Ehliyetsiz kaza yaptım. Sorularım var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

anll23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana kalırsa neredeyse bütün hata karşı tarafta. Sadece biraz daha yavaş gitmen lazım gibi geldi bana. Ben trafikte bayan şöforlerden gerçekten korkuyorum ve çok dikkatli geçiyorum yanlarından.
Sol şeritten 30 la giderken geçmek için sellektör atmıştık kadına, kadın kafasını arkaya çevirip bakmıştı. Ben bunu kendim gördükten sonra diyecek birşry bulamıyorum. Ha çok iyi kullananlarda var nadir de olsa yan komşumdan biliyorum. Geçmiş olsun.

tuky

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
müdür araba gitsee kaçardım.Aracın sağ ön lastik bağımsız kendi kendine hareket ediyor gitmiyor direksiyonu çevirdiğin yerin tersine dönüyor ve şanzımanda otomatikdi elime geldi p den d ye alırken n ve r de cartt yapıyor d ye geçincede gaz verince araç gazı alıyor devir çeviyor 4.500 vites D iken ama gitmiyor lastiklere gücü veremiyor.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
müdür araba gitsee kaçardım.Aracın sağ ön lastik bağımsız kendi kendine hareket ediyor gitmiyor direksiyonu çevirdiğin yerin tersine dönüyor ve şanzımanda otomatikdi elime geldi p den d ye alırken n ve r de cartt yapıyor d ye geçincede gaz verince araç gazı alıyor devir çeviyor 4.500 vites D iken ama gitmiyor lastiklere gücü veremiyor.

Sorumluluk anlayışına hayran kaldım yani..........:sarhoş

fblorenzo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ehliyetsiz araç kullanarak zaten suçlu konumdasin otomatik olarak...yapistirmaya devam et...

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ehliyetsiz araç kullanıyorsan gerisini konuşmaya ve yorumlamaya gerek yok... Geçmiş olsun ama umarım (haklı! pozisyonda olsan bile %100 hatalı konuma düştünüz) doğru bir ders çıkarıp trafikte sorumluluklara göre hareket edersiniz.

kalekapisi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin trafik sigortaniz karsi tarafin hasarinin yarisini odeyip parayi sizden alir. Kalan yarisini karsi tarafin kaskosu oder. Karsi tarafin cebinden bes kurus cikmaz. Siz hem kendi aracinizi cebinizden yaptiracaksiniz hemde karsi tarafin hasarinin yarisini odeyeceksiniz. Cezalarda cabasi. Gecmis olsun.

semylogy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle geçmiş olsun...
Ehliyetsiz araba kullanmak CAHİLLİKtir başka birşey değildir..
Ben şöyle iyi araba kullanırım demek cahilliğinizi daha da vahim hale getirir. Daha ehliyetiniz yok, kimse bakmaz nasil araba kullandıgınıza.
Ben öğretmenim, motorlu taşıtlar direksiyon sınavlarında komisyonda görev alırım.. neler gördüm neler şöyle iyiyim böyle iyiyim ile olacak is değil bu. motosiklet sınavına da millet ehliyetsiz bir şekilde kendi motorlarıyla geliyorlar. 1400-1600 lira iyi yazmış devlet cezayı.. kusura bakmayın ama kurallar herkes için kendinizi ayrıcalıklı mı görüyorsunuz kuralları çiğnerken?? (genel konusuyorum)
karşı taraf durup dururken kafadan çarpsa bile ehliyeriniz olmadıgı için aynı duruma duşersiniz. en kısa zamanda ehliyet alın !!!!!!!!

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sen yavaş gidiyor olsanda raporda karşı taraf 8/8 kusurlu olsada senin kaskon hiçbir şekilde hasarı karşılamaz. çünkü standart bir ful kasko bile ehliyetsizlik ve alkol durumunu asla içerisinde barındırmaz. bu arada karşı tarafta ehliyet varsa ve alkol almadığı tespit edilmişse onun kaskosu onun bütün masrafını karşılayacaktır. geçmiş olsun. Allah beterinden korusun

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence arkadaşın çok üstüne gidiyonuz....
sanki ehliyet alanlar araba sürmeyi biliyo )) vura vura öğreniyo...

ayrıca günde 100000 kaza oluyorsa...kaza yapanların yüzde yüzü ehliyetlidir :p

fblorenzo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence arkadaşın çok üstüne gidiyonuz....
sanki ehliyet alanlar araba sürmeyi biliyo )) vura vura öğreniyo...

ayrıca günde 100000 kaza oluyorsa...kaza yapanların yüzde yüzü ehliyetlidir [emoji14]
Allah bilir sende de yoktur ehliyet[emoji2]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...