Clio 4 gizli özellikleri açtim

Nosvagen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üstad şehir neresi ? ankaradaysanız bir deneme yapsak olur mu?

Bende ankaradayım özellik acmak için bir yol bulursm yada açan yer sizinle paylasırım.

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://s9.postimg.org/8d3z1gdtr/DSC_2203.

Merhaba
Bu akşam halletim güzel oldu. Aktif ederken " antipatinaj devrede" yazısı çıktı bir kaç defa.
Renk geçişleri çok yumuşak. Kırmızı yanıyor mu onu merak ediyorum şimdi :)
Telefon titremiş resmi çekerken.
sırada follow me ve dönüş ışıkları var onları bulmak lazım.
Paylaşım ve yardımlarınız için teşekkürler. maninwar

DSC_2203.jpg

Programı nettenmi indiriyoruz yoksa aletin yanındaki cd demi geliyor. Birde arkadaşın paylaştığı linkte aletin resmi değişmiş. Aynı alet gelmezse sorun olur mu acaba?
Alet gelince araca bağlanırken sırasıyla hangi işlemleri yapıcaz kabaca bi yazsanız güzel olur sonuçta tehlikeli de bir işlem.. Teşekkürler

bbeler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendeki cihazın resmi aşağıda.
İlk olarak verilen linkteki programları kurdum, Phyton 2.7.13, PyQt., ddt4all dosyalarını indirdim.(ddt4all-master-DDT2000(2016)) yapamadım. Sonra aşağıda linki verdiğim programı indirip kurdum. Problem çıkmadı.

OBDII cihazını araca bağlıyorsun.
PC ile bluetooth bağlantısı kuruyorsun.
Uygulamayı çalıştırıp bluetooth ile bağlan diyorsun.
Program çalışıyor.

Yine yazıyorum. Fazla merak başa iş açar.
Ekranda bir anda anti patinaj devrede yazısı çıkınca ve ABS ışığı yanıp sönünce soğuk terler atmadım değil. :)

https://www.drive2.com/b/482101764993057056/

elm327.jpg

Bulentinan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Phyton 2.7.13 programı ne için kurdunuz ve nasıl kullandınız onu. ben daha önce duymamıştım onun gerekliliğini.

metehanaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bursa'da bu işlemleri yapan yardımcı olabilecek kimse var mıdır ?

expercions

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Hangi ildesiniz acaba?
Bende de benzer bir cihaz var. ama daha önce attığım hatayı alıyorum. Acaba Donanımlardan Com port ayarlarında görünen bağlantı hızına bakabilirmisiniz?
Buraya windows otomatik 9600 Atar ancak program 38400 gösteriyor. Bu hız ayarlarından mı acaba sıkıntım?

Bendeki cihazın resmi aşağıda.
İlk olarak verilen linkteki programları kurdum, Phyton 2.7.13, PyQt., ddt4all dosyalarını indirdim.(ddt4all-master-DDT2000(2016)) yapamadım. Sonra aşağıda linki verdiğim programı indirip kurdum. Problem çıkmadı.

OBDII cihazını araca bağlıyorsun.
PC ile bluetooth bağlantısı kuruyorsun.
Uygulamayı çalıştırıp bluetooth ile bağlan diyorsun.
Program çalışıyor.

Yine yazıyorum. Fazla merak başa iş açar.
Ekranda bir anda anti patinaj devrede yazısı çıkınca ve ABS ışığı yanıp sönünce soğuk terler atmadım değil. :)

https://www.drive2.com/b/482101764993057056/

elm327.jpg

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Phyton 2.7.13 programı ne için kurdunuz ve nasıl kullandınız onu. ben daha önce duymamıştım onun gerekliliğini.

Ddt4all phton temelli çalışıyor arka planda yoksa phyton yazılımını kullanmayı bilmeniz gerekmiyor ,windows kullanabilen herkes programı rahat kullanır.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Hangi ildesiniz acaba?
Bende de benzer bir cihaz var. ama daha önce attığım hatayı alıyorum. Acaba Donanımlardan Com port ayarlarında görünen bağlantı hızına bakabilirmisiniz?
Buraya windows otomatik 9600 Atar ancak program 38400 gösteriyor. Bu hız ayarlarından mı acaba sıkıntım?

Cihazda konunun basında belirtirim çip yoksa ecu bulamaz.giris ekranından ilgili portu seçip elm benchmark tuşuna basıp cihazınızı test edebilirsiniz.

bbeler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Hangi ildesiniz acaba?

İstanbul'dayım hız default 115200 bautrate gibi bir değerde otomatik geliyor zaten. Hız ile ilgili değildir. Okuma yazma hızı bu değer. Düşük olduğunda yavaş işlem yapar. Yüksek değerde hızlı. İkisininde + ve - leri var.