Egzoz emisyon değerini kontrol ettirin uyarısı

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Çözümü paylaşan olmamış mı?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Garantinin bozulmaması için serviste mi bakımları yaptırmamız lazım normalde garantim devam ediyor

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Serviste kayıt açtırmakta fayda var bence.Sistemde kayıt olması ileride işinize yarayabilir.
Geçmiş olsun.

aynen bencede servise götürün önce...en azından bu sorunu daha öncede yaşamıştım dersiniz..

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Garantinin bozulmaması için serviste mi bakımları yaptırmamız lazım normalde garantim devam ediyor
Evet.Normalde bakımların serviste yapılması gerekiyor.
Ancak bazı ozel servislerin bakimlarının da garantiyi bozmadığına dair bir yazı okumuştum.Detayını ve doğruluğunu bilemiyorum.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tse bin servis ile ilgili belgesine sahip servislerin sadece periyodik bakımları garantiyi bozmaz. Ağır bakımlara girerlerse garantiniz bozulur. Bu belgeye sahip servisler özel servisler daha doğrusu balata, disk, filtre ve yağ gibi parçalarının değişim yetkisine sahiptirler. Bu servisler genel olarak Bosch çar servisleri ve egzoz emisyon pulu veren servislerde. Egzoz pulu veren servisler TSE den belge almak zorundadır ve bu aldıkları belge yukarıdaki onarımları kapsamaktadır. Yetkili servis bu noktada çamura yatabilir onların yetkisi yok diye fakat fatura alıp servise dava açarsanız her şekilde kazanırsınız.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

NSLocked

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence kendin katkı falan koyma daha aracın 30000 de. Aldığın yakıttan kaynaklı bilmedik yerlerden yakıt almayın renault araçlar için ya shell yada total alınız. Çözüm olarakta bahsetmişler yakıtı bitirip temiz yakıt alırsanız muhtemelen 2 depoda düzelir eğer başka sıkıntısı yoksa

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence kendin katkı falan koyma daha aracın 30000 de. Aldığın yakıttan kaynaklı bilmedik yerlerden yakıt almayın renault araçlar için ya shell yada total alınız. Çözüm olarakta bahsetmişler yakıtı bitirip temiz yakıt alırsanız muhtemelen 2 depoda düzelir eğer başka sıkıntısı yoksa

temizlik katkısı kilometre sınırı yoktur..yani araç 1000 km deyken bile koyabilirsiniz..amacı enjektörleri tıkayacak kadar kötü bir yakıt kullanılmışsa onu temizlemek içindir..fakat dediğiniz şunun için geçerli olabilir..aracın yağına katılan yağ yakmayı engelleyen katkılar vardır..aracın yağ yakma toleranslarını genişletir..eğer kilometresi düşük yeni bir motara bu katkıları kullanırsanız hasta olmayan insana ilaç vermiş gibi olursunuz faydadan çok zarar sağlar..demem odurki yağa katılan katkılar 150 bin gibi kilometrelere ulaşmış araçlar içindir..fakat benzin veya diesel temizlik katkıları kilometre veya motorun yeniliği eskiliği gibi ayrıntılara göre konulmaz araca..bazen ister istemez doğu kesimlerine yolculuk yaptığımızda mecburen bilinmedik istasyonlardan yakıt koymak zorunda kalabiliyorz..böyle durumlarda kaliteli bir markanın olmak kaydıyla enjektör temizlik katkıları kullanabilirsiniz...ben şahsen Würth marka kullanıyorum tebiki her zaman değil yılda bir gibi zaman aralıkları ile..

Son düzenleme:

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şuan depom dolu bitmesine yakın kullanacam bende sonuçları paylaşırım ilginize teşekkürler