Clio 4 Benzin Göstergesi Fullde Takılı Kaldı

Crossroads

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, geçen hafta 2015 model Clio 4 Joy satın aldım.Aracıma benzini fulledim ve yakıt göstergesi fullde takılı kaldı.125km yapmama rağmen en fullun üstünde takılı vaziyette bekliyor.

Benzin alırken araç çalışmıyordu ama kart yuvada takılı durumdaydı.Bu tarz sorunlar internette araştırdığımda gösterge panelinin sigortasını sök/tak yapınca düzeliyor denmiş.Sigortayı 2 kez söküp takmama rağmen sorun düzelmedi.Sorunu düzeltmek için ne yapmalıyım daha 1 haftalık arabada böyle bir sorun olması çok canımı sıktı.

Dipnot:Araçta LPG yok ve hiç takılmadı 1.2 motor.

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Clio kullanan herkesin başına gelmiştir mutlaka. Benzin alırken kart yuvasında olmaması gerekiyor. Kartı yuvadan çıkartıp benzin almalısınız. Aracınızı servise götürüp durumu söylerseniz yarım saat içinde eski duruma geri getirecektir. Kart yuvada iken şamandıra algılamıyor diye biliyorum. Benim de başıma geldiği için söylüyorum. Aracınızda herhangi bir arıza falan yok içiniz rahat olabilir. Sadece benzin alırken kartı yuvada bırakmamaya özen gösterin. İyi sürüşler diliyorum.

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca şunu da belirtmek isterim. Benim de eski aracım 1.2 joy du. Ben de benzini tam depo doldurunca uzun yolda yaklaşık 200 km ibrenin hareket etmediğini bilirim. Ancak daha sonra düşüş oluyordu tabiki. Bu bilgiyi de sizinle paylaşmak istedim.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
durun ! sakın ama sakın servise gitmeyin.benimde başıma aynısı geldi ama en altta katılı kaldı hemen araştırdım ve bir yerde bir yorum okudum uyguladım düzeldi.

sol alt tarafta sigorta panelinde gösterge ekranı sigortası var araç kapalı halde iken söküp takın düzeliyor ama duzelmedi ise yanlış sıgorta yı cıkarıyorsunuzdur. şemadan tekrar bakın derim ayrıca radyonuzun kodunu almayı unutmayın.

sevgiler saygılar.

Crossroads

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Clio kullanan herkesin başına gelmiştir mutlaka. Benzin alırken kart yuvasında olmaması gerekiyor. Kartı yuvadan çıkartıp benzin almalısınız. Aracınızı servise götürüp durumu söylerseniz yarım saat içinde eski duruma geri getirecektir. Kart yuvada iken şamandıra algılamıyor diye biliyorum. Benim de başıma geldiği için söylüyorum. Aracınızda herhangi bir arıza falan yok içiniz rahat olabilir. Sadece benzin alırken kartı yuvada bırakmamaya özen gösterin. İyi sürüşler diliyorum.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Dün servise gittim randevu olmadıgı için bakmadılar.Şamandıranız bozulmuş olabilir 1000tl+ işçilik masrafı var gibi şeyler söylediler canımı sıktı.Böyle kronik bir sorunu ilk kez duyuyor gibi davrandılar.

Crossroads

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
durun ! sakın ama sakın servise gitmeyin.benimde başıma aynısı geldi ama en altta katılı kaldı hemen araştırdım ve bir yerde bir yorum okudum uyguladım düzeldi.

sol alt tarafta sigorta panelinde gösterge ekranı sigortası var araç kapalı halde iken söküp takın düzeliyor ama duzelmedi ise yanlış sıgorta yı cıkarıyorsunuzdur. şemadan tekrar bakın derim ayrıca radyonuzun kodunu almayı unutmayın.

sevgiler saygılar.
Merhaba ,internetten ve kitapçıktan baktığıma göre doğru sigortayı çıkarttım çünkü sigortayı sökünce gösterge panelinin elektriği kesildi tekrar takınca panele enerji geldi ama sorunda bir düzelme olmadı.Akü kutup başını söksem düzelir mi acaba?

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şamandıra arızalı falan değildir. Elbette arızalı da olabilir kontrol edilmeli. Ama genelde bu tarz bir sorun kart yuvada iken benzin almaktan kaynaklanıyor. Benim size tavsiyem tek bir servise bağlı kalmayıp başka servisleri arayıp en azından durumu danışmanız fayda sağlayacaktır. Bazen bazı servislerin sorunlardan haberleri olmuyor gerçekten.

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şamandıranın kalibrasyon yapılmasını isteyin servisten. Benim aracımda şamandıra kalibrasyonu yapıldı ve sorun çözülmüştü.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
şamadıra olması ihtimali bence düşük yani daha önce ben 30 liralık aldım takılı kaldı 20 liralık daha aldım tazdikli bir şekilde verdi yakıtı pompacı öyle düzelmişti sonrasında ise sigorta panelinde söktüm taktım düzeldi yani boşa sakın masraf yapmayın.derim

Crossroads

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim bu sorunu çözecem mutlaka gelişmeleri buraradan yazarım benim gibi problem yaşayanlar faydalanır