Clio 4 - Joy 1.2 16V 75 HP - düz vites - benzinli modelini düşünüyorum ?

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aşırı tazzik altında her plastik hasar görür boya kavlaması dediğimiz sökülme olur. En güzeli plastik yerlere dikkatli davranmak.

Atakan1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim merhaba. Bende de 2014 model 1.2 16V 75HP benzin+LPG'li Clio 4 Joy var. Daha önce de 2000 model 1.4 Polo vardı. Performans olarak ilk başlarda Polo'yu çok aradım. Çünkü ilk başlarda vites asistanına uymaya çalışarak ve biraz da yakıtı düşünerek 2000-2500 devirlerde vites attırıyordum. Sonra Eylül başında 1000 TL'ye Atiker LPG taktırdım. Artık ne devire bakıyorum ne de vites asistanına. Arabanın sesine göre vites değiştiriyorum ve şu anda Polo'dan daha iyi performans aldığımı hissediyorum. Yakıt da son depoya göre karma kullanımda(Dağ yolu + şehiriçi + uzunyol) 15 krş civarı çıktı. Antalya'da pek fazla yokuş rampa falan yok ama bir kaç kere yokuşlu yola gittiğimde klima açık olmasına rağmen yine de fark görmedim. Yani performans olarak bence güzel ama sizin beklentinize ve önceki deneyimlerinize göre değişir ve bir süre sonra alışırsın.
Antalya'da olsanız bir pazar yardımcı olabilirdim test konusunda ;)

Merhaba aynı aracı kullanıyoruz. Bende Lpg düşünüyorum atiker iyimidir tavsiye eder misin gerçekten ? Aracın herhangi bir şeyini etkilemiyordur umarım. Biraz bilgilendirirsen beni mutlu olurum.

Hasanavci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bu aracı eşime aldım. Ara ara da ben kullanıyorum. Aracın dışı güzel, sadece o kadar. Satmaya çalıştım ikinci elde inanılmaz öldürdüler. Uzuuuuuun süre kullanacağım satmayacağım derseniz alın.

Kergit

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam kullanacağın istikameti biliyorum. Bence çok düşünmeden alabilirsin. Çünkü bu araç tam şehir içi kullanım için yapılmış.
Aynı paralara diğer markalardaki araçlarla kıyasladığında bu araç ön plana çıkıyor zaten.
Clio 4 1.2 lpgli kullanıyorum ben

sinann24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim şahsi görüşüm bu araç 1.2 120 bg 6 VİTES tarzı olursa şehirlerarası ve şehır ıcı fazlasıyla memnun eder; Şehir içinde ise sakin reklamlarındaki gibi yavaş basmadan tarz yapar gibi sürersen yakıt seni üzmez donanım olarak kendi sınıfındakilere fark atıyor zaten

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 75 Beygir 2016 yeni kasa sahibiyim. Araç şuan 1400 km yaklaştı. Performans tatminkar. Bundan önce 1.4 80 beygir fiesta kullandım lpgli. Performans onla aynı bir eksiklik hissetmedim. Şahin falan demişsiniz. Alakası yok. Şahin dediğiniz araç ne? isterse 2000 motor olsun. Clio daha performanslı. Şehir içi 6 litre uzun yol 4.8 ortalamam var. Araç rodaj süresinde olmasına rağmen yakıtı süper benim için. Performansı da yetiyor. Yokuş çıkmayan araba yoktur yokuş çıkamayan şöför vardır bunu unutmayın. Vites düşmeden hiçbir araba rahat rahat çıkmaz yokuşu bu kadar basit.

gkhan92

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
en kötü şartlarda kısa mesafe dur kalk,kış hava soğuk, aracı yeni aldığım için otobanda kesiciye soka soka son hız görme denemeleri derken depo fulden çeyreğin az altına düştü, yapılan km 467 , sanırım 100 daha gider toplamda 467 km 1 depo , tahminim şehir içi düzgün kullanarak 600-650, uzun yolda 96-98 sabit hız 800 km ve üzeri gider..

performans olarak basınca gidiyor ama yakıtı içiyor, şu piyasada alınacak en mantıklı araç