Clio 4 joy hoparlör ekleme

celal_1433

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar clio 4 joy modelini aldım ön kapılarda hoparlör var ama arka kapılarda yok ama hoparlör yeri var o yerlere hoparlör takabilir miyim yani kablo çıkışı var mı ?

turgaycosar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bnde bu konuyu cok merak edıorum yaptıran arkadas warsa paylasırsa cok sewınırım

celal_1433

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar var mı içinizde joya arkadalara hoparlör taktıran ben taktırmak istedim ama arkaya gelen kabloları bulamadılar

İsmail Ufuk Utku

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşımda aldı dün yeni tesisat yaptırmaya gittik arka kapılar söküldüğünde arka kolon kabloları çekilmiş durumdaydı..rahatlıkla taktırabilirsiniz.garanti dışı kalmaz

ahmetusta

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yaptırdım arkadaşlar ama normal bir tesisatçının çok ilgilenip yapacağını yapsada uygun maliyetlerde yapacağını sanmam.çünkü tesisat için arka kapıdan teybe kablo çekilmemiş.ve çekilmesi büyük bi işçilik istiyor.ben oto elektrikçisi arkadaşımla bi pazar günü izin gününde dükkanı açtırdım ve öyle yaptık.çokta kolay olmadı.arka kapı döşemelerini sekmanları kırmadan söktüm.bitane kapak koymuşlar 3 tane perçin atmışlar.perçinleri matkapla kırdım.kabloyu çekmek tamamiyle eziyet kapının söketi var onun içinden kabloyu geçirmek gerekiyor.sonra döşemenin ordan alıp teybe bağlamak kalıyor.ben yaptırmayı düşünen varsa kesinlikle tavsiye etmiyorum etmememin nedenide şu.okadar yaptık uğraştık ama yeteri kadar ses alamadık.tesisatcı arkadaşımla görüştüm konuyu kendiside bana daha önce hatırlatmıştı ve tekrar aynı şeyi söyledi.arka kapılara hoparlör takarsan ses alamazsın fazla çünkü çok içerde çok boğuk biyerde kalıyor demişti.yani çözüm pantdizota 2 tane sağlam mid ;)

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pandizota giricekeniz bende mid tavsiye etmem. 95ler daha iyi ses verir. birde orjinal olursa tadından yenmez. mid takımı sesi çok açınca bozuyor.

gizmo35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir Renault klasiği, o kabloyu çekseler olmaz.. Zaten genel anlamda kablolama çok kötü, geçen motoru açtım baktım rezillik, adamlar kablo kanalı bile koymamış, bantlamışlar her yeri..

celal_1433

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
adam gibi kablo çekseler olmaz yani illa uğraştıracaklar kablo çekmediniz tmm madem niye hoparlör yeri yapıyorsunuz ve insanları yanıltıyorsunuz

Ilhan Emecan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kapıların döşemeleri standart fabrikasyonm olduğu için arkaya kolon koymasada o kapıları kullanıyor.

Örnek olarak; joy icon ve touch modellerde aynı gosterge kullanılıyor ancak joylarda eco yanmıyor çalışmıyor vs.

Kablolar çekili olsa alır kolon koyarızda kabloda yok :D

celal_1433

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kapıları söktürdüm maalesef tesisat çekilmemiş ya tesisatçıya çektircem yada reno nun servisine götürüp çektircem umarım çekerler