Dacia 1.5.dci. Yakıt Ortalama Sorunu

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
genşşler, bu ort. yakıt işini tam anlamış değilim... hele fabrıka verısını anlatacak varmı bu dünyada bılmem(ş.içi olarak)... :cool:

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilal abi, profil resmindeki lastikler mi takılı, öyleyse yakıtta azda olsa artışa neden olmaz mı?

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
yok abisini, onlar MT çamur lastiği, bende 4 mevsim continantel var... ama AT(yokohamaGO12) araştırıyom... zati yakıyo bari şekil olsun beyaa... :cool:

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zamlar, vergiler, harçlar derken ZÜĞÜRT AĞA'ya dönmüşüz, bari façamız düngün olsun beyaaa:cool:

Jamboree

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4x4 90Beygir, 2000km de
Sürekli AUTO modda kullanıyorum, şehir içi ve arazi.

Şu an ki yakıt 6,5lt

6000 den sonra daha da düşer gibi me geliyor, fena değil

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
110 luk 4x4 1.5.dci. nin sadece şehiriçi 7.ltr. aşağı yakan varmı, normal kullanım olarak... :berbat

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
110 luk 4x4 1.5.dci. nin sadece şehiriçi 7.ltr. aşağı yakan varmı, normal kullanım olarak... :berbat

105 Hp Veya 110 Hp Dci Kullananlar Ne Hikmetse Cok Yakiyo Diye Dertli Ben De 105 Hp Kangoo Aldim Fluence Aldim Hic De Dedikleri Gibi Degildi Sorun Kullanimda Bence

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilal Abi sadece kalkışlarda ağır kalkılması gerekiyor diye bilgi geldi.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
105 Hp Veya 110 Hp Dci Kullananlar Ne Hikmetse Cok Yakiyo Diye Dertli Ben De 105 Hp Kangoo Aldim Fluence Aldim Hic De Dedikleri Gibi Degildi Sorun Kullanimda Bence
özellikle, 110.ps. yazılımdan kaynaklanan bir sorun galiba(daha çok güç daha çok yakıt hesabı)..şehiriçi tüketimde sorun var, düşük devir-hız bandında sarfiyat çok gibi... :berbat:cool:

Bilal Abi sadece kalkışlarda ağır kalkılması gerekiyor diye bilgi geldi.
pati yapmıyoz, hızlıda pek kalkmıyoz, düşük devir(2000.dd) genelde,... git-gel mesafe çok kısa (5-10.km) buda çok yaktırıyo galiba....kışın 10.ltr.kadar çıkar gibi...
neyse, ılk bakıma kadar bekices, o zaman az düşerse ne ala...
şehirdışı 80-90 km gidersn 6.ltr.kadar iniyor...sorun yok ş.dışında... ş.içi sakat....
performans filtre ve chıpbox la alt devri canlandırıp, motor ısıtma ve devri artırıp denicem, muhtemelen canlanıp, yakıt bıraz azalabilir...:eyv
milletin ortalama ölçümler de farklı-hatalı olabilir buda ayrı mevzuu...:berbat:cool:
neyseki yaktığının hakkını verıyor... kapattınmı 150-160.km. kısa sürede yapışıyor... :cool:
şimdilik ş.içi yakıt dışında sorun yok zati... maşaallah....:eyv

Son düzenleme: