Clio HB 1.5dCİ 85 bg BVR mi? Clio HB 1.6 110 bg BVA night mı seçmem de aciiil yardım

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Farkettiyseniz dizel veya benzinli mukayesine girmedim,direk şanzımanlarına değindim.BVR şanzımanlar iyi değil diye ısrar ediyorum,en kötü özelliğiyse yokuşlarda arabayı geri kaçırması...
Sırf bu sebepten eşime Clio3 BVR değil Punto Evo Dualogic aldım...
1.2 Extreme ile neredeyse aynı fiyata ama 1.6 BVA dan daha dolu bir araç aldık,ESP-ASR gibi güvenlik donanımından konfor olarak komple cam tavanına kadar düşünün artık...

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eger fazla km yapmış olsaydınız dizel alın derdim ama yılda 5-6 bin için dizel almaya gerek yok diye düşünüyorum..

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Sağolsun tüm arkadaşlar,dostlar canla başla size gerekli bilgileri verip önerilerini sunmuşlar ama sizden gelen bir yorum göremedik?Ayrıca üye tanıtım bölümünde kendinizi tanıtırsanız çok seviniriz.

ÜYE TANITIMLARI

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Punto Evo ​1.4 Dualogic 4 kişi uzun yol tüketim değeri...:eyv
1.5 BVR bundan az yakarsa yanıma gelin...:)

usta4430.jpg

loiz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hem yakıt tasarrufu hem sorunsuz şanzıman ve motor isteyenler için jazz öneririm..gerçi fiyatı biraz tuzlu ama her yönden talepleri karşılayacak bi araç

laslandes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
beyfendi konuyu açmış sonra her kafadan başka ses çıkınca kafam karışmasın diye bir daha girmemiş sanırsam :)

ayrıca kendisinin yılda 5-6bin kilometre yapacağını düşünürsek arabası 4 sene arabası ortalama 30 bin km'de olucak, arabasıda çok kmde olmayan diğer dizeller gibi çok fiyat kırmadan satacağı için şu an vereceği farkı o zaman geri alacak, kullanırken yaktığı akaryakıt'ta kendisine kar olarak kalacak. ama 4 sene sonra 150-160binde olsa idi arabası arkadaşlarında dediği gibi fiyatını benzinliler civarına düşürmek zorunda kalacaktı ben hala illa clio istiyor ise 1.5dci öneriyorum, umarım kendisi için en hayırlı kararı verir.

hk@n

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar hocam,
85 hp clio 3 yarı otomatik vites(bvr) aracım var.ben otomatik viteste bir sorun yaşamadım,rampalarda felan bir sorun olmadı bende.tek kötü yanı diğer otomatik viteslere göre(bmw,mercedes) vites geçişlerini daha fazla hissediyorsunuz.bu bir sorun yaratırmı bilmem.Aracı ben sakin kullanmıyorum,oyüzden 6.8 ile 7.1 litre arasında yakıyor.ama göstergeyi sıfırlayıp sakin kullanımda ne kadar yaktığına baktım. 5 litre yakıyor. karar sizin

not:araçta chip tuning var

Son düzenleme:

uSuLca

Tamer ALTINTAŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şartlar göz önüne alındıgında Benzinli almak mantıklı :) Ama Benzin fiyatını düşününce herşeyi unutup dizel diyesim geliyor :)

alex07

Yavuz Temizel,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tavsiyede bulunan tüm arkadaşlara ve gönül dostlarına teşekkürler, dikkat ettiyseniz konuyu dün gece çok geç bir saatte açmıştım,yorumların bir kısmını ancak okuyabildim, aracın işleri dolayısiyle dışardaydım ancak şimdi cevap yazabildim. neyse clio HB 1.6 BVA N&D yi almış olduk. umarım pişman olmayız, Allah kaza beladan korusun. güle güle kullanırız. ilk intibalarım çok çok iyi clio 1.5 bvr yide test ettim maalesef dedikleri gibi inişlerde ve yokuşlarda kaçırıyor muhakkak ya el freni veya sol ayakla firene basarak kalkılması gerekiyor, başkada bir sorunu yok. yakıt durumuda çok iyi ama vites işi biraz zorlar çünkü ben kullanmayacağım genelde kızım kullanacak.sanki birazda vitesi ilk kalkarken falan geç algılıyor gibi geldi, bir an ne yapması gerektiğini bilmiyor gibi. neyse biz artık aldık ilk deneyimlerimizi yaşıyoruz ve burada o deneyimleri ileriki günlerde detaylı olarak anlatacağım.

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun Clio'nuz Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin...