Clio 4 alırken dikkat

CagdaAktan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam aklınca çıkarımlar yapmışsın tebrik ederim. şöyle bir örnek ile yola çıkayım o zaman VW kimin? Doğuş Gurubunun, kaç tane Doğuş gurubuna bağlı şirket var (sayfasından girip bakabilirsiniz), o çok güvenli ve arızasız vw gurubunu Doğuş tüm personeline şirket arabası olarak dağıtıyor Polo ve Jetta satış adedi bu sebeple artıyor, şirket arabası olduğu içinde çoğunlukla kimsenin umrunda değil orasından burasından sorun çıkıyor olması. veriyorlar kiraladıkları yere yapılıyor, şikayetçi olunmuyor. şirket arabası işte. etrafınızda gördüğünüz Clio 4 şirket arabaları ile Polo,Jetta şirket arabalarını bir kıyaslayın isterseniz.
35 bin diye bahsetmemin sebebi sadece 2-3 arabada sorun çıktı diye bu araçların hepsi sorunlu diye hangi mantıkla yaftaladığını anlayamadığım için. bu arada kronik (uzun süredir bir çözüm getirilmemiş, süreğen) kelimesinin karşılığını bi iyice öğrenin ondan sonra kullanın istiyorsanız. Adamlar mafyavari tehditle kağıt imzalatmışlar ve siz bunu övüyorsanız sizinle konuşacak zaten daha fazla konumuz olamaz. size bu tarz müşteri menuniyeti ve anlayışı müstahak. o verdiğiniz araç liftte haber alamıyorum konusunda; etrafınızda vw, audi aracı olan varsa bir araştırın bakalım onlarda durum ne. benimde iş yerinde 2013 jettası olan arkadaş var, sol ön çamurluk teker tarafından girdiler, çamurluk, jant, sol aks akis vs hasarlandı 1.5 ayda teslim alabildi aracını ankara doğuştan. yani sallayın ama diğer markaları bilek sallayın arkadaşım.
son söz ve özsöz olarak gene anlamamışsınız benim dediğimi bu kadar yazıdan sonra, son kez ne demek istediğimi yazıp kendi açıma konuyu kapatıyorum; bu tarz sorunlar tüm marka ve bu segment araçlarda olabilecek sorunlar. araba cahilliği ve tatminsizlik olduğu için sizde ve sizin gibi düşünenlerde bir tek renault ve clio 4 sorunlu, diğer arabalar uzay mekiği düşüncesi var. kimse burada en iyi arabayı Renault yapar Clio 4 sorunsuzdur demiyor ama 35 bin satılan araçtan ben ve benim gibi pek çok kişi arabasına sorunsuz biniyor. 2-3 tane sorunlu araç çıktı ve sizinki de bunlardan biri diye çoğu rakibinde ve üst segment arabada dahi olmayan bir ton güvenlik donanımı, bir torba konfor donanımı olan, az yakan bir arabayı izansızca eleştirmek saçma ve şımarıklık oluyor.

bu arada birde bu arkadaşın şakşakçısı var en çok ona gülüyorum :))))

Son düzenleme:

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde kızdığım konu bu; güzel izah etmişsin eline sağlık. Şimdi bir arabanın bir sorunu çıkıyor bu renault için değil sadece genelleme konuşuyorum. Eee bu arabalar çok sorunlu bırak kardeşim olacak tabi o kadar daha önce dediğim gibi alayı kul yapısı, araba sorun çıkarıyor eee bu araba kronik bu sorunu daha dur ne çabuk kronik oldu kardeşim. Benim araba için konuşuyorum bu zamana kadar bakım haricinde arabayı ben ustaya götürmedim ama etrafa bakarsan yıkılıyor bizim arabalar kardeşim forumlara şuraya buraya aracında bir sorun olan yazar sorunu olmayan adam neden durduk yere konu açıp benim arabamda hiç sorun yok ne güzel geziyorum desin ki ee sorunu olan adam yazdığı için hep sorunlar gündemde akıllarda kalıyor girin bi vw forumuna orada da arabaların sorunları yıkılıyor, bırakın abi bu işleri arabana bakımları zamanında yaptır hor kullanma bak keyfine arada bir iki sorun olacak elbet.

