Clio 4 arka reflektor aydinlatma

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Bugun yapmis oldugum calismayi sizlerle paylasmak istiyorum :
Resim 1 :Bildiginiz ver gordugunuz uzere clio 4 lerin arka tamponlarinda iki adet reflektor mevcut.
pErNYJ.jpg

Resim 2: once tamponu sokuyoruz. 2 tane camurluk icersinde 5 tane tampon altinda ve 2 tane stop lambalarinin altinda olmak uzere 9 tane vidayi actiktan sonra tirnaklari dikkatli sekilde cikararak tamponu indiriyoruz.
ONEMLI !! Tamponu indirirken park sensoru soketine dikkat edelim. Sag tarafinda farkediceksiniz!!!
qE7NP3.jpg

Resim 3: Reflektorler yine tirnakli kolayca cikiyor. Reflektorlerin uzerindeki kirmizi plastigi japon tarzi biseyle yapistirmislar. Hem kabloya yer acmak hemde reflektoru cikarmak icin boylr delik aciyoruz. Ben deligi 5lik ahsap delme ucuyla 3 4 delik yanyana delerek actim. Bu deligi actiktan sonra kalin duz bir tornavida yardimiyla kastirip uzerindeki plastigi ayirabiliriz.
9Gkrg3.jpg

Resim 4: ayirdigimiz reflektor tabanina actigimiz deligi kablomuzun gecisi icin kullaniyoruz.sonrasinda ledlerimizi yapistiriyoruz. Led uclarini kabloya baglanti yapmak icin leyim kullanabilirsiniz. Diger reflektorumuzede ayni islemi uyguladiktan sonra iki reflektorun kablo uclarini birbine baglayip fardan elektrik alabilmek icin yarim metre kadar uc birakiyoruz
gXmY93.jpg

Resim 5 : park sensoru soketini takip ledler icin biraktigimiz yarim metre kabloyu acikta birakip sokugumuz sekilde tamponu takiyoruz. Ben enerjiyi sag fardan aldim. Kahve ve mavi kabloyu kullanirsaniz benim gibi parklarda bu sekli alirsiniz. Dilerseniz sinyale sis e yada stoplara da deneyerek baglayabilirsiniz.
PQXa1O.jpg

Ben bu islemi tek basima 1 saat kadar zamanla yaptim. Yapmak isteyipte merak ettigi olanlara yardimci olurum. Saygilar:)

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel duruyor elinize sağlık.:eyv

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Elinize sağlık.Güzel olmuş.

Barsoom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Saol teşekkür ediyorum. Fırsat olursa bende arka sislere bağlamak isterim

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla harika olmus benim de yapasim geldi de usengecligimi bi atsam.

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Izmirde oturan varsa musait zamanlarimda yardim etmek isterim

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Resimlerden görüldüğü kadarıyla komple tamponu kablo çekmek sıkıntı çıkarmadığı taktirde sökmeye gerek yok gibi.Tamponun iç tarafına doğru agraf var.Oradan çekilirse gelir.

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Resimlerden görüldüğü kadarıyla komple tamponu kablo çekmek sıkıntı çıkarmadığı taktirde sökmeye gerek yok gibi.Tamponun iç tarafına doğru agraf var.Oradan çekilirse gelir.
yani oda olabilir ama tamponu çıkarmak daha kolay

erkan2559

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
elinize sağlık çok güzel olmuş bizim fren lambalarının yetersiz olduğunu düşünüyorum..geçen gün iki defa arkadan vurdular araca.bende şahinlere taktığımız gibi ortaya kocaman fren lambası takıcam artık

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ellerine sağlık güzel olmuş. Difüzörlerde gayet şık, bende araştırdım ama nerden nasıl alacağımı bilemedim bu difüzörden..