Flash İyice kendinden soğuttu

murathan flash

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Redfox kareşim bantlı alt hava girişi kapalı hava filitresine giden yerde küçük bir parça boru sokmuşlar onunda ağzının yüzde sekseni kapalı. Bizim flashlarda rolanti dengeleyici müşür veya röle var mı

murathan flash

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler kerem abi

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler kerem abi

bişey yapamadıkki....senin montajda bu bölümlerde hava alacak yer vs varmıdır acaba?

lpg_mikser_izolasyon.jpg

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Rolantiyi karburatorun tepesinde bir delik var ordan uzun sapli duz tornavida sokarak ayarlayabilirsin. Dikkat etmen gereken birsey var lpg ile ayarlayacaksin lpg beynindede pirincten bir vida var ordanda rolanti ayarlanir. Yani lpg beyni ayarsizsa motordaki vidadan ayarlayamazsin. Eger rolantini hala sabitleyemiyorsan karburator kapagi alttan hava aliyordur.

murathan flash

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi senin resimde tek hortum var. Benimkinde çift hortum giriyor.. silikonlarda bukadar değil sadece hortumları tutturmak için kullanılmış. Ama bu eski beyinde de böyleydi..

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rica ederim abi redfox abim cevabı vermiş. Kuşçuların alayı bizim araçlara değişik bakar. Azıcık sacı kalın diye sağlam derler. Kazada ikiye bölündükleri akıllarına gelmez.

murathan flash

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu saatte artık başınızı ağrıtmak istemiyorum yardımınız için teşekkür ederim yarın bir video çeker paylaşırım .. allah rahatlık versin.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Abi senin resimde tek hortum var. Benimkinde çift hortum giriyor.. silikonlarda bukadar değil sadece hortumları tutturmak için kullanılmış. Ama bu eski beyinde de böyleydi..

Kerem abinin paylastigi resim 1.4 rainbow yada broadwayinki. Bizimkiler cift hortumlu beyinden tek hortumla gelip 2 ye ayriliyor. Motorun emis gucune gore 2 hortumdsnda gaz emiyor. Hortum ustundeki Ayar musluklarinin iyi ayarlanmasi lazim.

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Rolantiyi karburatorun tepesinde bir delik var ordan uzun sapli duz tornavida sokarak ayarlayabilirsin. Dikkat etmen gereken birsey var lpg ile ayarlayacaksin lpg beynindede pirincten bir vida var ordanda rolanti ayarlanir. Yani lpg beyni ayarsizsa motordaki vidadan ayarlayamazsin. Eger rolantini hala sabitleyemiyorsan karburator kapagi alttan hava aliyordur.

evet dostumuz doğru söylüyor ama bunu sen yapma makinaya bağlat...ve % 90 senin karbüratör kapağı alttan hava alıyor bencede kontrol ediverde niye yapan etmedi?

işte orada bir terslik var bence.....ustaya gidip tek boğaz mixer le denemek istediğini(aynı para)ve hava alabilecek yerleri kapatmasını söyle bir istersen...

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Kerem abinin paylastigi resim 1.4 rainbow yada broadwayinki. Bizimkiler cift hortumlu beyinden tek hortumla gelip 2 ye ayriliyor. Motorun emis gucune gore 2 hortumdsnda gaz emiyor. Hortum ustundeki Ayar musluklarinin iyi ayarlanmasi lazim.

o senin dediğin weber için ister tek ister çift geçebilirsin diye bilmekteyim .....