SerdarGurgen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araba cahili diyip duruyorsun da benim ne kadar ve kac model araclari kullandigimi biliyormusun da atip tutuyorsun? Bence sen kaliteli hizmet ve kaliteli arac gormedigin icin elindeki uzay mekigi zannediyorsun. Saksakci felan diyip de insanlara sacma salak atiflarda bulunma burda herkes fikrini paylasir, katilip katilmamak sana kalmis. Ben kimin ne kadar arac sattigiyla ilgilenmiyorum, 35 bin arac rakamina nasil ulasiyor onu anlatiyorum ama hala anlamiyorsun. Senin begenmedigin poloya adamlar 4 ay bekleme suresi verip ustune de daha fazla para istiyor tabiki sirketler daha ucuz olan clioyu tercih ediyor. Aracin guvenlik donanim vs artilari var, bunu da soyledim zaten onceki yorumlarimda. Ama eksi yanlarini sen kabul edilebilir bulursun, bana gore kabul edilemez. Benim kaliteden beklentim yuksek, senin degil demekki. Bunu adi da simariklik yada doyumsuzluk değil, dedigim gibi kaliteden beklenti.. Sirkette jettalari kullaniyorum, hic sorun yasamadim ve kotu bir deneyimimde olmadi. Polo da kullandim yine en ufak bir sorun yok. Servislerinden de gayet memnunum. Ben elimdekileri birbiryle kiyasladigimda sorunu görüyorum, kabul edilebilir bulmuyorum. Daha da fazla uzatmayalim bu konuyu anlasamayacagiz seninle..

CagdaAktan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mercedes ML 500, Chrysler 300 C, Audi A4, Golf tdi... amaan boşver. sizin gibilere 4 teker, bir direksiyon boşline Polo ve pahalı arabalar yakışır. Polo al Jetta al kurtul bu Cliodan, renault dan. hem size müşteri menuniyeti diye istemediğin donanımda, renkte, birde üstüne 4 ay bekleterek araba satarlar, sizde sırf arabası işçiliği kaliteli diye(o da tartışılır ya) o arabaya pek bayılırsınız. bizim insanımız bayılır zaten kazık yemeye. kaliteden beklentiyi premium arabada bekleyebilirsiniz ama b segmentinde verdiğiniz para oranında bu daha aşağıdadır. bu arada şu otopark.com sitesinde bir izleyin videoları ve yaşadığınız hayal dünyasından uyanın. her arabada ve markada türlü türlü sorunlar var, yaşadığınız hayal dünyasından uyanırsanız bunu görürsünüz.
bende Clio 4 ümde sorun yaşamadım ve mais'in sunduğu hizmetten ve servisten memnunum.
çevremdekillerden ve okuduklarımdan çıkarımım; doğuşun tutumunu, müşteriyi insan yerine koymamasını, arabalarını gereksiz yere (Almanya'da dönerci, işçi arabası, burada premium) pahalı satmasını kabul edilebilir bulmuyorum. anlaşamadığımız ve anlaşamayacağımız kesin zaten :)

emraha06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sıfır aracı servise götürmek büyük ızdırap:asabi

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
renaultun avantajı motoru dizel az yakıyor ve piyasada diğer markalara göre ucuz olması.. ikinci elide var tutuluyor.. biz zaten hiçbir markanın fanatikliğini yapmadan görüşümüzü bildiriyoruz senin gibi marka fanatikliği yapmıyoruz.burdaki çoğu arkadaşımızda her türlü markadan arabaya biniyor veya çevresinde tanıdıklarından akrabalarından biliyor. kimsede diyemezki clio4 sorunsuz bir araba diye.. çıktığından beri sorunları bitmedi arabanın kullananlar hergün acaba yeni sorun çıkacakmı servise gidip uğraşacakmıyım diye korkuyor.. sıfır araba alan insan için kötü şeyler bunlar..

