Clio 4 de rüzgar sesi sorunu

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayın clio
dedikleriniz dogru ancak siz surayi yanlis anliyorsunuz. insanlarin sikayet ettigi ruzgar sesi o standart ses degil. isliksesi seklinde. placebo effect falan bir zorlama olmuş. çıtayı parmak ucuyla bastirinca bile kesiliyor bu bahsi gecen ses. ben de servise birden fazla kez gittim. ilk se fe rinde adam oldu abi problem yok dedi. psikolojik birseyse orada niye inanmadim ben sesin gittiğine. sonra şikayet vs derken adamlardan umidi kestip kendim sunger vs aldım. yani psikolojimj hazirladim. tekrar cagirdilar problemi cozmusler. olay bir sunger isi ancak uygularken ozen gostermek gerek biraz. yine de diyelim ben psikolojik olarak problemin geçtiğini düşündüm. babam bir ay sonra araca binince bundan artık ses gelmiyor dedi. servise falan gittiğimi bilmiyor.
bu arada babamda spring var. clio daki sesi ilk duyunca üste beş bin ver benim araçla takas edelim bu ne lan dedi. placebo efekt sanırım :)

daha öncede yazdim; tok açın halinden anlamıyor.

yanlız burda benim üzerine bastıra bastıra yazdığım birşeyi iyi okudunuzmu, ben yazımın başından bu yana 2012 ve 2013 araçlarınız hariç ise sorunu çözemezsiniz sorun sadece 2012 ve 2013lerde var demiştim.

eğer aracınız 2012 veya 2013 ise evet müdahale gereksinimi var ve evet ses bariz bir ses ve değişim ciddi şekilde oluyor ama aracınız 2014 veya üstü ise Mais'de saçma sapan bir araç yollamadı ise size 2014 ve üstlerinde zaten bu değişim fabrikadan hazır yapılmış dağıtıldı.

arkadaşlar şirketimizde 30 küsür 2012 ve 2013 oldu Antep topçuoğlunun kiralık, şu an 2014den bu yana imamkayalı otomotiden kiraladığımız 2014,2015 de yine 30dü son kiralık sözleşmemiz ise yeni yenilendi ve yine 52 araç 2016 renault geldi.

özetle emin oldun hangisinde ne var,hangisinde ne değişiklik oldu özelliklede etrafımız araç sever fırlama mühendis doluyken fazlasıyla öğrendik :) biz burda 2012-2013 deki kampanaların düz, 2014 ve 2015lerin tırtıklı, 2016dekerin tırtıklı ama siyah yerine gümüş olduğundan tutunda 2012-2015lerin göğüsün kauçuk 2016ların sert plastıik oluşuna.

hatta ve hatta 2012-2015lerin gerçektende bass reflex olup ama 13cm renault nokia marka olup 2016ların bass reflex yazılıp aslında içinde bass reflex olmayıp içindede 13 değil 16cmlik nissan 20watt hoparlör olduğuna kadar biliyoruz.

özetle emin oldun üzerinde şikayet ettiğinizde,etmediğinizde birçok detayın farkındayız. ha elinizde 2012-2013 araç var ise gidin memnun kalana kadar o bahsetiğiniz ıslık gidene kadar yaptırın ama kalkıp ıslık değilde rüzgar sesinin gitmesini ve aracın bentley olmasını beklemeyin .

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4 senedir cozemedi reno bu isi bi diz biliyorsunuz tarzi yaziniz mevcut yani 2012 ye kadar gidiyor. 2012 model aractan sikayet eden a r kadasa da koyuna varacak kelimeler kullandiniz yok problem dediniz. oyle olunca ded i kleriniz celiskili oluyordu. son yazdiklarinizla açıklığa kavuştu.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4 senedir cozemedi reno bu isi bi diz biliyorsunuz tarzi yaziniz mevcut yani 2012 ye kadar gidiyor. 2012 model aractan sikayet eden a r kadasa da koyuna varacak kelimeler kullandiniz yok problem dediniz. oyle olunca ded i kleriniz celiskili oluyordu. son yazdiklarinizla açıklığa kavuştu.

yazdığınızdan çok şey anlamadım ama baştan oturur sakin sakin okursan yazdıklarım gayet net kardeşim, her neyse umarım sizleri tatmin edecek düzeye getirirsiniz servis ile çözerek.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yazdığınızdan çok şey anlamadım ama baştan oturur sakin sakin okursan yazdıklarım gayet net kardeşim, her neyse umarım sizleri tatmin edecek düzeye getirirsiniz servis ile çözerek.

getirdim zaten. su an sıra dışı rüzgar sesi yok . Olan da bu sınıf bir araçta normal

Son mesaj yazım yanlislari ile dolu olsa da öncekiler açık anlaşılır.

oozansimsekk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınız kaç model? sizden ricam indirmesi 1dk süren ve bedava olan bir DB ölçer app indirip 90 ile vede 120 ile elde ettiğin DB değerini yazarmısınız.

