En ufak bir çukuru hissediyorum

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2000 Megane Couope RXİ. Bugün arkadaşımın aracına bindim(2011 Polo) , her zaman benim gittiğim yoldan gittik, aynı yolda benim araçla gittiğim zaman bütün çukurları hissediyorum, artı tak tuk ses geliyor.. Tamam o araç 2011 model benimki 2000 ama bu kadar mı fark eder. Acaba amortisörlerimde mi sıkıntı var ya da başka bir yerde ?

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yoldaki cukurlardangecerken Tak tuk ses geliyorsa amortisorlerin gitmistir .. Aracında yay varsa da hissedersin sekeler. .

ozkan2614

Özkan ÇELİK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı araç ve aynı problem bendede var ufak bir çukurda bide tıkır tıkır ses gelıyor öntakım falan saglam yaylardan şüphelenıyorum ben

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazen göğüs kısmı kırılacak gibi oluyor :) Gökhan ne kadara patlar bu bize bilgin var mı?

canjan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni sorun bende de var ama ben sole dusunuyorum imce yanak lastik ten ve ayrica tek kapi oldugu icin arkasi kisa ve butun yuk onde en ufak cukuru hissetmen normal gibi geliyor yanlissam duzeltin :)

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın yapısından kaynaklı yada renonun yapısından desek daha doğru reno içeri ses alır artı bizim aracın üretim yapısıyla alakalı sedan versiyonda o kadar sallama yok ve amatisörleri daha yumuşak.. yay amatisör jant ebatı lastiklerle oynarsan minimum a indirirsin sesi yalnız bizim araçların viraj kabiliyeti çoğu araçta gerçekten yok onu kaybedersin..senin arabanda viraj girişlerini bi yokla bide arkadaşının 2011 aracında yokla.. ben şahsen denedim benimkide stock set arkadaşın 2001 saxo dada oynama yok.. benim 60 aldığım virajı onun aracıyla 40 la alamadık kokunç şekilde yatıyor alet devrildi devrilicek ama ses olayı tangır tungur pek yok sesiz mi sessiz...:)

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçtada sağ sön teker bütün çukur,bozuk yolları hissettiriyor sürekli ses var lakur lukur gidiyoruz, servis baktı fren kaliperlerinden oluyor alt takım yaylar sağlam fren diskleri ve balata değişiminde düzeltilebilir sadece dedi

tUGRULL

Tuğrul ÖZTÜRK , f(7)R Coupe,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu rahatsızlık veren durum bendede war konforsuz bi halde araç bende ön takımla ilgili baktırdım ne eksik warsa yaptırdım ama amortisörlerdenmi olurki acaba bu rahatsızlık..yada 45 yanak lastik veya lastiklerin hava basıncınımı yanlış kullanıyoz?? benim ön tarafta arka tarafta fena hissettiriyo bütün bozuk yolları tangur tungur gidiyoz at arabası gibi pejo gibi resmen ya..bu konuda izlemedeyim umarım biraz konfor yakalarız...:soru

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkesin aynı sıkıntısı var sanırsam arkadaşlar ön takım z rotlar ve amortisör üst takozlarını bi kontrol ettirin boşluk versa lak lak ses yapar sadece amortisörlerde takılı kalmayın ustalara da kendinizi yem etmeyin hayırlı işler..

tUGRULL

Tuğrul ÖZTÜRK , f(7)R Coupe,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya bendeki öyle lak lak ses veya lakırtı bi parça sıkıntısı olan bi takırtı sesi değil.. zaten arkadasında demek istedigi benimde demek istedigim şuki bozuk yolda fena konforsuzluk war bütün herşeyi hissettiriyo araba bozuk yolu ufak cukuru fln arabanın ici oynuyo plastik aksamları yok pandizotu,torpiodo,sunroof perdesi vs :D hiç yakışmıyo bu arabaya yahu.. heleki birini bindirdiysem arabaya utanıyom cok kötü bi durum 12 3