Evinizin otoparkında yaşadığınız sorunlar nelerdir? Uyarılarınız var mı?

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gece 10-11 den sonraya kalmazsam site parkında yer bulabiliyorum, bulamazsam caddeye.
park yeri çözümü güç şehir sorunu, eski binalarda pek düşünülmemiş yenillerde azda olsa park yeri mevcut.

SerhanÇELİK

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Mis Gibi 2 Araç Kapasiteli Kapalı Garajım Var Evimin Hemen Altında Benim İçin Sıkıntı Yok :)

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizim apartmana 2004'de yeni yapıldığında taşınmıştık o zaman ilk gelenler arabayı ilk park ettikleri yere park ediyorlar hep bizde dahil babamın aracının yeri bellidir kimse gelip oraya park etmez benden başka :D:D işin kötü yanı benim araç sonradan geldiği için benimki bi oraya bi buraya sokakta kalıyo hep :D

Ama benim tercihim artık yeni yapılan evlerde her araç için 2 araçlık otopark düşünülerek projeler çizilmeli çünkü 2004 ile bugünü karşılaştırıyorum araç patlaması oldu resmen bi 10 yıl sonra sokakta yer kalmıcak :)

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ve ekstra olarak her dairenin park yeri belli olmalı daire numarası ile belirtilmeli çünkü günümüzde saygısız insanlar tavan yapmış durumda :mad:

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Çiğdem hocam pratik oluyorum biraz yola park ediyorum ama hiç bir araca engel olmicak şekilde öle bırakıyorum bir kaç saat sonra gidip aracımı boş bir yer varsa alıyorum yoksa amcamın garajının önüne götürüyorum :)

ben akşam 10 gibi 10'dan sonra geldiğimde tüm enerjim, sabrım tükenmiş oluyor, bizim sokakta baştan sona yer bulamadığımda, 2-3 ada etrafından turlayıp üst tarafa gitmem gerekiyor işte o an ışınlanmak, aracı yolun ortasında bırakıp eve uçmak istiyorum:D

Otoparklı bir evim olmadı gitti,sokak benim o bana yeter...:D

Sokak hakikaten senin durumda abi, bence senin komşuların yorumunu alalım, park yeri bulabiliyorlar mı diye :aytuğ
Böyle bir park yerim olsun isterdim... :D

735124_457052107678017_1716340915_n.jpg

naaptın ustaa? hehe
Çok dikkat çektiğinden abayla beraber kafeside çalarlar üstad :)
bence de kıhkıh

gece 10-11 den sonraya kalmazsam site parkında yer bulabiliyorum, bulamazsam caddeye.
park yeri çözümü güç şehir sorunu, eski binalarda pek düşünülmemiş yenillerde azda olsa park yeri mevcut.

12 sene önce bu eve taşındığımızdan beri her yıl artıyor bu sorun. 2 katlı bahçeli evler de yıkılarak apartman yapıldı, bu apartmanların çoğu otoparklı ama otoparka sokmuyorlar ve bu evleri alanların en az 1 ya da 2 aracı oluyor genelde.
kar yağdığında araçlar otoparklara girdi sokak boşaldı resmen, şaka gibi...

insan otoparkı varken neden sokağa bırakır bunu anlayamıyorum, biraz da bu yüzden bu konuyu açtım ne sorunları var da kullanmıyorlar acaba? :)

Mis Gibi 2 Araç Kapasiteli Kapalı Garajım Var Evimin Hemen Altında Benim İçin Sıkıntı Yok :)

kebap :eyv

ve ekstra olarak her dairenin park yeri belli olmalı daire numarası ile belirtilmeli çünkü günümüzde saygısız insanlar tavan yapmış durumda :mad:

kesinlikle katılıyorum saygısızlıklara çözüme ve de 2 araçlık yer olabilmesine, bir arkadaşım eşinin aracının kendi aracının arkasını kapatacak şekilde park ettiğini bu şekilde çözüm bulduklarını söylemişti ama tabii ki otoparkın müsait olması lazım.

