Clio HB 1.5dCİ 85 bg BVR mi? Clio HB 1.6 110 bg BVA night mı seçmem de aciiil yardım

yiclio

Enes CEYLAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence dizel alın.önerdiğiniz benzinli 40 50 kuruş tan aşağı yakmaz.

yiclio

Enes CEYLAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aşağıdaki tabloyu ben excelde hazırlamıştım sizin için bir hesap yaptım
renault resmi sitesindeki veriler göz önüne alınmıştır.

Yıllık yapacağınız km ile amorti süresini ters orantı yapabilirsiniz.

yıllık 15000 yazdım, 7500 yazarsanız amorti süresi 5 yıla çıkar:eyv

yani dizel almanın anlamı kalmaz:eyv

abi aracı satarken dizelin fiyatı benzinliye göre daha fazla edeceğinide hesaba katmak gerekmezmi ? bence dizel her türlü karlıdır.

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi aracı satarken dizelin fiyatı benzinliye göre daha fazla edeceğinide hesaba katmak gerekmezmi ? bence dizel her türlü karlıdır.
Evet orası doğru ama geleceği şimdiden göremeyiz ne olur ne biter.
O yüzden eğer kullanıcı belirli km yi aşmam diyorsa dizel almanın mantığı yok.

Bu arada İllaki Cliomu olacak acaba düşük motorlu araçlarında otomatik benzinli olanı yok mu?
Clio satıcısı değiliz sonuçta.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Clio nun BVR şanzımanları güzel değil,BVR şanzımanlı araçlarda yokuş kalkış destek sistemi bulunmuyor,kızınız olsun siz olun sıkıntı çekersiniz,el freni ile kalkmaya alışmak zorunda kalırsınız.
Yılda 10.000 km bile yapsanız benzinli 110 HP BVA Clio her zaman daha iyidir,şanzımanı rampada kaçırmaz güvenli bir şekilde aracı kaldırırsınız...:eyv

katar27

Fatih KATAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bencede dizel alın bnde 1.5 bvr aldım night day 1 haftaya kadar geliyor araç kesinlikle benzinli araçtan uzak durun çünkü bide bunu 2. el olarak satmaya kalktıgınızı dusunursek ınsanların kafasndakı mantalıte hep aynı benzınlı uzak dur... en iyisi dizel bnce düşünmeye gerek yok... tabi yine karar sizin...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
bencede dizel alın bnde 1.5 bvr aldım night day 1 haftaya kadar geliyor araç kesinlikle benzinli araçtan uzak durun çünkü bide bunu 2. el olarak satmaya kalktıgınızı dusunursek ınsanların kafasndakı mantalıte hep aynı benzınlı uzak dur... en iyisi dizel bnce düşünmeye gerek yok... tabi yine karar sizin...
​Rampalarda aracı kaldırmaya çalışırken anlarsın BVR almanın ne demek olduğunu...:eyv

laslandes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu mantik az km yapan kullanicilar icin dogru mantik kanimca. kaba bi hesapla yilda 7bn km yapan kullanici, benzinli aracta 1000tl kadar fazla yakit masrafi yapiyor, fakat alirken 4000tl ucuz almisti zaten.

4000tl lik fark da sizin 4yillik benzin farkinizi karsiliyor.

ama dizel aracı bundan 4 yıl sonar sattığından benzinliden ortalama 3bin tl pahalıya satıcak. sonuç olarak o 3 bin tl kar olarak kalacak. dizeller her türlü daha mantıklı bence sadece kilometre çok yapıyor ise karın katlanıyor o kadar.

uniquel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ama dizel aracı bundan 4 yıl sonar sattığından benzinliden ortalama 3bin tl pahalıya satıcak. sonuç olarak o 3 bin tl kar olarak kalacak. dizeller her türlü daha mantıklı bence sadece kilometre çok yapıyor ise karın katlanıyor o kadar.

pahali aldigimiz arabayi bi zahmet pahali satalim, bundan dogal birsey yokki.
ayrica, bana sorarsaniz dizel arabanin omru garanti suresi bitene kadar. ondan sonraki cikacak olan ekstra masraflar gelcekten agir olabiliyor.

bunlar isin maddi boyutu. birde konfor, sessizlik, surus keyfi tarafi var. bunlar da bi benzinli arac icin artidir.

laslandes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pahali aldigimiz arabayi bi zahmet pahali satalim, bundan dogal birsey yokki.
ayrica, bana sorarsaniz dizel arabanin omru garanti suresi bitene kadar. ondan sonraki cikacak olan ekstra masraflar gelcekten agir olabiliyor.

bunlar isin maddi boyutu. birde konfor, sessizlik, surus keyfi tarafi var. bunlar da bi benzinli arac icin artidir.

seninde dediğin gibi pahalı aldığımız arabayı pahalı satacağımız için kendini amorti etmesi gibi zorunluluğu yok. alırken ödediğimiz farkı satarken geri alıyoruz, yaktığımız akaryakıtta her türlü yanımıza kar kalıyor.

ekonomi isteyen, cüzdanını düşünen için dizel
zevkini düşünen, motor sesisinden tatmin olanlar için benzin

konfor, sürüş zevki, sessizlik konusunda da farklı katagorilerde hem benzinlinin hemde dizelin avantajları oluyor.

ama amaç ekonomi ise hiç muhabbetini etmenin bile gereği yok, dizel daha avantajlı benzine göre.

loiz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok yol yapmayıp yakıt fiyatının dha uygun olacağını bilsem dizel arabayı hayatta tercih etmem...dizeli tercih etmenin tek avantajı yakıt.az km yapılıyorsa eğer dizele fazla para vermenin mantıklı bi tarafı olduğunu sanmıyorum..dizeli 4 kuruş fazlaya alıp 3 kuruş fazlaya satmak kar getirmez..ayrıca çok km yapmış bir dizeli ne kadar fiyat kırarak satacağınız konusuna da değinmek isterim..yaşı ve kmsi ilerlemiş arabalarda benzinli tartışılmaz bile hep bir adım önde oluyor ömür olarakta fiyat olarak da.( tek dezavantajı yakıt) diyeceksinizki sıfır araçtan bahsediyoruz,konusunuda açmıştım 1900 dd' de gelen gürültü nedir diye..kapıda tam 1 yaşında 20bin kmde dizel cliomuz var..gürültü o biçim maşallah...ayrıca bahsettiğiniz dizel ve benzinli cliolar arasında şanzımanlar farklı..bir acemiye yokuşta kaydıran bi otomatik vermek yerine manuel kullanmayı öğretmek daha mantıklı..

konunun sahibine dönersek;
hem şanzıman farkından hem az km yapacağınızdan hem fiyatının uygun olmasından dolayı ve 4 5 yıl sonra satacağınızı varsayarak konuşuyorum yaşıt dizelleri ve benzinlileri çok km yapmış yıpranmışken sizin az kullandığınız ve kmsi düşük benzinli aracı daha az zararla satacağınızı düşünüyorum.
ben benzinliyi tavsiye ediyorum