Direksiyon kilidi kapalı arızası

sescşmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabamı direksiyon kolon kilidi arızası nedeniyle sanayii ye götürdüm ,pazartesi çıkacak orjinal kolon kilidi 1025 tl
çıkmasını 200 tl ye bulduk bi bitsin paylaşım yaparız.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun en korktuğum şeylerden biri .

ASlında mesela arabayı stop ettikten sonra içini temizliyorum . Bu sırada kartı çıkarmayı unutuyorum . Servis lambası ile beraber direksiyon kilidi açık yazıyor .
Çalıştırıyorum stop ediyorum , kartı çıkarınca kilitleniyor .

denzbay

Deniz BAYIR - GAZİANTEP,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kolon kilidi hep bu arizayi veren arkadaşlar çikartin kolon kilidini açin parçanin içinin dişliler sikişma yapiyor onu yağlayin dişlileri otur tun iyice sonra aküyü sifirlayin tamam =))

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
haydaa... sorun tek çözüm çok... nasıl iş buu... :cool:

zulfo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
so²run tek coeum cok tamam dza tek caresi acilmasi dislilerinyerine oturtulmasi busorun genelde mekanizmeyi tutan vidadan gelioyor gok hafif gevsedinmi bu olayi yapiyor buda bir hastalik ikinci meselede denzbay arkasas yaglayin diyor sakin yalamayin derim yag yapsan toz parcaciklari tekrar sikisma yapa bilr bende soktum dislileri oturttum geri kapattim yag koymdim su ana kadar da bir sorun cikmadi saygilar

zulfo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
29032009549.jpg

sescşmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar dün itibariyle megan 2 hb arabamı renault yetkili servisine teslim ettim.arabam en son çalışmama arızası veriyodu sanayii deki ustalar kolon kilidi dedi sigorta kutusu dedi bi sürü şey söylediler ama yapabilen olmadı.bende son çare servise verdim salı yada çarşamba haber verecekler inşallah fazla pahalı olmaz .bittiğinde paylaşırım herkese kazasız sürüşler.

sercansafak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sizin dediğiniz kolon kilidi arızası şu mu? Direksiyonda sertleşme oluyor sanki araba hidrolik direksiyon değilmiş gibi hidrolik özelliğini kaybediyor bu mu yoksa sadece direksiyon kilidinin takılı kalması mı? Benim aracım 2009 Megane II geçen nisanda direksiyon kolonu arızası verdi servise götürdüm özel servislere gittim bana çok yüksek fiyat çektiler. Özel ile normal servis arasında ortalama 1000tl fark vardı garanti olsun diye aracımın orjinalliğini bozmamak için normal servisine yaptırdım ve bana maliyeti 2700TL oldu İzmir Ermat Renault servisinde. İnternetten biraz araştırma yaptım bu arızaya megane nın kronik arızası diyorlar doğru mu? Ayrıca bu çıkan parçanın tamiri nasıl olur bilen var mı?

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
direksiyon sertleşmesi ayrı bir konu. o elektrikdestekli motorun arızalanmasıdır ve onunda tamiri yapılıyor. çok para vermişsin.

yılmaz mustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeş direksiyon kilidini tamir edebilirsin kutuyu açmadan önce dilini hareket ettirmeye çalış kapalıysa arbayı çalıştırdığında içeri çekmesi lazım sorun çözülmesse kutuyu kibarca açman lazım o meret pahallıdır açmaya niyetlenirsen içinde dişli mekanizması ve siviç vardır eğer bir deforme yoksa mekanizma üstündeyken dişliyi parmağınla çevir uygun pozizyonu bulablirsin aklında olsun direksiyon kilidinin cıvatası ters pasodur tel 5055241084 arayabilirsin