F(7)R Coupe RoLanti Sorunu YARDIM..:(

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu araba benzinde bu sorunu yapmıyor .

- Boğaz kelebeğinin yontulması ( polishlenmesi )
- Spor Hava Filtresinin olması
- LPG ECU Ayarlarından , Cut Off dan dönüş ayarlarının yapılmaması .
- Bujilerin eskimesi , Buji Kablolarının yada Bobinlerin eskimesi
- Akünün çok çok eskimiş olması .
- LPG Regülatörünün miyadını doldurmuş olması .

Ben sorunun bunlardan biri kaynaklı olabileceğini söyleyim .

Son düzenleme:

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
O Aytuğ aga nın bahsettiği sensör renonun orjinal arıza tespit cihazında egzantrik mili konum sensörü diye çıkıyor. Ben sattığım vatandaşa hepsini söyledim ama demekki sana bazı şeyler anlatılmamış Tuğrul. Hatta Türker e de söyledim diye hatırlıyorum o kadar çok şey anlattım ki hangi birini söyledim inan hatırlayamıyorum şu an.

Ben sanayide bir ustanın cihazına bağlattığımda kam mili sensörü arızası diye bir şey çıkıyordu. Ama hadi ondan dicem benzinde o araba çok stabil çalışıyor. Hatta dereceli egzantriklerin takılı olduğu 2 ay boyunca nerdeyse hep benzinde kullandım ve biraz sarsıntı dışında rolanti ip gibiydi. İnşallah çözersin sorunu kardeşim. Arabadan soğuduğun anda makul bir fark verip alabileceğin dizel bir clio 3 olduğunu unutma :aytuğ

tUGRULL

Tuğrul ÖZTÜRK , f(7)R Coupe,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu araba benzinde bu sorunu yapmıyor .

- Boğaz kelebeğinin yontulması ( polishlenmesi )
- Spor Hava Filtresinin olması
- LPG ECU Ayarlarından , Cut Off dan dönüş ayarlarının yapılmaması .
- Bujilerin eskimesi , Buji Kablolarının yada Bobinlerin eskimesi
- Akünün çok çok eskimiş olması .
- LPG Regülatörünün miyadını doldurmuş olması .

Ben sorunun bunlardan biri kaynaklı olabileceğini söyleyim .

Spor hava filtresi war umarım ondan degildir.lpg ecu ayarları,cut off dan dönüş ayarlarının yapılmaması yazmışsın bunu gazıya gösterip solucem .bide lpg regulatoru bunuda solucem güzel bilgiler için sagol tşkler kardeşim

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tuğrul filitreden olsa benim ilk f7r aracımda yapardı. Siyah renkti ve km si orjinali 230.000 civarındayken satmıştım onu. Rolanti olsun hararet göstergesi olsun ne bileyim elektronik hiçbir aksamda zerre kusur yoktu.

Son sattığım sarı f7r de de vardı aynı sorun. Onda orjinal filitre vardı. Arabaya lpg takılması dışında zerre oynanmamıştı ama aynı problem fazla fazla vardı onda da. Sadece stop etmiyordu.

tUGRULL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O Aytuğ aga nın bahsettiği sensör renonun orjinal arıza tespit cihazında egzantrik mili konum sensörü diye çıkıyor. Ben sattığım vatandaşa hepsini söyledim ama demekki sana bazı şeyler anlatılmamış Tuğrul. Hatta Türker e de söyledim diye hatırlıyorum o kadar çok şey anlattım ki hangi birini söyledim inan hatırlayamıyorum şu an.

Ben sanayide bir ustanın cihazına bağlattığımda kam mili sensörü arızası diye bir şey çıkıyordu. Ama hadi ondan dicem benzinde o araba çok stabil çalışıyor. Hatta dereceli egzantriklerin takılı olduğu 2 ay boyunca nerdeyse hep benzinde kullandım ve biraz sarsıntı dışında rolanti ip gibiydi. İnşallah çözersin sorunu kardeşim. Arabadan soğuduğun anda makul bir fark verip alabileceğin dizel bir clio 3 olduğunu unutma :aytuğ

aynen kardeşim sattıgında baya bişeyler soyledigini biliyorum tabi hepsini bilmiyom hatta sen bile unutursun tabiki neler neler yaptın epey emegin war..bu arabayı en iyi bilen ugrasan sensin senin fikirlerin yardımların benim icin cok önemli aklına gelen şunu yaptır baktır diyecegin bişey olursa cok makbule gecer bana bu sorunla başbaşayım cunku senin gbi destekci biri lazım bana ustalar biliyon parasına bakıyo adam akıllı işini yapcak soruna odaklancak usta yok işte anasını satayım..:( herkes aynı şeyi diyor benzinde süper calısıyo gazda böyle gazcıya git gazcıya gidiyon yok gazda bişey tamirciye git kafayı yicem...bu dediğiniz sensor arızası cıkacak bendede demek ben buna bakmıyayımmı nedir bu? hep bu arıza cıkıcak diyor herkes baska arızalar cıkıcakmı bakalım baglatıcam yarın. peki bişey sorcam sen araca gaz taktıktan ne zaman sonra cıkyı bu sorun ortaya hatta ne kadar oldu takalı kardeşim? gazcıya soleyemedim bilmiyom dedim filtrelerini falan değişsem düzelirmi? bu sorun sen dereceleri taktıktan sonramı cıktı ortaya bende tam bilgi sahibi olursam gittigim yerlerde ona gore anlatıp derdimi care ararız abi şundandır bundandır diye.. bu gaz kelebek temizlikleri aküsüydü bujisiydi bunlara bakmıyorum bile cunku sen bunların hepsine baktım herseyi yaptım demiştim sana güveniyom zaten..senin fikirlerinide bekliyorum kardeşimmm...
arabadan sogumaya başladım tabi bu arada ama kıpırdıcak durumum yok maddi sıkıntımı sana msjlastıgımmızda anlatmıstım..

