Clionuzun En Sevdiğiniz ve Sevmediğiniz Yönleri Nelerdir?

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
tek sevmediğim yönü, ceketi çıkartırken ya da sağdaki aynayı eğmek için uzanıp geri gelirken kafamı tavana çarpmak :) e bir de aynalarda ısıtma olaydı iyiymiş ama ne kadar ekmek o kadar köfte:)

ToNy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana gülümsemesini seviyorum... qw

serci07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön çamurlukların pilastik oluşu. çok çabuk çatlıyorlar.

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hb clio3 var bende

iyi tararafı
az yakar cok kacar
sürüş zevkli görünüm iyi

kötü tatafı
iç plastık aksam daha iyi olabilirdi
ön kalper sistemi daha iyi olabilirdi (kronik. pim boşlugundan dolayı ses yapıyo)
iç lambaları kotmamışlar arka hoparlor yok

ama genel kanım seviyorum cliopatramı her güzelin noksanları olur dime :)

Ön fren kaliper sistemi tam anlamıyla facia ses yapmayan clio 3 parmakla gösterilecek kadar az :( Liftteyken usta sağ ön tekere eliyle vuruncada aynı ses geliyor illa balata değişiminde bakılıcakmış kaliperlere, alıştık artık lakur lukur gidiyoruz :)geçen gün arkadaşın 2008 model toyota aurisine bindim aynı yolu kullanıyoruz arkadaş araba jilet ya aynı bozuk yoldan geçtik bir ses gelsin bir lokurtu olsun tık yok şaka gibi biz arabamıza gözümüz gibi bakıyoruz servis yapıcak bir şey yok değişimde hallederiz diyo, valla benim aracı satıp auris alasım geldi

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2001 1.4 16 v rxt

Artıları

-Çekiş gücü ve seri olması
-Park rahatlığı
-Sürüş Konforu
-Sessiz motor
-Yakıt Sarfiyatı

Eksileri
-Elektronik arızalar
-Arka camların manuel oluşu
-Üsten kavrayan depriyaj
-Arka tavan basık

akorkut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 3 grandtour 2010 -yakıtı,bagajı,diz ve baş mesafesi artıları
çok çabuk çizilebilen boyası, inanılmaz kötü iç kapı plastiklerinin olması,kapılarda hiç kumaş kullanılmamış olması, ön koltuk arkalarının bez olması her ayak izini göstermesi,yine koltuk arkalarında cep olmaması,içerden kumanda edilen çocuk kilidinin olmaması,arka da kapıların üstünde tutacakların olmaması( tabi benim araç auth)vs.vs.
daha önce 2001 model yine alt versiyon(RTA) bir clio hb. vardı.bundan çok ama çok daha kaliteliydi.arada 10 yıla yakın bir fark var kalite inanılmaz düşmüş.
saygılar

deathstar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2001 renoClio 1.4 Rta 8v versiyonlu aracımdaki artılaları;
-Ağırlık olarak hafif ve beygir olarak kasaya göre yüksek olması seri bir kullanım sağlıyor.(Yakıt açısından çok yakır denmesi bana göre mantıksız geliyor kasada hafif olunca kasayı rahat rahat kaldırıyor.)
-Kliması ısıtma+soğutma fonksiyonları süper.
-Küçük olması çok rahat bir park olanağı sağlıyor.(Bende park sensörüde var parkta sorunu %100 ortadan kalkıyor)
-Yerden yüksek olması dağ bayır demeden raht bir şekilde gitmesine olanak sağlıyor.
-Deposu büyük olması benim için bir artı.(Bu benzin fiyatlarında ne kadar fulleyemesekte)
-Süspansiyonlarını ben beğendim
-Motor bakımı cep yakmaz
-Direksiyon iyi gibi geldi tam emin değilim
-Son olarak klima hidrolik direksiyon çift hava yastığı var abs varmı yokmu bir türlü anlamak göstermek kısmet olmadı ama frenler bana çok sağlam geldi ve en sağlam motorlardan olan 8v olan kodlu motorum var taksicilerinde halen kullandığı.Bu özellikler zaten benim için çok yüksek bir artı ilk arabam nede olsa :)
Eksileri ;
-Herkesin arabası kendisine göre porsche,bmw,mercedes,ferrari :) Arabanı severek almak önemli severek aldıktan sonra benzini koyduktan sonra beni heryere götüren evlada saygısızlık edip eksileri var demek istemem muhakkak vardırda :)))

dved

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1999 clio 1.6 8v

Artıları
-ağırlık güç dengesi gayet başarılı
-yakıt tatminkar
-yedek parça bol sıkıntı yok
-frenler abs olmamasına rağmen tatmikar yeterli duruş mesafesini çoğu zaman bloke olmadan sağlıyor

Eksileri
-Dpo otomatik şanzımanı tam manası ile baş belası
-Elektronik valf vs gibi sensörler çabuk arızalanıyor
-Motor kısmında hareket çok zor ve kısıtlı (1.6 8v motor için)
-hidrolik direksiyon sistemi ağır ve yorucu

murataydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eksileri: Zayıf bir kasa, parmakla hafifçe bastırdığımda kaputun içeri esnemesi. Güven vermiyor. Sürüş konforu da düşük.
Artıları: 1.5 dci 85 HP motor oldukça iyi. Keçi gibi tırmanıyor, ara hızlanmaları çok iyi. Kendi aracım için konuşmam gerekirse 5 cm spor yay olduğundan yola zamk gibi yapışıyor, virajlarda araç değil ben savruluyorum içeride.