Clio 4 - Ses Yalıtımı

Van Gogh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Trim sesleri için faber castell sakız bant kullan kırtasiyelerde var.tıkırdayan her parçayı söküp uygun yerlere bu banttan yapıştır.

Würth'ün Slikon Spreyi ile halletmeye çalışacağım trim seslerini. Kapı içlerine yalıtım için malzeme öneriniz var mıdır?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapı içleri için kısmen bituself yada simself tarzı membran ile keçe kullanabilirsin işe yarıyor ben yaptim.

Van Gogh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az önce Oto-Döşemeciye gittim. Kendileri Clio 4 kapılarının presli olduğunu ve bu yüzden sökülüp-takılmasının zor olduğunu söyledi. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim, sanırım kendim halledeceğim.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az önce Oto-Döşemeciye gittim. Kendileri Clio 4 kapılarının presli olduğunu ve bu yüzden sökülüp-takılmasının zor olduğunu söyledi. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim, sanırım kendim halledeceğim.

Ha ...tırsın ordan döşemeci olacak birde.5 tane torx vidayı sökünce geçmeli reklamlar tutuyor asılınca çıkar.3 dk da kapı eklemesini sökerim ben tamirci olmadığım halde.böyle kör cahiller sanayide iş yapıyor birde.

Van Gogh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün bir teklif aldım 4 kapının yalıtımı için, 300 TL. Sizce uygun mu, bu işlem için değer mi? Ziftli malzeme ile yapılacakmış.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 200 liraya fluence 4 kapı ve bagaj içi dahil yaptırdım. Fakat kullanılan malzeme sesi emen yapışkanlı sünger. Kapı içlerinden kapının ve bagajın iskeletine yapıştırıldı. Açıkcası kapı kapanma sesine kadar fark ediyor. Fiyat ve kullanılacak malzeme icin bi yorum yapamam ama bizim araçlara yalıtım şart bu bir gerçek.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Van Gogh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 200 liraya fluence 4 kapı ve bagaj içi dahil yaptırdım. Fakat kullanılan malzeme sesi emen yapışkanlı sünger. Kapı içlerinden kapının ve bagajın iskeletine yapıştırıldı. Açıkcası kapı kapanma sesine kadar fark ediyor. Fiyat ve kullanılacak malzeme icin bi yorum yapamam ama bizim araçlara yalıtım şart bu bir gerçek.

Memnun kaldınız mı peki işlemlerden, fark ediyor mu ciddi anlamda?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Memnun kaldınız mı peki işlemlerden, fark ediyor mu ciddi anlamda?

Öyle bi golf kapısı tokluğu yok ama gerek yol sesi gerek kapının çıkışlıyı ciddi şekilde fark var. Ben ki basit yapışkanlı sünger ile kaplattım. Adam akıllı bi yalıtım malzemesi olursa daha da fark eder.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün bir teklif aldım 4 kapının yalıtımı için, 300 TL. Sizce uygun mu, bu işlem için değer mi? Ziftli malzeme ile yapılacakmış.

Kendin yapabiliyorsan kendin yap bence.el elin eşeğini türkü çığırtarak ararmış misali.300 tl çok para bence.

Van Gogh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kendin yapabiliyorsan kendin yap bence.el elin eÅŸeÄŸini türkü çığırtarak ararmış misali.300 tl çok para bence.

Kendim yapabilirim ama malzeme konusunda emin değilim. Yapmama değer bir malzemeden emin olsam kapıları söküp-takmak mesele değil.