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben arabayı aldığımda lpg vardı ama dandik bi markaydı. Değiştirip Atiker taktırmıştım. Aldığım günden beridir vardı o sorun. Benden önce başlamıştı yani. Keza sarıyı da aldığımda aynı sorun vardı. Bir türlü sorunu kimse çözemedi burda. Kalan saydığın herşeyi ben yeni değiştirmiştim. Yani o sıkıntının egzantriklerle alakası yok öncesinde de vardı.

tUGRULL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anladım kardeşimmm.işte diyorum ya ben sana ztn güveniyom aklım rahat bir cok konuda değiştirilip yeni oldugunu biliyo ve görüyom..ben bakalım bizim bursa otosansit'te saglma biz gazcı warmış hatta 2 tane ilk birine gidicem o yapamaz care bulamazsa öbürüne gidicem..gazcının birisi f7r araca gaz takmıs olan adam digeride saglam makinaların ugrak yeri olan bu tarz bmwde sorun yapmış halletmiş olan bi gazcıymış arkadas götürcek umarım çare olurlar..bende yazıcam buraya yaptıklarımı olumlu olumsuz...
malum wardiyalı calısıyom tam el atamıyom bu soruna mesaim fln oluyo haftaya gececi olucam iş cıkısı sabahtan gazcılarda alcaz solugu.yarında otosansitte saglam bi elektrkci war oraya gidicem işe gitmeden arkadasımın ugrak yeri hepsinde 6silindirli makinalar war ora baglıcaz bi bilgisayara fln fikir alıcam bakalım...

ben diyom herşeyi yapıp edip ugrasıcam bu sorun gercekten cozulmezse söküp atıcam bu gazı komple satılıyosa alıyolarsa solucem gaz firmalarına alsınlar anasını satayım en son care bunu yapıcam boyle ugrasmaktansa fulleyip depomu benzinde dolascam napimm:deli

hüseyinuğur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanada gecmiş olsun işimiz war aga bu sorun cok kıl bi sorun umarım hallederiz. ben senin okudum konuyu ama senin sorun bendekinden farklı bende stop etme sorunu yasıyorum sürekli tamam dalgalanıyorda ama rolantide calısırken bırak ip gibi süper calısır bas cek gaza dalgalanıyo kafa kaldırıyo bazen motor ama rolanti yerinde calısıyo ama giderken yanasırken vites düşürken özellikle geri giderkende cok yapyıo stop ediyo işte... benim aklımda başa bişey daha war bunuda bi uygulucam arkasımla beraber..

Şöyleki ; Arkadasımda 1.6 lpgli full model oluyo bunlar zaten ya 2001 coupe war bundaki sorun tamda sende olan sorundu sanırım anlatmıstı epeyce konusmustuk kendisi cok kurcalıyo boyle seyleri hallediyo onuda devir 2000de takılı kalıyodu ama stop etme fln yoktu bildigim sonra değişmiş rolanti walfini düzelmiş ama cok gecmeden gene aynısı oldu dedi bu sefer bogaz kelebeklerin valflerin artık her nerde warsa bu bolgelerdeki oringleri contaları almış takım haline ve değiştirmiş hava falan alıyo herhalde buralardan ve sorunu düzeldi..ama arac lpgde benzindede sorunluydu sadece lpgde degildi sorun. bana buda mantıklı geliyo zamanla deforme olabilir bu contalar oringler baglantı yerlerindeki bende bunlara bil el atıcam arkadasla bakalım daha sileceklerin fıskıye motorunada el atcaz:pislik dexterite
kardeşim şimdi sen oringlere filanmı baktır diyosun?boğaz kelebeğini değiştirdim aynısını yapıyo.oralarda neler var?bi yazabilirmisin bana?benim önceki konuda video da var.satmak istemiyorum aracımı ama illallah geldi.kimsede uğraşmak istemiyor.Beyine girilemiyor aracın.göremiyoruzda.

tUGRULL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen kardeşim aksamda görüştüm benim arkadaşla onada soyledim foruma giricek buraya yazar kendisi. bogaz kelebegei emme manifolduonun orda baglantı yerlerinde oring conta warmış kendisi alıp değiştirdi sorun düzelmiş..kendisi tam olarak acıklama yapacaktır sana..Dexterite nickli arkadasımız

dexterite

ERKAN SARIGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
apap nber :) girebildim nihayet biraz araştırdım senin işi gazla bi ilgisi yok sanırım hafta sonu falan görüşelim