Clio 4 - Joy 1.2 16V 75 HP - düz vites - benzinli modelini düşünüyorum ?

anll23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yokuş yukarı çıkarken genelde 1 vites düşürmeniz gerekebiliyor. Şehiriçinde pek problem olmasada uzun yolda devirli kullanmazsanız 130 un üzerine pek çıkmaz araç. Ancak devir aralıkları oldukça geniş performans isterseniz. Örneğin 4.vitesle 130 u görebiliyorsunuz.

beyaz_23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 alacagina 0.9 al derim performansi daha iyi torku daha iyi yokuslarda daha iyi... Kullananalar aracin perf ve cekisinin iyi oldugunu soyliyo... Sehir ici de kullansan yokus illa karsina cikar... Ve arabanin bayilmasi vites dusurme adami hayattan sogutur.. Yokusda 0.9 un turbo devreye girer hic sikinti yasamazsin... 1.2 de turbosus 5000devirler yokusa girmek cok zor... Giremezsin ki ben 1.4 le 5000 deviri ilerde gordugun yokus onum bos yakayamiyorum

LG-D405 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CptPrice

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 alacagina 0.9 al derim performansi daha iyi torku daha iyi yokuslarda daha iyi... Kullananalar aracin perf ve cekisinin iyi oldugunu soyliyo... Sehir ici de kullansan yokus illa karsina cikar... Ve arabanin bayilmasi vites dusurme adami hayattan sogutur.. Yokusda 0.9 un turbo devreye girer hic sikinti yasamazsin... 1.2 de turbosus 5000devirler yokusa girmek cok zor... Giremezsin ki ben 1.4 le 5000 deviri ilerde gordugun yokus onum bos yakayamiyorum

çamlıcadaki yokuşlar meşhurdur bilen bilir. Araba yokuşta bayılma filan yapmıyor. 3.vitese kadarda çıkıosun 4 bin 5 bin bassan kesiciye kadarda zorlarsın gerekirse. tecrübeyle sabittir...

boran138

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çamlıcadaki yokuşlar meşhurdur bilen bilir. Araba yokuşta bayılma filan yapmıyor. 3.vitese kadarda çıkıosun 4 bin 5 bin bassan kesiciye kadarda zorlarsın gerekirse. tecrübeyle sabittir...

4000-5000 devir mi hocam napiyorsunuz ya bu devirlerle ne kadar sure yokus cikabilirsiniz yapmayin allah askina sicakta araba hararet yapar+ benzini su gibi icer ya, kesiciye kadar falan sokarak gidilirmi, ha anlik hareketler yapilabilir ama kesiciye soka soka giderseniz anca sanayide motor ustasina gidersiniz. Kaputun altindaki motor mercedes motoru degil çattan yarilir mazallah:)

fblorenzo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim yokuş gördün mu yokuşa varmadan yüklenip devir yukseltirsen jet gibi gidersin bayılma falan da olmaz yalnız normal devirde gidersen her araba biraz bayilir sen beni dinle deneme sürüşü yapmadan alma sur yokusa kendin gor her kafadan bi ses cikiyor

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar.Bendede clio 4 1.2 benzinli 8500 km de 2014 model aracım var.Dün Mersin Erdemiden Konyaya Silifke Mut Karaman üzeri geldim.O yolu blienler bilir. 300 km lik yoşun yaklaşık 150 km si dağlık sıfır rakımdan 1020 rakıma çıkmakta ve en uzun rampası Mut ile Sartavul arası takriben 20 km devamlı rampa bulunmakta. Aracımda bu rampayı yetişkin 4 kişi ve arka bağ açta yük olması münasebetiyle 3 ve 4 viteste bayılmadan çıktı. Hatta aracın rampada benzinde asılması hoşuma gitti.Çünkü geçen sene aynı rampayı tempra aracımla sıkıntılı çıkmıştım. Konyadan depoyu doldurarak yola çıktım. Dönüşte aynı petroldan depoyu tekrar doldurdum ve 173 tl benzin aldı. toplam 655 km yol yaptım.

CptPrice

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4000-5000 devir mi hocam napiyorsunuz ya bu devirlerle ne kadar sure yokus cikabilirsiniz yapmayin allah askina sicakta araba hararet yapar+ benzini su gibi icer ya, kesiciye kadar falan sokarak gidilirmi, ha anlik hareketler yapilabilir ama kesiciye soka soka giderseniz anca sanayide motor ustasina gidersiniz. Kaputun altindaki motor mercedes motoru degil çattan yarilir mazallah:)

yok yok o anlamda demedim :):)
hani çıkamıyo boğuluyo filan diyenler oluyo ya onlar için demiştim. İlk bende merak edip bastım yokuşta baya baya dik yokuşta. Canavar gibi maşallah. Yoksa normal adam akıllı 3 bin devirlerde çıkıyorum :)

drmgedikbas

Mete Gedikbaş
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio4 1.2 75 pismanliktir.Madem otv indirimli alıp 5 yıl satamayacaksaniz en azından 0.9 touch alin hocam. Joy aldığınızda bi sure sonra buna bi multimedya yapayım diyeceksiniz illa ki arada ki farkı yine ödeyeceksiniz

beyaz_23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hazir konusu gecmisken multimedya sonradan takiliyor mu... Maliyeri ne kadar tutuyor

beyaz_23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 turbo diyorum bende cidden 1.2 almayin... Ben 1.4 clio sattim adam ozellikle soruyo 1.2 mi diye 1.2 se almam diyor