Developer side ile gizli özellikler nasil açilir? (video ile tarifler)

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.
Yararlı paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Bir soru sormak istiyorum, cevap verirseniz sevinirim.
Ben android auto yu developer side daki ilk açılan pencerede yeşil buton olacak şekilde aktif yapmıştım. Sizin videodaki gibi GEN 2-0 menüsüne hiç girmedim bile. Fakat android auto yu sıkıntısız kullanıyorum. Direksiyonaki ses düğmesinde de problem yok. Gen2-0 menüsünde yaptiklariniz başka bir özelliği mi aktif ediyor acaba? Daha önceki videonuzda AKILLI TELEFON ENTEGRASYONU ikonu vardı sizin araçta. O ikon bende yok. Gen2-0 ile o ikon mu açıldı acaba?

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Rica ederim.Evet.Gen2_0 ile o akıllı telefon entegrasyonu aktif oluyor.Böylece android auto da sıkıntı yaşarsanız cihazı silip tekrar eşleştirebiliyorsunuz.Onun haricinde ekstra bir özelliği var mı ben bilmiyorum.Ama kanalımda bir R-Link 2 kullanıcısı yazılımı v3 iken sorunsuz kullandığı android autoyu v7 de yeşil ısıklı bölümü aktive ettiği halde kullanamadığını yazmıştı.Sonra Gen 2_0 ı tarif ettim ve kullanabilmeye başladı.

AREK35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rica ederim.Evet.Gen2_0 ile o akıllı telefon entegrasyonu aktif oluyor.Böylece android auto da sıkıntı yaşarsanız cihazı silip tekrar eşleştirebiliyorsunuz.Onun haricinde ekstra bir özelliği var mı ben bilmiyorum.Ama kanalımda bir R-Link 2 kullanıcısı yazılımı v3 iken sorunsuz kullandığı android autoyu v7 de yeşil ısıklı bölümü aktive ettiği halde kullanamadığını yazmıştı.Sonra Gen 2_0 ı tarif ettim ve kullanabilmeye başladı.
Teşekkür ederim. Ben de aktifleştireyim o zaman.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Rica ederim.

AREK35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğiniz gibi menüye akıllı telefon entegrasyonu ikonu geldi. Kullanımda bir değişiklik olmadı.e9c470c6e1c99d16102fc7bf5468023e.jpg

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

haydar61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sevgili Befe,güncelleme ile akıllı telefon entegrasyonu gelince, telefon ekranını araç ekranına (hiçbir ara bağlantıya gerek kalmadan)bağlayabiliyormuyuz.teşekkür ederim

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sevgili Befe,güncelleme ile akıllı telefon entegrasyonu gelince, telefon ekranını araç ekranına (hiçbir ara bağlantıya gerek kalmadan)bağlayabiliyormuyuz.teşekkür ederim

Bir çok aracta kablo ile aktarim mumkunken malesef ben daha kablosuz olanina denk gelmedim. Apple CarPlay bluetooth uzerinden calisabiliyor fakat nedendir bilinmez butun entegrasyon kablo ile. Muhtemelen apple ile lisans anlasmasi yapilamadi veya yuksek ucret istedigi için ureticiler kablo entegrasyonunu tercih ediyor. Bir çok luks denilecek markada bile kablo baglantisi var Bluetooth uzerinden baglanti yok. Apple bunu kablosuz olarak destekliyor fakat calismiyor. Muhtemel yine yazilim kisitlamasi gibi bir durum var. Aracinda sesli komut olan herkes için kullanabilir aslinda baglantiyida hatta sesli komut tusuna basili tutarak yapiyorsunuz ama malesef ki calismiyor. Bir ara superb de denemistim ama kablo harici calismadi.

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın”

İnstagram: @flu_e_nce
Twitter : @tanseler
İmessage : tanseler@me.com

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Tansel Bey'in de belirttiği gibi kablosuz mirrorlink maalesef mümkün değil.Ancak android auto bluetooth açık iken sadece müzik ve telefon için bağlantı oluşturuyor.Bu arada telefon ekranını da kablo ile bağlansanız dahi telefonunuz root lu değilse youtube vb. uygulamaları yansıtamıyorsunuz.

sabri_1881

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu renault arabaların motor sesleri de açılıyormuş sanırım.Onu nasıl yapabiliriz?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli