Clio 4 arka reflektor aydinlatma

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sökmeden de uygylanabiliyormuş. ben hiç öyle denemedim hem garanti olsun hemde tampon nasıl sökülüyor diye merakımdan sökmüştüm.

karadas87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o zaman müsait bi zamanda tanışıp benim araca uygulayabilirsek iyi olur kardeşim.

zaokal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Bugun yapmis oldugum calismayi sizlerle paylasmak istiyorum :
Resim 1 :Bildiginiz ver gordugunuz uzere clio 4 lerin arka tamponlarinda iki adet reflektor mevcut.
pErNYJ.jpg

Resim 2: once tamponu sokuyoruz. 2 tane camurluk icersinde 5 tane tampon altinda ve 2 tane stop lambalarinin altinda olmak uzere 9 tane vidayi actiktan sonra tirnaklari dikkatli sekilde cikararak tamponu indiriyoruz.
ONEMLI !! Tamponu indirirken park sensoru soketine dikkat edelim. Sag tarafinda farkediceksiniz!!!
qE7NP3.jpg

Resim 3: Reflektorler yine tirnakli kolayca cikiyor. Reflektorlerin uzerindeki kirmizi plastigi japon tarzi biseyle yapistirmislar. Hem kabloya yer acmak hemde reflektoru cikarmak icin boylr delik aciyoruz. Ben deligi 5lik ahsap delme ucuyla 3 4 delik yanyana delerek actim. Bu deligi actiktan sonra kalin duz bir tornavida yardimiyla kastirip uzerindeki plastigi ayirabiliriz.
9Gkrg3.jpg

Resim 4: ayirdigimiz reflektor tabanina actigimiz deligi kablomuzun gecisi icin kullaniyoruz.sonrasinda ledlerimizi yapistiriyoruz. Led uclarini kabloya baglanti yapmak icin leyim kullanabilirsiniz. Diger reflektorumuzede ayni islemi uyguladiktan sonra iki reflektorun kablo uclarini birbine baglayip fardan elektrik alabilmek icin yarim metre kadar uc birakiyoruz
gXmY93.jpg

Resim 5 : park sensoru soketini takip ledler icin biraktigimiz yarim metre kabloyu acikta birakip sokugumuz sekilde tamponu takiyoruz. Ben enerjiyi sag fardan aldim. Kahve ve mavi kabloyu kullanirsaniz benim gibi parklarda bu sekli alirsiniz. Dilerseniz sinyale sis e yada stoplara da deneyerek baglayabilirsiniz.
PQXa1O.jpg

Ben bu islemi tek basima 1 saat kadar zamanla yaptim. Yapmak isteyipte merak ettigi olanlara yardimci olurum. Saygilar:)

Valla helal olsun ben orda onların olduğunu bile bilmiyordum..

“Kzmcskn”

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim hem sinyalden hemde parka bağlantı olmazmı? Yani parklardayken sabit sinyale geçince yanıp sönme olayı bağlantında olmazmı iki kablo birden çekseydin daha iyi olurdu bence..

hittheroadjack

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
elinize sağlık, ancak stopa bağlamanız sonucu akşamları insanların gözünü alabilir gibi geldi bana. Şahsen ben sis olmayan havada arka sis açanlardan bile rahatsız oluyorum...

onur2224

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
elinize sağlık çok güzel durmuş güle güle kullanın

nsldmn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle emeğinize sağlık,aracınıza tamamen farklı bir görünüm katmış ve uygulamanız harika olmuş.
Yıllık izinde paylaşımınızdan esinlenerek benzer uygulamayı yapacağım. Saygılar :eyv