Direksiyon kilidi kapalı arızası

tahir_bulut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar kolon kilidiyle alakalı bi sorum olacaktı bilgisi olan varsa ve bilgilendirirse sevinirim. benim kilitte direksiyonu kitlemiyor. söktürdüm normalde elektrik olmaması durumunda kilidin dili çıkıp öyle kalması gerekiyor direksiyonun kitlenmesi için. benim kilit dilini çıkarıyor fakat o şekilde kalmıyor. tekrar içine giriyor haliyle direksiyon kilitlenmiyor.

duronur2005

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm arkadaşlar dreksiyon kitlememe sorunu girip çıkan dilden kaynaklaniyor kolon kilidini söküm yerinden yalnız Civata sol diş ona dikkat edin Civata yi sağ veya sola hafif çevir bir yerinde kertik var orayı yakalayın ca çekin dili kenarları deforme olmuştur eye le alın yerine takın parmaginizla baş bırak takilmiyorsa islem tamam resimlerini yukliyecem saygiar

DRACULA2824

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam.
bende arabayı alalı bi kaç gün oldu 3 defa kaldım, çalıştıramadım arabayı.Araştırdık kolon kilidindenmiş.Basıyosun akü işareti çıkıyo öyle.direksiyonun altına ufaktan bi tık atınca çalışıyordu.Parça araştırdık serviste 1000 liraya mal oluyordu.başka yerlerde 500 600 felan istediler.en sonunda 300 liraya sıfır parça bulduk.Yedek anahtarda yoktu 150 ye çakması varmış 250 ye de orjinali dedi adam.250 ye de onu aldık.550 ye bitirdik.

pennywise

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar ayni problem benim basimada geldi ve sorunun cozumu noktasinda degerli fikirlerinize ihtiyacim var. servise gittim bi cikma parca ile ve bozuk parca ile servis bana ben bunlara elimi surmem ve sifir parca getirmem dedi. aracimi cikarttim tabiki ve ayni zamanda bana cikma parcayi bosuna almissin sifir olmasi lazim ben bilgisayarla araci esletirecegim dedi. bu dogrumu yani illaki sifir 1500 TL ye parca almammi gerekiyor.

kursat35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[FONT=&quot]Merhabalar, 2 yildir sorunsuz kullandigim fluence mi pazartesi sattim. Sattigim gun yeni sahibi arabayi stop ettirirken "direksiyon kilidini kontrol edin" uyarisi vermis ve stop etmemiş. Bugün tekrar ayni hatayi verip stop etmemiş. Bunun sebebi ne olabilir?[/FONT]

cint

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Icini acmaniza hic gerek yok on tarafinda pilastik icerisinde pimli bi parca var onu cikarip iptal edin yeter

duronur2005

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşım geçmiş olsun bir çok arkadaşın basına gelmiştir bu arza sinir bozucu bir arza, direksiyon daki kolon kilidinden kaynaklanıyor.
1 - arzayı gidermek için direksiyonu kendinize dogru çekin sona dayansın birde aşagıya doru dayansın .en arkadaki alt kapaği iki vidası var yıldız başlı vida. 20 lik yıldız başlı anahtar sökülür.alt kapagı çekin cıkar orda sağ tarafta kolon kilidini göreceksiniz.bir vidası var .onu sökeceksiniz yalnız dikkat: sol diş tir.saat yönüne doğru sökülecek
2 - çiva tayı gevşettikten sonra çekince çıkmaz bir yerinde çentik var hafi hafif çekere çevirin çentiği yakaladımı çivata çıkar kolon kilidini yerinde çıkarın soketini çıkarın.
3 - saatçi duz tornavidasıyla kapagı tırnaklarda kurtarın .sonrası videoda anlattım saygılar

https://www.youtube.com/watch?v=f0JVYXYzdqY

Son düzenleme:

Diclekan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba dostlarım bugün başıma geldi bu problem. Ekranda Direksiyon Kilit Kapalı yazısı çıktı. Bi gün öncesinde arabayı yıkatmıştım. Forumlarda kolon kilit arızası çıktı karşıma. Fakat asıl probleminin ondan kaynaklammadığını gördüm. Çünkü hasbelkader ni elektrik ustasına gittim durumu anlattım, arabayı yerinden oynatamadığım için kendi geldi aküye baktı, sıkıntı yok, sonra tektek akünün yanındaki sigortalara baktı ve küçüklerden 5 nolu sigortanın temassızlık yaptığını gördü ve yerine taktı. Doğal olarak 30 tl ye problem çözüldü. Söyleyeceğim oki eğer yıkamadan sonra başınıza böyle bişey geldiyse hiç kolon molon sökmeyin problemi ufaktan büyüğe doğru arayın esenlikle kalın. İzmirde ki arkadaşlara yardımcı olurum

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba dostlarım bugün başıma geldi bu problem. Ekranda Direksiyon Kilit Kapalı yazısı çıktı. Bi gün öncesinde arabayı yıkatmıştım. Forumlarda kolon kilit arızası çıktı karşıma. Fakat asıl probleminin ondan kaynaklammadığını gördüm. Çünkü hasbelkader ni elektrik ustasına gittim durumu anlattım, arabayı yerinden oynatamadığım için kendi geldi aküye baktı, sıkıntı yok, sonra tektek akünün yanındaki sigortalara baktı ve küçüklerden 5 nolu sigortanın temassızlık yaptığını gördü ve yerine taktı. Doğal olarak 30 tl ye problem çözüldü. Söyleyeceğim oki eğer yıkamadan sonra başınıza böyle bişey geldiyse hiç kolon molon sökmeyin problemi ufaktan büyüğe doğru arayın esenlikle kalın. İzmirde ki arkadaşlara yardımcı olurum

30 tlye bir sigortayı çıkarıp geri taktı yani. Süpermiş. Saygı duyuyorum böyle ustalara.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Diclekan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam adam dükkanı kapatıp gelmiş 30 tl az bile :) ben 250 - 300ü gözden çıkarmıştım sayfalardaki yorumlardan sonra, birde ya usta benim oradayken akü değiştirmeye gelen biri olsa ;)