Emniyet kemeri uyarı ışığını sesli hale getirme

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonucu sabırsızlıkla bekliyorum. benimde aklıma ses kayıt entegreleri ile sesli uyarı yapma fikri geldi. örneğin kapı açıldığında dikkat kapı açık emiyet kemeri takılmadığında lütfen emniyet kemerini takınız. kontak ilk açıldığında hoşgeldiniz hayırlı yolculuklar v.s. ihtiyacım olan 40 50 tl arası bir para, zaman ve güzel sesli bir bayan :cool: ilerleyen zamanlarda bu fikride uygulamaya koyacağım inşallah :)

öyle de güzel olur:=)

aradılar iptal ettiler siparişi. nette de yok kesik kesik çalan buzzer.
kesik kesik çaldıran devre yapabilir miyim ben. zor mudur?

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonucu sabırsızlıkla bekliyorum. benimde aklıma ses kayıt entegreleri ile sesli uyarı yapma fikri geldi. örneğin kapı açıldığında dikkat kapı açık emiyet kemeri takılmadığında lütfen emniyet kemerini takınız. kontak ilk açıldığında hoşgeldiniz hayırlı yolculuklar v.s. ihtiyacım olan 40 50 tl arası bir para, zaman ve güzel sesli bir bayan :cool: ilerleyen zamanlarda bu fikride uygulamaya koyacağım inşallah :)

kesikli buzzer devrelerini inceledim. benim sınırlarımı aşıyor :=) elektronikçiler buralarda uğraşmıyor. yapmazlar söylesem.
aklıma yan sinyal rölesi bağlamak geldi. sonuçta kesik kesik yakmaz mı o röle :=) fiyatı 10tl ama:=(

ya da kabul edersen son bi ihtimal ben sana para yollayacam sen bana yollayacaksın 4 tane kesikli buzzer:=)

m.gokceoglu

Denizli , T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kesikli buzzer devrelerini inceledim. benim sınırlarımı aşıyor :=) elektronikçiler buralarda uğraşmıyor. yapmazlar söylesem.
aklıma yan sinyal rölesi bağlamak geldi. sonuçta kesik kesik yakmaz mı o röle :=) fiyatı 10tl ama:=(

ya da kabul edersen son bi ihtimal ben sana para yollayacam sen bana yollayacaksın 4 tane kesikli buzzer:=)
yardımcı olurum tabi ki. hatta devre bağlantısınıda yaparım size sadece kabloları bağlamak kalır.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yardımcı olurum tabi ki. hatta devre bağlantısınıda yaparım size sadece kabloları bağlamak kalır.

cidden çok iyi olur.
özeline geliyorum.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az once büyük bir merakla konuyu okudum. Öncelikle M.gokceoglu arkadaşımı tebrik ederim. Forumda boyle akıllı becerikli arkadaşlar oldukça çok mutlu oluyorum. Forumda bişey sorsan çoğu arkadaş "abi git donanımlarından al" diyor. Birşeyi hazır satın almak marifet degil ; hazır satın almakta. Önemli olan kendin birşeyler uretebiliyormusun. Ama bizim memlekette emniyet kemeri takma yada uyaran sistemi iptal için uğraşan bir toplumda bu kadar duyarlı arkadaşımızın olmasına çok sevindim. Tekrar teşekkür ederim.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde 2003 megan 1 autantic 1.4 16V aracim var. Malum megan 1 son araçları dynamic ve autantic diye iki donanimla satılmış. Benim aracinda yol bilgisayarı , dış hava sıcaklığı , arka kapı ve arka pandizot hoparlörleri v.s yok. Benimde mekanik iyi fakat elektrik / elektronik bilgim yok. Buna rağmen uğrayarak yol bilgisayar, dış hava sıcaklığını ve hoparlör ler taktım. Bende kendim yapıp uretmeyi cok seviyorum. Emniyet kemerine cok dikkat eden biri olarak bende boyle bişey yapmak istemiştim fakat elektronik bilgim olmadığından fikir olarak kalmıştı. Birilerinede sorsam"ne gereği var, boş ver" diyorlardı. Hatta bir önceki aracima(2004 scenic 2.0 privilege) tam deri koltuklu aracima koltuk isitma sistemi yapayim diye fikir ortaya attığım da iş yerimden bir abi "adamım cok kolay.sen şu şu malzemeleri al yapalim" sagolsun 160-170 tl verip dediği bütün malzemeleri aldim.bir iki defa bakti olmadı . Ben arastirip hallederim dedi. Sagolsun 1 yıl oldu olmadı. Parada teklif ettim.anlamadigim elektronikten ona koltuk isitma devreside internetten buldum. Maalesef yarı yolda kaldım. O yuzden palavra ya değil icraata ihtiyacimiz var. M.gokceoglu arkadasim sizi yakından takip edecegim.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen öyle palavraylada iş yapan çok memlekette

m.gokceoglu

Denizli , T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde 2003 megan 1 autantic 1.4 16V aracim var. Malum megan 1 son araçları dynamic ve autantic diye iki donanimla satılmış. Benim aracinda yol bilgisayarı , dış hava sıcaklığı , arka kapı ve arka pandizot hoparlörleri v.s yok. Benimde mekanik iyi fakat elektrik / elektronik bilgim yok. Buna rağmen uğrayarak yol bilgisayar, dış hava sıcaklığını ve hoparlör ler taktım. Bende kendim yapıp uretmeyi cok seviyorum. Emniyet kemerine cok dikkat eden biri olarak bende boyle bişey yapmak istemiştim fakat elektronik bilgim olmadığından fikir olarak kalmıştı. Birilerinede sorsam"ne gereği var, boş ver" diyorlardı. Hatta bir önceki aracima(2004 scenic 2.0 privilege) tam deri koltuklu aracima koltuk isitma sistemi yapayim diye fikir ortaya attığım da iş yerimden bir abi "adamım cok kolay.sen şu şu malzemeleri al yapalim" sagolsun 160-170 tl verip dediği bütün malzemeleri aldim.bir iki defa bakti olmadı . Ben arastirip hallederim dedi. Sagolsun 1 yıl oldu olmadı. Parada teklif ettim.anlamadigim elektronikten ona koltuk isitma devreside internetten buldum. Maalesef yarı yolda kaldım. O yuzden palavra ya değil icraata ihtiyacimiz var. M.gokceoglu arkadasim sizi yakından takip edecegim.

Sizin yaptıklarınız takdire şayan, zira sizin yaptıklarızla cesaret aldım diyebilirim. Ilk olarak gösterge ve ekran rengini mavi yaptım. bagaja led taktım daha sonra iç aydınlatmayı lede çevirdim. Daha sonra geri.görüş kamerası taktım. Ondan sonra farları junyan mercekli farla değiştirdim. konudaki emniyet kemeri uyarısını yaptm bugün farın merceğini beğenmediğim için mercek modifiyesi yaptım onuda ekleyeceğim foruma. Şimdi emniyet kemeri kapı uyarısı konuşmalı hale getireceğim inşallah

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim teşekkür ederim. bende seni tebrik ederim. keşke aynı ilde olsaydık. mekanik benim iş ; elektronik sizin. araçlarımız aynı. yakında arabalarımız autantic ve dynamic dışında 3cü bir donanıma sahip olacak. bu 3cü donanım ismini ne koyalım : exculusive olurmu ? bende sana yardımcı olabileceğim bişey olursa bilgim dahilinde seve seve yardım ederim.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şuanda aklıma gelen dynamic donanımdan eksiğim ön koltuk yanlarındaki airbag , elektrikli arka camlar ve elektrikli dikiz ayna. aslında airbaglar dışında hepsine gözüm kesiyor. Ankara YILDIZ hurda sanayide elektrikli arka cam tertibatını ve düğmesini , çıkma elektrikli dikiz ayna alayım diyorum. bazende abartma diyorum. uzun süre bineceğimi bilsem kesin bunları yapardım ama tam anlamıyla scenic hayranıyım. ALLAH nasip ederde ömrümde varsa en geç 1 yıl sonra 2008 SCENİC Privilege otomatik ( cabasse müzik + esp/asr , orjinal far yıkamalı xenon far ) tam donanımlı araba alacağım. bu çok nadir arabadan sahibinden.com da yakın zamanda 3 tane vardı ; 2si satıldı. bir tane istanbul kemal terepetoğlu renault serviste. http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...vilege-bva-lpg-124-000-km-de-151098387/detay/ . Ah kredilerim olmasaydı. ya nasip seneye.