Direksiyon kilidi kapalı arızası

megan007

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arabada da kilit arızası meydana gelmişti. Kilidi tutan yeri törpülemeden dili tutan pimi çıkarttım ve direksiyon hiç bir şekilde kilitlenmiyor. Araba kilitledim zannediyor ama dil boşta böyle olunca hiç çalışmama derdini ortadan kaldırdım. Güvenlikten biraz zafiyet veriyoruz ama eskisi gibi direksiyon kilidinin işe yaradığını düşünmüyorum. En azından 1000 tl lik masraftan kurtuluyoruz.
https://www.youtube.com/watch?v=8pnMauKwKEQ

wartoex

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende ayni problemi clio 4 yasadim ama malesef kiliti tutan o civatayi bir turlu cikaramadim, saga dogru aciliyor gibi biraz gevsiyor sonra tekrar sıkısıyor.

var mı kolay bir yol ?

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorunu bende yaşadım internette araştırma yaptığımda farklı çözümler mevcuttu ancak ben yenisini taktırdım. Kolon kilidi arızasıymış. Yeni kolon kilidi taktırdım sorun düzeldi. İnternette 300 lira ile 1000 lira arası mevcut. Hepsi orjinal parça ve yakaladıklarına kitliyorlar anlaşılan. Ben 300 liraya halletmiştim.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sercangdr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar konuyu hortlatayım.2005 megane dizel araç bazen marş bastığı halde çalışmıyodu.bugün çekiciyle özel bir reno servisine gittim.bilgisayara bağlandı direksiyon kolon kilidi bozuk olduğu söylendi.bazen motoru durdururken kilit devreye girmiyomuş ve buda bir sonraki motoru çalıştırma işlemine engel oluyormuş.kilit değişim ücreti 2bin küsür lira istenince siz değerli forum üyelerine danışmak istedim.bu durumdan kurtulmanın daha kolay bir yolu varmıdır?

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi