Clio 4 - Ses Yalıtımı

Van Gogh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

Döşemecilerden aldığım teklifler 300 ila 450 TL arasında olunca kendim ses yalıtım işine kalkıştım. Bugün ön kapıların içlerini, ön kaputun ve bagaj kısmının altını BTM Bitümself Yalıtım Bandı ile kapladım. Aracın ön kapılarını sökmek pek zor bir işlem değil fakat arka kapılarını sökemedim, daha doğrusu cam açma mandalının içerisindeki kelepçeyi çıkaramadım, belki bu hafta içerisinde tekrar denerim arka kapıları. Maliyeti yaklaşık 70 TL'ye geldi.

6NvPZ3.jpg
WDpkVN.jpg

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bagaj kapağının iç eklemesini söküp bagaj saçını ve kapağı da kaplayın ile yarar.

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka kapilari sokunce adini bilmiyorum ama plastik vidalar var tutan. Onlar kesinlikke kırılıyor. Yedek almanizda fayda var

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bitusels yapıştırmadan evvel lastiğin parçanın jelatinini sök güneşte az beklet iyice kolay yapışır,yapıştırınca tornavida sapı gibi yuvarlarımdı bişeyle iyice ez yapışmayan nokta kalmasın, birde özellikle titreşen geniş saç parçaların orta kısımlarına yapıştır.

Van Gogh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bagaj kapağının iç eklemesini söküp bagaj saçını ve kapağı da kaplayın ile yarar.

Ön kapı içlerinin tamamına yapıştırabildim, hakeza bagajın altında krikonun olduğu kısma da yapıştırdım. Ön kaputun altında yer alan keçenin altına da yapıştırdım. Bagaj kapağında yer alan plastikleri sökmedim, onları arka kapılar ile beraber yapacağım kısmetse. Bu arada asıl ses cam panellerinden geliyor zannediyorum, çünkü incecik bir sünger var saç ile arasındaki o da zamanla yırtılıyor.

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön kapı içlerinin tamamına yapıştırabildim, hakeza bagajın altında krikonun olduğu kısma da yapıştırdım. Ön kaputun altında yer alan keçenin altına da yapıştırdım. Bagaj kapağında yer alan plastikleri sökmedim, onları arka kapılar ile beraber yapacağım kısmetse. Bu arada asıl ses cam panellerinden geliyor zannediyorum, çünkü incecik bir sünger var saç ile arasındaki o da zamanla yırtılıyor.

Kardeşim sana tavsiyem, kapı panellerine iç kısımdan şu tip bir uygulama yap, ben kapı panellerine bunu uyguladım. Diğer direk kaplamaları, emniyet kemeri kaplamaları ve iç göğüste çeşitli noktalara ise bitüself gibi fakat sünger bazlı bir bant var onu uygulayacağım.

http://www.renaultfanclub.com/renault-clio-4-kulubu/100313-ses-yalitimi-trim.html

Van Gogh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim sana tavsiyem, kapı panellerine iç kısımdan şu tip bir uygulama yap, ben kapı panellerine bunu uyguladım. Diğer direk kaplamaları, emniyet kemeri kaplamaları ve iç göğüste çeşitli noktalara ise bitüself gibi fakat sünger bazlı bir bant var onu uygulayacağım.

http://www.renaultfanclub.com/renault-clio-4-kulubu/100313-ses-yalitimi-trim.html

Konunuzu daha önce görmüştüm fakat ben soketleri çıkarmak konusunda biraz endişe duydum, elim pek maharetli değil.

GokhanGfb16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
BİTÜSELF YAPTIM SÜNGER ÇİFT TARAFLI BANT YAPTIM FLEXİ UYGULADIM ben bu aracın hiçbir sesine çözüm bulamadım hiç kendinizi yormayın uğraşmıyorum artık