Dostum mesajını yeni gördüm. DB ile ölçmedim, 1 kullanımlık dosya için de indiremem şimdi o programı. Sonuç nasıl çözülür bu sıkıntı ben ona bakıyorum. Aracım 2 aşamalı yalıtım işleminden serviste geçti. Ancak seste az bir azalma var ve gene rahatsız ediyor. Hatta servisteki coteck dedikleri uzman usta ne dedi biliyor musun beni kıl bir adam olarak görünce; 'sizin aracınızın rüzgarlıklarından da kaynaklı olabilir bu ses dedi'' aracın kronik problemi bir anda benim yarattığım probleme dönüştü.

Ahanda sözün bittiği nokta.

tufanbal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum mesajını yeni gördüm. DB ile ölçmedim, 1 kullanımlık dosya için de indiremem şimdi o programı. Sonuç nasıl çözülür bu sıkıntı ben ona bakıyorum. Aracım 2 aşamalı yalıtım işleminden serviste geçti. Ancak seste az bir azalma var ve gene rahatsız ediyor. Hatta servisteki coteck dedikleri uzman usta ne dedi biliyor musun beni kıl bir adam olarak görünce; 'sizin aracınızın rüzgarlıklarından da kaynaklı olabilir bu ses dedi'' aracın kronik problemi bir anda benim yarattığım probleme dönüştü.

Ahanda sözün bittiği nokta.

Hocam yukarıda paylaştığım bir video var oradaki ses ile aynı mıydı sizin araçtan gelen ses. Ve youtube da bir kaç video var örnek verebilir misiniz? Gelen ses nedir ne değildir somut bir veri olsun istiyorum. Islık sesi ile dış ortamdaki rüzgar sesini ayırt etmeye çalışıyordum? Herkes bir ses geliyor tutturmuş ama kimse de çıkan sesi videoya çekip koymamış. Sana zahmet bir ilgilenir misin mukayese edelim.

Örnek bir video

Son düzenleme:

oozansimsekk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cep telefonundan çektim sesi ancak dosya boyutu çok yüksek olduğu için atamıyorum. Aldığım ses tipik bir rüzgar sesi. Sanki dışarıda bir fırtına var ve ben arabanın içinden o sesi duyuyorum. Islık sesi ve ya yol sesi gibi değil. Aracın kendi sesi de değil. Deniz kenarında ve ya açık alanda oturduğunuzda bir rüzgar sesi duyarsınız ya işte o ses.

Tamamen aracın yalıtımından kaynaklı bir problem. Paranoyak mıyım len ben diye aynı yolu farklı bir araçla gittim ve bu bahsettiğim sesi duymadım.

tufanbal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç konuyla ilgili olarak 1.5 gündür hala serviste ve hala onarımı devam ediyormuş. Şu daha önce gidenler 15-20 dk lık bir işlem yapıyorlar filan demişlerdi. Benim arabaya farklı olarak ne yapıyor olabilirler ki bu kadar uzun süren?

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç konuyla ilgili olarak 1.5 gündür hala serviste ve hala onarımı devam ediyormuş. Şu daha önce gidenler 15-20 dk lık bir işlem yapıyorlar filan demişlerdi. Benim arabaya farklı olarak ne yapıyor olabilirler ki bu kadar uzun süren?

kardeşim çok negatif başladık ama şunu samimiyetle söylim sana her ne yapıyor olurlarsa olsun 1.5 gün sürmez olabilireteler:

1) sünger kiti: maks 45dk

2) fitil değişimi 4 kapı maks: 1.5 saat

3) kapı ayarları maks: 45dk

hani hadi diyelim kapıyı söküp bir işlem yapıyorlar olsun hani hiç birimizin bilmediği çok yeni bir detay ve teknik olsun 1.5 günde servisler motor indirip , şanzıman değiştiriyor cidden fazlasıyla abartılı bir iddia olmuş şahsen bence.

tufanbal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim çok negatif başladık ama şunu samimiyetle söylim sana her ne yapıyor olurlarsa olsun 1.5 gün sürmez olabilireteler:

1) sünger kiti: maks 45dk

2) fitil değişimi 4 kapı maks: 1.5 saat

3) kapı ayarları maks: 45dk

hani hadi diyelim kapıyı söküp bir işlem yapıyorlar olsun hani hiç birimizin bilmediği çok yeni bir detay ve teknik olsun 1.5 günde servisler motor indirip , şanzıman değiştiriyor cidden fazlasıyla abartılı bir iddia olmuş şahsen bence.

benzin kapağı motoru da garantiden değişecekti, onun parçasını bekliyorlardır diye düşünüyorum. Benim de öngörülerime göre fazla uzadı bu servis işi ama sesimi çıkarmayacağım. "sen aradın sıkıştırdın, ondan acele ettik, o yüzden olmamış" diyemesinler.