim 1 sene icinde ruzgar sesi icin 3 kez, rnav donmasi icin 2 kez, sol arka hoparlor calismadigi degisim yapildigi icin 2 kez, bagaj kapagi sesi icin 2 kez, kapi gergi kayisi degisimi icin 1 kez ve yillik bakimda da ekstradan balata degisimi icin 1 kez servise girdi. Tce motorda durup tekrar calistiginda motordan gelen ses icin de ayrica gideceğim. Simdi senin kaliteden beklentin dusuk olabilir, ben wolkswagen jetta aracin dsg sanzimanda sorun ciktigi icin 2 hafta kullanilan 0 araci geri alip yerine tekrar sifir arac teslim ettigini de biliyorum musteri memnuniyeti gereği. . Ben aracimi seviyorum, memnunumda suanlik. Ama insanlarin ve benim yasadiklarimdan sonra her bindigimde acaba bu sefer birsey olacak mi diye düşünmek beni geriyor.

CagdaAktan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
işte bilmiyoruz zaten sorun orada. 2 kişi ile kronik sorun yaftası yapıştırılamaz, olmamış yada bilinmeyen değerlerden çıkarım yapamayız. 35 bin araçtan sadece 2 kişide bu sorun oldu "belki" daha fazla araçta da vardır aha bu kronik sorun demek size mantıklı geliyorsa eyvallah. sizin durumunuz sakınan göze çöp batma durumu, ben sadece rüzgar sorunu için gittim, daha sonra bindiğim pek çok b ve c segmenti arabada da buna benzer sesler duyduğum için sorun olmadığını anladım. sonuçta d segmenti premium bir arabaya binmiyoruz dedim. bende dsg arızasını halka açıklamaması için zorla doğuşun kağıt imzalattığını biliyorum.

http://www.seatclubturkey.com/sohbe...-dsg-yuzunden-zorla-tahutname-imzalatmis.html
http://www.skodam.com/genel-teknik/...otonun-ve-skodanin-elinde-patladi-t32673.html

İcoNcAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
başlığa bak clio 4 alırken dikkat. :)
bi daha clio alırken nasıl dikkat edeceksin bi anlatsana şurda. gerçi lafa bidaha clio almam diye başlarsın sen ya neyse!
kronikleşen bir sorun demişsin. yani bi iki şey senin de başına geldi diye kronikleşmiş mi oldu.

Son düzenleme: