Clio 4 sol ön teker ses

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence artık en doğru laf o sağlam problemsiz renolar mazide kaldı gidip uzakdoğu pazarından bişeyler bakın lafıdır. Aynı paraya donanım olarak belki az ama en az 2 katı sağlam bir araç alınabiliyor. Dertsiz başımıza dert. Bir daha asla da final sözüm olsun :)

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Abi st larda sanmam olacağını Selçuğun aracında bizdeki sorunların çoğu yokmuş. Gerçi 2013 lerde opak boyalı olanlarda marşbiyellerde boya atması oluyor şikayet dolu ortalık.

Vernik Ataydilar Olmazdi Valla Ne Clio4 Mus Arkadas

İsmail Ufuk Utku

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde sol tekerden kasiste aynı şekilde ses geliyor çözüme ulaşan varmı.

İsmail Ufuk Utku

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde sol tekerden kasiste aynı şekilde ses geliyor çözüme ulaşan varmı.

levaic

Mehmet BULUT
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Clio - YouTube

bozuk yollarda takırtı sesi

ewrenererdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar bu sorun ıcın servıse gittim. serviste sorunu anlayamayıp çok iyi bi ustanın yanına gittik rod-balanscı bi ustaydı. Arabaya önce alttan üstten heryerden baktı alt takıma tekerleklere boşluk var mı yok mu diye. Alt takım sağlam en ufak bi problem yok dedi. Sonra deneme sürüsüne çıktık ve araba hareket eder etmez ( kötü bi yoldu) sesi duydu ve bunun aslına bi arıza olmadıgını söyledi . Ses direksiyon kutusunda bulunan dişlilerin titreşiminden geliyor dedi. Elektrikli olduğu için dişlilerin arasında hidrolik yağı olmadıgı için birbirini takip eden çukurlarda titreşim yapıp dişliler ses çıkarıyormuş hatta 2012 toyotalarda bile aynı ses varmış. Bi sorun yok bence kafayı takma dedi. Direksiyon kutusunu garantiden değiştireyim dedim . Değiştirmene gerek yok dedi değiştirsen de bi süre sonra aynı ses gelir dedi. Sizce ne yapmalı?

İsmail Ufuk Utku

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendede Aynı sorun var..Yarın servise çağırdılar bunun için..

SLC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu ses gelen araçlar 2012 mi ?
Benim aracımda hiç duymadım böyle tıkırtı gibi sesler ki hiç ses gelmiyor diyebilirim

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana servisin söylediği direksiyon milindeki boşluktan kaynaklı bir ses. Mais üzerinde çalışıyor. Şu an için parça değişimi fayda etmiyor demişlerdi. Bu hafta içi buhari ye gidip soracağım tekrar.