CagdaAktan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam yazdıklarımı bir iyi oku, anla ondan sonra marka fantikliği yaptığımdan bahset.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hiç bir marka mükemmel değildir.... hiç bir marka vazgeçilmez değildir....

tüm markalar için konuşuyorum; satıldıktan sonra servise arıza ve eksiklik yönünden gelen araç sayısının, toplam satış içindeki yüzdesel oranını açıklamış olsalar. hangi markanın kalite çıtasında nerde olduğunu anlarız. malesef böyle bir açıklamaya yapma alışkanlıkları yok

hayrano

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
VAlla musteri memnuniyet cizelgesi var markalar ve modelleri icin, bunlari iyice incelerseniz hepsinin kul yapisi oldugu ve aldiginiz arabanin tamamen kismet isi oldugunu anlarsiniz. Skoda nin yetisi vw in tiguan ve touregine oyle bir fark atmiski inanamazsiniz ingiltere satis sonrasi musteri memnuniyeti testlerinde arac icin. Yetide kullanilan malzemeyle toureg ayni diyebilecek kimsede yoktur herhalde. Durum boyleyken arabaniza bosu bosuna suc atmayin kendinizi yormayin. Cok sukur ben sansliyim bu konuda aracimdan ne tikirti ne direksiyon sesi ne bagaj takirtisi hicbir sorunla karsilasmadim. alirken en fulunu almaya dikkat ettim butcem elverdigince rlink geri gorus kamerasi vs suan donup bakip ah suda olsaydi demiyorum. O yuzden aracinizin keyfini cikarin.

CagdaAktan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hadi konuyu uzatmak adına olsun bu da :); bir başka forumda yazan bir Audi kullanıcısı ve Doğuş müşterisi...

frombyilmaz alıntı;
Yeri burası değil ancak madem konu Doğuştan açıldı bende başıma gelen birkaç deneyimi paylaşayım
smile.png

Herhangi bir araç markasının distribütörlüğünün tekel olmasına kesinlikle karşıyım.Doğuş oto vw grubun ülkemizdeki tekeli
Doğuş otomotivin kazıklama politikasıyla ilgili birçok yazı okudum internette.Bunlara daha sonra değineceğim.Farklı problemler var özellikle müşteri memnuniyeti konusunda.Şöyle ki :

Kişisel zevklerinize göre araba seçersiniz kapora verirsiniz (vazgeçerseniz kapora yanar) araç 4 ay sonra gelir
Nasıl bir transport yöntemiyse artık (kaplumbağların sırtlarına bağlatıp getirtiyorlar herhalde ?) korkunç bir süre..Kişisel zevklerinize göre düzenlediğiniz vw'nin banttan çıkış süresi 1 saat bile değil !

İş aracı almakla bitmiyor.Birde bunun servis süreci var..Kullandığım 2012 model Audi marka aracı ön takım problemiyle servise götürmem gerekti..10 gün sonraya randevu verildi.Düşünebiliyor musunuz bir ön takım için 10 gün sonrasına randevu !!!! Zaten müşteri hizmetlerine ne zaman sorsanız hep yoğunlar hep bir mazeretleri var..Bakımı gelen veya problem yaşanan bir araca 10 gün sonrasına randevu alınmasını kesinlikle kabul etmiyorum.Audi'ye veya vw'ye sahip olup bakımlarını Doğuş'ta yaptıracaksanız bu paranızla rezil olacağınız anlamına geliyor.Çünkü en az 7 gün sonrasına randevu veriyorlar..

Aklıma geldikçe fiyat politikalarınla ilgili de yazılar paylaşacağım
smile.png