19bao07

Bilgi Girilmemiş
var otoparkımız ufak falan ama olsun idare eder :) arada melih uğur falan geliyo onlarında araçları park edıyoruz kenare köşeye :) az daha genıs olsa ıyı olurmus ama bınada 7 arac var mısafır olmadıkca problem olmuyo :)

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çocuklar otoparkta top oynamayı çok seviyor. Bizim araçlar da nasibini alıyor tabi... Benim 19'un arka lamba bloğu çatlamış. Değitirsen bir türlü değişmesen bir türlü... Canları sağolsun, napalım? :)

CenKeRS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
- Park sorunu benden yaşayanlardayım iki arabamız var şuan gtı evin garajında megane ise şuanlık yan komşunun bahçesinde.
1 Daireye bir araç olayı var tabiki ama beni en çok sinir eden apartmandaki odunlar mı diyim ne diyim bilemeidm
arabayı yamuk bırakan mı ortaya bırakan mı garaj yerinde araba döndüremeyen mi her cins ve her model var .
En uyuz olduğum olay ise 4 kişilik aile arabası ile garaja geliyor 2 arabanın arasına gidiyor ve 4 kapı birden açılıp iniliyor ve işte git orda direk bağnır dur.
araba park yerine girmeden inmiyorlar ona çok sinir oluyorum
iyiki arabada kapı bantları var kapıları tutan yok zaten vurursa vursun olayı var arabanın örtüsünde hep kapı izleri var.
GTI'da kapı bandıda yok şuan kafam hep arabanın yanına koyana kilit acaba vuracakmı sürtecekmi
Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın Hocam :)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
var otoparkımız ufak falan ama olsun idare eder :) arada melih uğur falan geliyo onlarında araçları park edıyoruz kenare köşeye :) az daha genıs olsa ıyı olurmus ama bınada 7 arac var mısafır olmadıkca problem olmuyo :)

normalde sorun çıkmasında artık misafirlere çözüm bir şekilde olur :)

Çocuklar otoparkta top oynamayı çok seviyor. Bizim araçlar da nasibini alıyor tabi... Benim 19'un arka lamba bloğu çatlamış. Değitirsen bir türlü değişmesen bir türlü... Canları sağolsun, napalım? :)
plastik toptur umarım oynadıkları :) çocukken biz de oynadık arabalara topumuz çarptı, o konuda kızma hakkı göremem kendimde yok da zaten hakkım, çocuklar hala birlikte oyun oynasın da pc başından kalkıp varsın çarpsın...

- Park sorunu benden yaşayanlardayım iki arabamız var şuan gtı evin garajında megane ise şuanlık yan komşunun bahçesinde.
1 Daireye bir araç olayı var tabiki ama beni en çok sinir eden apartmandaki odunlar mı diyim ne diyim bilemeidm
arabayı yamuk bırakan mı ortaya bırakan mı garaj yerinde araba döndüremeyen mi her cins ve her model var .
En uyuz olduğum olay ise 4 kişilik aile arabası ile garaja geliyor 2 arabanın arasına gidiyor ve 4 kapı birden açılıp iniliyor ve işte git orda direk bağnır dur.
araba park yerine girmeden inmiyorlar ona çok sinir oluyorum
iyiki arabada kapı bantları var kapıları tutan yok zaten vurursa vursun olayı var arabanın örtüsünde hep kapı izleri var.
GTI'da kapı bandıda yok şuan kafam hep arabanın yanına koyana kilit acaba vuracakmı sürtecekmi
Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın Hocam :)

Çok önemli noktalar, o araç park etmeden inmeme inadını ben de bir türlü anlayamıyorum özellikle minik bir avm bu tarafta, aşırı dar otoparkı, ilkbaharda park edemem diye korkardım onu aştık yazın çok şükür ama şimdi de dikkatsiz insanlar yüzünden kapım göçer mi diye korkuyorum her gittiğimde ve çok alarm çalıyor o otoparkta:S

İş yeri otoparklarında, özellikle birinde o odunlardan çok çekiyoruz maalesef, girişin ortasına aracını bırakıp gitmek ve kornalara rağmen istifini bozmamak nasıl bir ruh halidir bilemiyoruz, hani dışında bırakırlar girişe, bu içinde be insan bu ne yüzsüzlük, diğeri de suç tabii ki de sen direk o apartmana geliyorsun biraz utan bari...