Clio 4 ün eksileri nelerdir?

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
birde güvenlik açısından clio 4 polo dan daha önde sanki siz nedersiniz
kesinlikle zaten çarpışma testlerini izlerseniz gözlemlersiniz.

mstfynl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kubilay beyin sıraladığı eksikliklere katılıyorum. ancak unutmamamız gereken bir şey var.bizim aracımız b seğmenti ve baz donanımlısı.ben almadan önce bayağı bir inceleme yaptım.(herkesinde yaptığını zannediyorum) benim araçta önemsediğim husus güvenlik ve kullanım maliyetidir.güvenlik hususunda sınıfının en güvenli aracı olduğu euro encap testinden 5 yıldız almasıyla teyit edilmiş.yakıt konusu malım yine yakıt cimrisi bir araç(usulünce kullanılınca tabi) ve diğer bakım onarım masrafları da diğer markalara göre daha hesaplıdır.örnek vereyim daha önce pejo 207 vardı yıllık bakım için yağ ve filitreler + kontrol için 500 tl .ye yakın paralar istedi servisler.bizim araçlarda bunun 300-350 tl civarında olduğunu forumda okumuştum.tatilden dönerken sağ arka kapı camı taş çarpmasıyla patladı. herşey dahil 138 tl. ye değişti.karşılaştırma yapılan araçlara aynı donanımları koyduğunuzda arada 3000-4000tl fiyat farkı oluşuyor.(fiesta-corsa-polo)bu araçta olan donanımların bir çoğu (ABS+klima hariç) bunlarda yok.almayı düşünen arkadaşlara son sözüm şudur.tereddütsüz alabilirsiniz,güle güle kullanın.şunuda belirteyim forumda şikayet konusu olan hususların hiç birini yaşamadım, belki şans belkide o hususlar hallettiler.saygılar

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kubilay beyin sıraladığı eksikliklere katılıyorum. ancak unutmamamız gereken bir şey var.bizim aracımız b seğmenti ve baz donanımlısı.ben almadan önce bayağı bir inceleme yaptım.(herkesinde yaptığını zannediyorum) benim araçta önemsediğim husus güvenlik ve kullanım maliyetidir.güvenlik hususunda sınıfının en güvenli aracı olduğu euro encap testinden 5 yıldız almasıyla teyit edilmiş.yakıt konusu malım yine yakıt cimrisi bir araç(usulünce kullanılınca tabi) ve diğer bakım onarım masrafları da diğer markalara göre daha hesaplıdır.örnek vereyim daha önce pejo 207 vardı yıllık bakım için yağ ve filitreler + kontrol için 500 tl .ye yakın paralar istedi servisler.bizim araçlarda bunun 300-350 tl civarında olduğunu forumda okumuştum.tatilden dönerken sağ arka kapı camı taş çarpmasıyla patladı. herşey dahil 138 tl. ye değişti.karşılaştırma yapılan araçlara aynı donanımları koyduğunuzda arada 3000-4000tl fiyat farkı oluşuyor.(fiesta-corsa-polo)bu araçta olan donanımların bir çoğu (ABS+klima hariç) bunlarda yok.almayı düşünen arkadaşlara son sözüm şudur.tereddütsüz alabilirsiniz,güle güle kullanın.şunuda belirteyim forumda şikayet konusu olan hususların hiç birini yaşamadım, belki şans belkide o hususlar hallettiler.saygılar

bende arkadaşa katılıyorum. Verdiğimiz para az değil ama alabileceğimiz en donanımlı araç buydu. bende memnunum aracımdan çok şükür bir sorun yaşamadım. sadece süspansiyonlar biraz sert ki o da olsun o kadar diyorum. trabzondan istanbula 3,6 ortalama ile geldim ve 36,8 lt yaktı 1100 km de ve 120-130 arası geldim. aracın sarfiyatından da memnunum. Polyannacılıkta diyebilirsiniz ama çok şükür yetiyor bu bana :)

mondiaynali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benim şansımdan mıdır nedir bilmiyorum ama ben Renaulttan ve clio dan nefret ettim ve çok şükür ki sattım kurtuldum bugün. Ben araç almak için araştırma yaptım ve herkes gibi bu kadar donanımlı araba çok uygun rakiplerine göre dedim ve aldım ne yazık ki. Ancak araçta kalite unsuru bulunmuyor benim memleketimde sıfır asfalt yollar yok ve kapılardan tıkırtılar göstergeden gelen cıvıltılar hele direksiyon kutusunun takırtıları bagaj kapağından gelen gıcırtılar bunlar nedir yahu ben sıfır araba aldım ki rahat edeyim diye resmen her hafta düzenli olarak servise gidiyordum. Rezalet diyorum başka bir şey demiyorum Renault için. Bu araçtan alacak arkadaşlara sesleniyorum çok hoşunuza gitse de almak istiyorsanız sıfır almayın gidin ikinci el alın en az 7 bin siliyor zaten az zarar etmiş olursunuz.