Clio 4 ün eksileri nelerdir?

mondiaynali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence alma git Polo al boş araba ama zarar etmezsin hiçbir zaman hem daha kaliteli malzeme kullanılmış hemde clio gibi ön takımından sağından solundan ses gelmiyor. Şahsen Polo almadığıma bin pişmanım.

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Forumda gene baslamis C segment istekleri :) arkadaslar ne cabuk unuttuk b segment arabalarda direksiyon gaz fren debriyaj gezdigimiz gunleri .! Azina kadar dolu aracta hala eksik ariyoruz hadi bakalim :)

30-40 bin tl aralığında rakamlar ödeniyor beklenti olması gayet doğal :)

Bence alma git Polo al boş araba ama zarar etmezsin hiçbir zaman hem daha kaliteli malzeme kullanılmış hemde clio gibi ön takımından sağından solundan ses gelmiyor. Şahsen Polo almadığıma bin pişmanım.

Bomboş poloyla abs-esp-asr-yokuş kalkış desteği vb. birçok donanımı olan clio 4 kıyasa bile girmez hocam jetta-golf-passat sınıfının öncüleridir kabul ama o ailede polo bence üvey evlat hehe

mert25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
44.500 Tl vererek aldığım araçta ( 1.5 dci 90 hp touch ) yan güneşlikte ayna olmaması ? ( Tofaşta bile olduğunu düşünürsek ) Ayrıca torpido aydınlatmamasının olmaması ? Buna yapacak yorum bile bulamıyorum. Torpido aydınlatması olmayan araçmı kaldı. Benim anlamadığım renault 1 Tl lik ampülü oraya koymayarakmı zengin olacak ? Ayrıca 2013 yılında donanım dolu dediğimiz bir aracın arka kapıları kolla açılıyorsa bunada yapacak yorum bulamıyorum. Bence Ford Fiesta aynı fiyat olmasına rağmen çok daha mantıklı.

CagdaAktan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[MENTION=19021]mert25[/MENTION] "Arka kapıları kolla açılıyorsa" konusunu biraz açabilir misin?

TheSero

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ya biz biniciyiz en az 6-7 yıl bineriz clio 1.5 90 dci stop start bizim işimizi görür mü

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ya biz biniciyiz en az 6-7 yıl bineriz clio 1.5 90 dci stop start bizim işimizi görür mü
9aylık kullanıcısı olarak bence evt görür

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de 1.5 Dci icon var ve çok memnunum aracımdan. bende polo ve clio 4 arasında kalmıştım. Yokuş kalkış destek esp yağmur sensörü park sensörü otomatik yanan far start stop, eller serverst vs. olması çok artı bence. ayrıca dokunmatik ekran navigasyonda cabası. torpido gözünü ne sıklıkla kullanıyoruz ki bu sebeple ışık olmasa da olur. Koltuklar megane daki gibi kolay yatmasa da olur. bunlar benim için bir kıstas olmadığı için clio yu tercih ettim. ben benzin kullanımından olsun şıklığından olsun çok memnunum. tabii ki iç malzeme daha kaliteli olsun isterdim ama polo da çok süper değil bence iç malzeme olarak. ayrıca 2013 öncesi ilk cliolarda arka kapılar manueldi şuan öyle birşey yok. İçine sinen aracı al derim. Ben memnunum :)

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kubilay'ın dedikleri harfiyen katılıyorum.Kelime kelimesine hepsi doğrudur.Aynı sıkıntıları bende yaşıyorum.Araca artık emanet gözüyle bakmaya başladım.Elimde kalıcakmış gibi geliyor.

mondiaynali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende sırf bu göz boyamak için konulmuş donanımlarından dolayı aldım bu aracı ancak bu aracın şimdiden problemleri ve heryerinden sesler gelmeye başladı 4-5 sene sonra düşünemiyorum halini en azından gidin bi 4 yaşında poloya binin bi de 4 yaşında clio ya farkı anlayacaksınız donanımlar sadece göz boyuyor ama sağlamlık kalıyor. Bir clio mağduru olarak konuşuyorum koskoca renault ön takımdan gelen tıkırtılara çözüm bulamıyorsa yazıklar olsun böyle firmaya.

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu kadar karamsar olmayın lütfen çok daha pahalı bir rakama polo satın alın kaputu açtığınızda yeri izlersiniz motor koruması bile mevcut değil aileminkilerle birlikde düşünürsek 20 ye yakın renault modeli kullandık 1 kere lastik akü vb sorunla yolda kalmadık ancak sağlamlığıyla herkesin bildiği mitsubushi nissan ve mercedesle yolda kaldık üstelik motor arızaları nedeniyle... Bende clio 4 kullanıcısıyım ve benimde şikayetlerim var ama yine alacak olsam sadece 0.9 tce olanını alırdım... Direksiyondan gelen ses servislerin ilgili davranışları ile çözülme çabasında rüzgar sesi küçük bir silikon operasyonuylA çözülmekte... evet aracın içinde sürekli tıkırtı oluyor hele 50.000km den sonra klasik renault bandosu çalacaktır ancak yıllarca sorunsuz bineceğiniz bir araçtır. 280.000km de megane 2 ye bindik mübessil bir arkadaşın şirket aracı modeli yeni ama hor kullanılmasına rağmen bütünlüğünü ve sağlamlığını koruyordu... deneyerek alın derim.