Clio 4 - Joy 1.2 16V 75 HP - düz vites - benzinli modelini düşünüyorum ?

CptPrice

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 motorunda 100bin kmden sonraki performansı ve sağlık durumu merak konusu. Ben o yüzden tercihimi bilinen motordan kullandım

üyego

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 75 lik kullanıyorum 1 aydır düz vites performansı iyi değil ama yarış yapacakta değiliz bazen rampada zorlanıyo hatta geçen 3. vitesde girdiğim rampada çıkmadı 2 ye düşürdüğümde anca çıktı bence performansı çok kötü değil yakıt tüketimi kmde 40 kuruş genelde tabi benim araç daha 300 km de 2000 km geçtikten sonra oda oturur dışardan çok şık görünüyo joy modelini alacaksanda ekstra olarak sis farı koydur ben genel olarak memnunum arabamdan

ookan051

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arac bahsedilen gibi hantal deil merak etmeyin ilk başlarda bende çekmiyor gitmiyor diye söyleniyordum ama o günler geçti suan aracın masallahi var canavar gibi çekiyor ben genelli performansli kullanirim isikta kalktim mi cok yeni modelli arac degilse yetişmesi güç bana en son adanaya giderken otobanda tekir Yokuşu var orayı 4.
Vites ile kasmdan 80 km hizla çıkıyordum baktım millet Vizir Vizir geçiyor taktım 3 e 4000-5000 devirde 100-110 hızlarda çıktım bayılma felan yok daha hic uzun yolda 2.vitese dusmedim kaldiki duzde 5.
Vites de asilin ister bos ister dolu en az 150 -155 km hıza çıkar

ErdemYildiz89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler yorumlarınız için. 0.9 turbo tavsiye ediyorsunuz da; ben turbolu araç istemiyorum. hem ömrü kısa diye endişem var, hemde turbonun ilk başlangıçtaki ısınma beklemesi, veya inerken soğuma beklemesi; bunlar bana ceza gibi gelir. 2-3 kez beklerim 4.den sonra s....'i çekerim afedersin, beklemeden binip inmeye başlarım. 0.9 ayrıca 8-9 bin lira oynatıyor pahalıya kaçıyor. 1.2 16v 75 beygir joy veya icon ile efendi gibi
%80 şehir içi görükle'den heykel'e süreceğim
%15 arada dağ yoluna çıkacağım arada mudanya gemlik
%5 senede belki 1-2 defa istanbul marmaris. bu kadar benim olayım. bana yeter mi 1.2 16V 75 beygir Clio 4
hız yapmayla yada lambada kalkış yarışıyla falan işim yok. megane 110hp coupe da kullandım, 230 beygirlik mini de
ben güvenli sürüşten yanayım, kaza yapıp da güvenlik riski etmek istemem, bursa trafiği radar hız limitleri de belli...devir 2015, hıza düşkün olmayalım Avrupai sürüş yapalım

ozk991

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim merhaba. Bende de 2014 model 1.2 16V 75HP benzin+LPG'li Clio 4 Joy var. Daha önce de 2000 model 1.4 Polo vardı. Performans olarak ilk başlarda Polo'yu çok aradım. Çünkü ilk başlarda vites asistanına uymaya çalışarak ve biraz da yakıtı düşünerek 2000-2500 devirlerde vites attırıyordum. Sonra Eylül başında 1000 TL'ye Atiker LPG taktırdım. Artık ne devire bakıyorum ne de vites asistanına. Arabanın sesine göre vites değiştiriyorum ve şu anda Polo'dan daha iyi performans aldığımı hissediyorum. Yakıt da son depoya göre karma kullanımda(Dağ yolu + şehiriçi + uzunyol) 15 krş civarı çıktı. Antalya'da pek fazla yokuş rampa falan yok ama bir kaç kere yokuşlu yola gittiğimde klima açık olmasına rağmen yine de fark görmedim. Yani performans olarak bence güzel ama sizin beklentinize ve önceki deneyimlerinize göre değişir ve bir süre sonra alışırsın.
Antalya'da olsanız bir pazar yardımcı olabilirdim test konusunda ;)

Atakan1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 clio joy 1.2 benzin kullanıcısıyım. Babamda corolla son kasa full+full var. Birşey söyliyimmi ark lar performansı severim. Tecrübesi olan bu aracı gayet yerinde ve istediği performansta kullanabilir. Şehiriçi yokuşlara 1 ya da 2 viteste 20 30 la girerseniz tabi çıkmaz ya da boğulur. 2 de az birşey fazla dokun gaza 90 derece yokuşu çıksın sana. Ok ;)

MURAT DUNDERIR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamlar ıcon suan 6500 km de ve 4.viteste 155 zorlayınca tabı bence basarılı bu paralara gunumuzde sıfır arac bulmak zor clıo da bunun hakkını verıyor bence zaten performans ıcın kullanılan bır arac degıl ayagınızı yerden kessın yeter konforuda tabı hafıfe almayın soylendıgı gıbı 5000 devırde dık yokuslarda (araçta 2 kişi olmak şartıyla) bayılmıyor ama cok ıyı denemez bazen ınsanın canını sıkıyo bırde tamponların boya sorunu var tabı ıyıce arastırıp oyle almalı ınsanlar benım tavsıyem bu

CptPrice

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamlar ıcon suan 6500 km de ve 4.viteste 155 zorlayınca tabı bence basarılı bu paralara gunumuzde sıfır arac bulmak zor clıo da bunun hakkını verıyor bence zaten performans ıcın kullanılan bır arac degıl ayagınızı yerden kessın yeter konforuda tabı hafıfe almayın soylendıgı gıbı 5000 devırde dık yokuslarda (araçta 2 kişi olmak şartıyla) bayılmıyor ama cok ıyı denemez bazen ınsanın canını sıkıyo bırde tamponların boya sorunu var tabı ıyıce arastırıp oyle almalı ınsanlar benım tavsıyem bu

tamponların boya sorunu derken onu anlayamadım ?

MURAT DUNDERIR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ufak bı surtmede boyası atıyor hatta tazzıklı yıkama sonucunda boyası cıkanları bıle duydum bagajda boya bulunduruyorum artık rütüş yapmayı öğrendim aracım sayesınde

CptPrice

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ufak bı surtmede boyası atıyor hatta tazzıklı yıkama sonucunda boyası cıkanları bıle duydum bagajda boya bulunduruyorum artık rütüş yapmayı öğrendim aracım sayesınde

ooov o fenaymış gerçekten bende ilk defa duydum. Allaha şükür daha bşıma öyle bişi gelmedi daha..