Clio 4 edc 120 beygir turbo benzin lpg taktirdim.

ottoyusuf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar bugün daha fazla dayanamadım ve yaklaşık 4.500 TL lik bir maliyetle lovato marka aracımla tam uyumlu lpg yi taktirdim. Aracım clio gt line. Şehirici 7.5 ve 8.2 arasi şehir dışı ise.6.5 altını görmedim hiç. Son benzin zamları ile de artık incir ağacını kesmenin zamanı geldi diye düşündüm. Çok dolaşan ve aracı yoğun kullanan biri olduğum için lpg düşündüm. Aylık yakıt masrafım yaklaşık 750 TL gibi bir rakamdi. Tasarruf sağlar mı sağlamaz mi bilemem. Araca uyum konusunda bir sıkıntı ya da herhangi bir sıkıntı çıkarsa paylaşacağım.

emre06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun umarım sorun çıkarmadan uzun km dilerim.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Deneyimlerinizi bekliyoruz

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar bugün daha fazla dayanamadım ve yaklaşık 4.500 TL lik bir maliyetle lovato marka aracımla tam uyumlu lpg yi taktirdim. Aracım clio gt line. Şehirici 7.5 ve 8.2 arasi şehir dışı ise.6.5 altını görmedim hiç. Son benzin zamları ile de artık incir ağacını kesmenin zamanı geldi diye düşündüm. Çok dolaşan ve aracı yoğun kullanan biri olduğum için lpg düşündüm. Aylık yakıt masrafım yaklaşık 750 TL gibi bir rakamdi. Tasarruf sağlar mı sağlamaz mi bilemem. Araca uyum konusunda bir sıkıntı ya da herhangi bir sıkıntı çıkarsa paylaşacağım.
sorun çıkarma konusuna inşaallah çıkarmaz diye temenni dışında elimizden bir şey gelmez ancak tasarruf kesin en az %50, 750 tl nin yarısı kesin cepte.

ottoyusuf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam direk enjeksiyon olduğu için sistem benzin ile karma kullanıyor. Yüzde 80 lpg yüzde 20 benzin gibi bir durum söz konusu. Araçtan hafif ses geliyordu bugün tekrar geldim cozduler. Onun dışında şimdilik bir Problem yok. Performans gayet güzel. Ekonomik olarak değerlendirme kısmını 1 ay sonra falan anlarım.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Hocam direk enjeksiyon olduğu için sistem benzin ile karma kullanıyor. Yüzde 80 lpg yüzde 20 benzin gibi bir durum söz konusu. Araçtan hafif ses geliyordu bugün tekrar geldim cozduler. Onun dışında şimdilik bir Problem yok. Performans gayet güzel. Ekonomik olarak değerlendirme kısmını 1 ay sonra falan anlarım.
Lpdi diye bir sistem var direk sıvı LPG ile çalışıyor .

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
6.20 den aşağı benzin yok benim yaşadığım yerde lpgye geçsek ne olacak onada zam üstüne zam geliyor bu gidişle oda 5 lirayı bulur kullandığımız yakıtı boşverin kanseri kökünden kesip atmak lazım başka şeyleri değiştirmemiz gerek....

metehanaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun inşallah sorunsuzca kullanırsınız. Deneyimlerinizi zaman içinde paylaşırsanız çok sevinirim konuyu takipte olacağım. GT Line paket olmasa da aynı motorlu araca sahibiz fikir edinme adına güzel bir paylaşım olmuş teşekkür ederim :eyv

ottoyusuf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün itibariyle üçüncü gün hala bir Problem yok. Ruhsata işlemesi vs derken tam 4500 TL tuttu. Performans olarak dediğim gibi en azından kısa menzilde bir Problem yok. Uzun yolda test etme imkanım olmadı henüz.

ottoyusuf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar bugün Ankara Eskişehir arası git gel yaptım araçla. Önce iki depoyu da fulledim ve sonra yola çıktım. 500 km yol gittim. Genelde 110 120 arası sadece bir 5 dk 150 180 arası hızı gördüm. Tekrar istasyona geldim ve fulledim 175 TL yakıt masrafı oldu. Kısaca 500 km 175 TL gibi bir rakam ortaya çıktı.