Clio 4 Aracımın Sağa Çekme Sorunu Çözülmüyor Maise Mail Atılacak

DÜLDÜL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı servise bıraktım camın çatladğını , 90 ı geçtiğinde aracın sağa çekdiğini , ve yokuş yukarı çıkarken araçtan hırıltı sesi geldiğini ( motordan ) usta ya ilettim . camda çok küçük bi nokta olduğunu cisim gelip çatladığını söyledi kasko bozulmadan 1 defaya mahsus ücretsiz değişim yaparız dedi. bende böyle bi süre kullanıcağımı belittim kaskonun son ayına kadar böyle kullanırım zaten sileceğin alt tarafında çok rahatsız etmiyo ücretsiz değişim hakkımı kaskonun son ayında kullanmak istiyorum . aracı akşam 5 te alıcaz rot ayarlarına bakılcaklarmış .

burlesques

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı servise bıraktım camın çatladğını , 90 ı geçtiğinde aracın sağa çekdiğini , ve yokuş yukarı çıkarken araçtan hırıltı sesi geldiğini ( motordan ) usta ya ilettim . camda çok küçük bi nokta olduğunu cisim gelip çatladığını söyledi kasko bozulmadan 1 defaya mahsus ücretsiz değişim yaparız dedi. bende böyle bi süre kullanıcağımı belittim kaskonun son ayına kadar böyle kullanırım zaten sileceğin alt tarafında çok rahatsız etmiyo ücretsiz değişim hakkımı kaskonun son ayında kullanmak istiyorum . aracı akşam 5 te alıcaz rot ayarlarına bakılcaklarmış .

Sorunun Umarım Sadece Rot ayarındandır Bende Aracı Her Bıraktığımda Rot Balansa Girdi Ve Bilgisayar Sıfır Hata Verdiği İçin Sorun Düzeldi Denilip Araç Bana Verildi . Sanada Araçta Sorun Yok Denilirse Akşam Aracı Teslim Almadan Ustayla Beraber Otabana Test Sürüşüne Çıkın Sorun Yoksa Aracı Alın Ama Sorun Çözülmemişse Sorunun Çözülmesi İçin Gerekenlr Yapılsın Aracınıza.

DÜLDÜL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımı aldım çok acil işim olduğu için teslim almadan önce kontrol edemedim sağa çekme sorununu halletmişler . ama arabanında afedersiniz içine etmişler clio değilde sanki 95 model kamyon kullanıyomuşum gibi hissediyorum direksiyon o kadar çok sertleşmişki döndürürken zorluk çekiyorum birde aklıma takılan bişey var tekerler düz olduğu halde direksiyon yamuk duruyor . fotolar net değil ama bilen varsa beni bilgilendirirse seviinirim ?
wL66Q1.jpg
[/URL][/IMG]
KrDDEM.jpg
[/URL][/IMG]

Son düzenleme:

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam o nasıl rot ayarı yaw :) hiçmi usta yok o serviste bu şekilde nasıl teslim etmişler aracı hayret birşey.!

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımı aldım çok acil işim olduğu için teslim almadan önce kontrol edemedim sağa çekme sorununu halletmişler . ama arabanında afedersiniz içine etmişler clio değilde sanki 95 model kamyon kullanıyomuşum gibi hissediyorum direksiyon o kadar çok sertleşmişki döndürürken zorluk çekiyorum yarın sabah gidicem eski haline döndürsünler bu yazıyı okuyan arkadaşlara sesleniyorum kesinlikle ankara akbak servise gitmeyin ... birde aklıma takılan bişey var tekerler düz olduğu halde direksiyon yamuk duruyor . fotolar net değil ama bilen varsa beni bilgilendirirse seviinirim ?

iki sorunda halledilir kardeş. yine servis yolu göründü sana

bizim direksiyonlar hidrolik değil, yerine elektrik destekli direksiyon var (yanlış hatırlamıyorsam elektroservo filan deniyor). bu sistem devre dışı kalınca direksiyon şertleşir. aklıma bağlantı koketi çıkık yada gevşeme olasılığı geldi

Son düzenleme:

DÜLDÜL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam o nasıl rot ayarı yaw :) hiçmi usta yok o serviste bu şekilde nasıl teslim etmişler aracı hayret birşey.!
Sinirden aracın önceki halini hatırlayamıyorum bile park halinde tekerler düz dururken direksiyonda tam düzmü olması gerekir . gerçekten kusura bakmayın kafam iyice karıştım başım çatlıyo ağrıdan hastane işim olmasa kontrol ederek alırdımda karambole geldi işte .

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tabiki park halinde lastikler duzken direksiyonunda düz durması gerekir. Tekerlekler duzken sizin direksiyon yukarıdaki resimdeki gibi duruyorsa vay ki vay vay. Allah sabır versin. Sabah verin hemen servise. Çok geçmiş olsun

DÜLDÜL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eve geldim aracı parkettim tekerler düz ama direksiyon resimdeki gibi yamuk çalıştırıp aracı sürdüğümde düz gittiğimde direksiyonda düzeliyo fakat dediğim gibi çok sert sola yada sağa döndüğümde ortaya toplamaya çalışıyor bu bi problemse yarın sabah erkenden servise tekrar gideceğim . bu sebeplere sizlere sormak istedim gerçekten sinirden direksiyonun eski halini hatırlayamıyorum

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eve geldim aracı parkettim tekerler düz ama direksiyon resimdeki gibi yamuk çalıştırıp aracı sürdüğümde düz gittiğimde direksiyonda düzeliyo fakat dediğim gibi çok sert sola yada sağa döndüğümde ortaya toplamaya çalışıyor bu bi problemse yarın sabah erkenden servise tekrar gideceğim . bu sebeplere sizlere sormak istedim gerçekten sinirden direksiyonun eski halini hatırlayamıyorum

servis yolu gözüküyor sana.

bizim direksiyonlar hidrolik değil, yerine elektrik destekli direksiyon var (yanlış hatırlamıyorsam elektroservo filan deniyor). bu sistem devre dışı kalınca direksiyon şertleşir. aklıma bağlantı koketi çıkık yada gevşeme olasılığı geldi. direksiyon uyarı ışığı yanıyormu panelde?

Cxxx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yuh o ne ya :D Şefim ayarında kesinlikle bozukluk var bu işlerden anlamam ama garajda park ettiğimde düz bırakırım bende direksiyonu ve lastiklerde dümdüz olur sizinkinde kesinlikle bir yanlışlık var :soru