Clio 4 edc 120 beygir turbo benzin lpg taktirdim.

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün itibariyle üçüncü gün hala bir Problem yok. Ruhsata işlemesi vs derken tam 4500 TL tuttu. Performans olarak dediğim gibi en azından kısa menzilde bir Problem yok. Uzun yolda test etme imkanım olmadı henüz.

Peki 4,500 tl nin zararını nasıl çıkaracaksın lpgde bu şekilde yakıyorsa

ottoyusuf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vallahi hocam eğer tüketim bu şekilde olursa çıkması çok zor. Bir iki usta ile görüştüm anormallik var diyor. 30 kuruşa vs düşerse ancak o şekilde. 11 inde bir uzun yol denemesi daha yapacağım onda da sonuç alamazsam başka bir usta ile görüşeceğiz.

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vallahi hocam eğer tüketim bu şekilde olursa çıkması çok zor. Bir iki usta ile görüştüm anormallik var diyor. 30 kuruşa vs düşerse ancak o şekilde. 11 inde bir uzun yol denemesi daha yapacağım onda da sonuç alamazsam başka bir usta ile görüşeceğiz.

Ben 6,10dan 80 liralık benzin almıştım geçen hafta mersin - adana gidip geldim yaklaşık toplamda 250 km git-gel... geldiğimde halen benzin vardı içinde

ottoyusuf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam ankara şehirici trafik 7.5 8 litre arası uzun yolda ise 7 in altına düşüremedim.

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar bugün Ankara Eskişehir arası git gel yaptım araçla. Önce iki depoyu da fulledim ve sonra yola çıktım. 500 km yol gittim. Genelde 110 120 arası sadece bir 5 dk 150 180 arası hızı gördüm. Tekrar istasyona geldim ve fulledim 175 TL yakıt masrafı oldu. Kısaca 500 km 175 TL gibi bir rakam ortaya çıktı.
Bu ağustos Captur 1.2 TCe aracımla Kocaeli'den Bodrum'a 695km yol gittim. Kocaeli'de 290₺ ye fullediğim depo Bodrum'a, gittiğim yere vardığımda son çeyrekteydi. Yani ışığın yanacağı sınırda. Ortalama tüketim de 5.8 idi. Yolun %80ini 110km/h ile gittim. Klima da yolun yarısında açıktı. (Gece yolculuğu) Yani kalan yakıtı da düşünürsek herhalde 800km civarı rahat giderdim.

Ama tabi bu senede 1-2 kere olacak uzun ve sakin yol değerleri. Şehiriçi her daim ECO açık ve sakin kullanmama rağmen ortalama tüketim 7-7,5 oluyor. O da çook dikkat edersem. Şimdi LPG düşünüyorum da, hangi marka ve model olur hem onu bilmiyorum hem de fiyatlar 4000₺ civarı bahsediliyor, değer mi acaba hem de bunu düşünüyorum.

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İdea

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bencede ne yazık ki fazla hocam. Çok anlamı olmadı gibi. 75 TL gaz 100 TL benzin yaktı. Bugün ustaya tekrar gittim. Bir iki ayarlama yapıldı. Yalnız şunu farkettim sonradan. Benzin istasyonunda yola çıkmadan önce benzini full dediğim de pompa atınca bırakmıştı pompacı. Döndüğüm de fullerken ise benzini görene kadar doldurdu. Tasarruf evet yine var ama beklediğim oranda değil açıkçası. Kesinlikle tavsiye etmiyorum o nedenle. Arabaya yapılan işkenceye yazık. Km de 50 kuruştan şimdilik 35 kuruşa düştü. Hayırlısı diyoruz 11 inde yine bir uzun yol testi yapacağm.
LPG tam bittikten sonra depoyu doldurup sayacı sıfırlayıp bitene kadar binip ölçüm yapmanız kanaatimce daha doğru olur.
Benzin harcamasını ise benzin deposu tam dolduktan sonra yaklaşık 1000 kilometre gidip tekrar doldurun aşağı yukarı benzin sarfiyatını belirlersiniz.
Allah kazasız sürüşler nasip etsin.
Umarım LPG beklentilerinizi karşılar.

SERKOPTER

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bencede ne yazık ki fazla hocam. Çok anlamı olmadı gibi. 75 TL gaz 100 TL benzin yaktı. Bugün ustaya tekrar gittim. Bir iki ayarlama yapıldı. Yalnız şunu farkettim sonradan. Benzin istasyonunda yola çıkmadan önce benzini full dediğim de pompa atınca bırakmıştı pompacı. Döndüğüm de fullerken ise benzini görene kadar doldurdu. Tasarruf evet yine var ama beklediğim oranda değil açıkçası. Kesinlikle tavsiye etmiyorum o nedenle. Arabaya yapılan işkenceye yazık. Km de 50 kuruştan şimdilik 35 kuruşa düştü. Hayırlısı diyoruz 11 inde yine bir uzun yol testi yapacağm.
o atmayla görene kadardoldurma arasında nerdeyse 5 litre oynuyor siz bir daha deneyin bence ikisini fulleyip yoksa yanlış bilgi paylaşmış olursunuz :)