Developer side ile gizli özellikler nasil açilir? (video ile tarifler)

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
merhaba arkadaşlar bi arkadaşımıza 2016 megane hb icon aldık sd kard içine debug dosyasını hazırlayarak developer side menüsüne de girebildim fakat android auto aktifleştiremedim nerede olduğunu göremedim videodaki yazılım başka bizdeki sonu 300 olan biz sadece telefonu yansıtmak istiyoruz
Merhaba.sonu 300 olan yazılımda android auto menü olarak görünmez maalesef.Benim de ilk yazılım versiyonum 2.2.19.300 dü.Sonra serviste 7.0.24.xxx versiyonuna guncellendi.Daha sonra ben bu konuyu açıp videoları yükledim.Sizinde android autoyu aktif hale getirebilmek için öncelikle serviste yazilım güncellemesi yaptırmanız gerekiyor.
Daha sonra root lu bir android telefon ile telefon ekranını yansıtabilirsiniz.

trioagentur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba benim aracım 2015 model serviste 7.0.24.x güncelleme yapıldı. Android autoyu da aktif hale getirdim. Ancak telefonumu bağlayamıyorum. Telefon Samsung S7 ancak rootlu değil. Mutlaka rootlu mu olması lazım.

Bluetooth ile bağlantı gerceklestimi? ve Carplay veya Android Car icin Telefon original kablosuyla USB 1 baglantisi olması gerek.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba benim aracım 2015 model serviste 7.0.24.x güncelleme yapıldı. Android autoyu da aktif hale getirdim. Ancak telefonumu bağlayamıyorum. Telefon Samsung S7 ancak rootlu değil. Mutlaka rootlu mu olması lazım.
Telefonunuzun rootlu olmasına gerek yok.Orjinal usb ile bağlantı yapın.Android auto uygulamasını android auto apk diye aratıp çıkan siteden apk indirin ve yükleyin.O zaman çalışır.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
zaman bir yerlede okumusdum (Alman Kadjar Forumlarinda ) sanırım USB-Modülü uyarli degil değişmesi gerek.
Burada ve benim youtube kanalımda ds okumuş olabilirsiniz.Android auto için hiçbir şeyin değişmesine gerek yok.Carplay için gerekli.Carplay de ise sadece hw gen 2.1 olan cihazlarda usb hub değişimi işe yarar.Diğerlerinde parça değişimi de işe yaramaz.Almanların talisman forumuna ben yazmıştım.Oradan da yayılmış olabilir.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Tabii ki iki telefona da Android Autoyu yükledim. S7'nin kablosu orjinal değil, fakat P2'ninki orjinal
O zaman en son versiyon aa yüklemişsinizdir.Uygulama bilgilerine girin.Oradan önbelleği temizle ve veriyi sil deyip tekrar çalıştırmayı deneyin.Olmaz ise ayni işlemi tekrarlayın.Ve de programı kaldırıp tekrar kurun.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hangi aa versiyonu yüklememi tavsiye edersiniz.
İyi akşamlar...
2-3 önceki sürümde sıkıntı çıkmaz.Onu deneyebilirsiniz.