EDC Şanzıman Sarsıntılı Ve Sesli Geçiş Problemi

cennker82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yapmak istediğiniz şey güncelleme değil.

en azından sadece güncelleme değil, güncelleme sizin aracınız 2011 ise ve 2015e kadar aynı şanzıman ile ilgili belli başlı noktaları üretici değiştirmiş ise ,düzeltmiş ise onları sizinde aracınıza yüklemekten öte bir şey değildir, ha gereksinimmi kesinlikle.

yeterlimi,hayır!

güncelleme için gittiğiniz serviste hazır güncelleme atılırken mutlaka arkadaşın vites ayarlarına girip kavrama noktası tanıtımı yapması lazım , bu sayede içindeki mekanizma sizin araçtaki baskı balatanın ne derece aşındığını anlayacak ve ona göre adım atabilecek.

bu şuna benziyor, araç sıfırken baskı balata 10mm kalınlığındamı? süre süre zamanla aşınıyormu? evet! o halde 5mm oldumu 40-50binde ? muhtemelen

o halde peki bunu şanzımandaki beyin nasıl anlayacak? anlayamaz! sadece tanıtım yaparsanız anlar.

yani siz sıfır arabayken altınızda merdiven olan bir insan olup tavana ulaşmaya çalıştığınızı hayal edin, araç sıfırken siz 180 boyunuzla 2inci basamakta ulaşabiliyorsunuz ama baskı balata aşındıkça merdiven kısalıyor fakat siz halen 2inci basamaktasınız ve tavana eliniz ulaşmıyor artık.

bu kavrama tanıtımı ile beyin diyorki arada aşınmadan kaynaklı boşlul var hadı artık 3uncu basamağa kardeş diyor ve yeniden herşey normale dönüyor.
Peki hocam sizin bu anlattığınız konuyu servise bizim mi söylememiz lazım yoksa servis bu konuya hakim mi..
Yani bizim aracımızda bu var bununda çözümü bu bunu yapın demek işlerine karışır gibi yapıpta servisteki elemanları kendimize biletmeyelim[emoji1]
Gel birader madem derdi biliyosun kendin hallet demesinler bize..

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın

muzi3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Derler derleer :)

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki hocam sizin bu anlattığınız konuyu servise bizim mi söylememiz lazım yoksa servis bu konuya hakim mi..
Yani bizim aracımızda bu var bununda çözümü bu bunu yapın demek işlerine karışır gibi yapıpta servisteki elemanları kendimize biletmeyelim[emoji1]
Gel birader madem derdi biliyosun kendin hallet demesinler bize..

korkma hocam renaultdaki yada türkiyede eğitimsiz muhtemelen lise mezunu bile olmayan havasından bilmişliğinden geçilmeyen ustalarının gazınada gelme korkmada emin ol servislerdeki hele hele Renault servislerdeki teknisyenlerin %99 daha edc şanzımanı açmamıştır bile açık görse aaa bu benim hanımın kenwood mutfak robotu gazetede kuponla hürriyetden 96da almıştık der :)

bizzat isim vermim,yer il firma vermim ama bizzat kendi arabam adına şu cümleyi kuran bir usta başı ve servis müdürü tartışması duydum '' müdürüm biz bu şanzımanı hiç açmadık, kurcalamadık bayada komplike dağıtırsak toplaması çok zor dedi şu şu ... ildeki diğer usta en iyisi buna servisten bir güncelleme indirelim olmadı çekelim müdürlüğe onlarda adım adım napalım derse yaptık diyelim olmadı diyelim komple şanzımanı değişelim başka türlü yapamayız''

o cümleyi duydum ya notunu verdim, emin olun şikayetvar.com a girin otomobil,renault,ürün ve şanzımana gelin şanzıman içerikli problemlerin %95 edc şanzıman ve yine %90 komple şanzıman değişmiş buda Renault servisler sana kardeşim :)

oyüzden korkma, açık açık deki uygulamalar arasında güncelleme varmış onunda içinde vites ayarlarını açıp baskı balata kavrama tanıtımı varmış güncelleme dışında bizzat yaptırılan, onu yaparmısınız de.

kim söyledi vs dersede kibar bir dil ile hocam ben bunun arıza yapması altından çıkamam cebimi yakar halim gücüm belli bu şekilde düzelten birkaç arkadaşa denk geldim bendede denersen ramazan günü sevap işlemiş olursun de önce kibar davran.

eşşek değilse yapar.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

yahu desinler :) siz amma korkarmışsınız be beyler kim ne demiş bize ne , arabaya binen siz, dır dır edecek kendini kral sanan ustanın dakika dakika ücretini ödeyen siz sonra yok şunu bunu derler :)

yemişim,rahat olun biraz.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana yok öyle birşey forumlardan okuyup söylemeyin dedi saygıdeğer . . . . adamı. Bende tamam kardeş sağol dedim kapadım. Onamı anlatacağım işi birde ? İnanlarda buldum , başka servislere mutlaka sormanız lazım.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana yok öyle birşey forumlardan okuyup söylemeyin dedi saygıdeğer . . . . adamı. Bende tamam kardeş sağol dedim kapadım. Onamı anlatacağım işi birde ? İnanlarda buldum , başka servislere mutlaka sormanız lazım.

buda usta ve servislere güzel bir örnek, bunu neden düşünemedimki ben ya az önce.

aykut arkadaşımız birkaç gün önce daha bu konuda bir servise gitti adam yok öyle bir şey çekti bilmiş bilmiş, aynı şeyi başka serviste sordu adam kim nasıl biliyor, nerden öğrenmiş kim söyledi kim söyledi olmuş ve yapmış.

özetle ustaların karşısında çok ürkek olmayın, müşteri sizsiniz onlar değil beyler.

cennker82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aykut birader söylesen nerde kimi bulacağız diye bizde desek ki aynı Aykut'un arabaya yaptığından bizede yap diye 😁

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bugün servisteydim ve bahsedilen edc güncellemesinin gerekliliğini sordum. Herhangi bir sorununuz yoksa gerek yok dendi. Bilginize.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aykut birader söylesen nerde kimi bulacağız diye bizde desek ki aynı Aykut'un arabaya yaptığından bizede yap diye 

Yenibosna İnanlar'da Yavuz usta yapıyor. Yanlız Pazartesi orada.Eğitimdeymiş.3-4 saat sürecek. Arabanın soğuması gerekiyor.

Aynı işlemi Eyüp şubeside yapıyor. Durumu anlattım. bilgililer. Yenibosna yakın olduğundan orada yaptırdım.

Randevuyu Servis danışmanı Mustafa bey'den alın. Fiyatı 60-70 tl arası olacak.