Flash İyice kendinden soğuttu

murathan flash

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kuşçulara kahramanmaraşta çok nal toplattım. Ama şimdi :bant

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
acaba tüpün su bağlantılarını yanlış yapmış olabilirlermi.tüp beyni ısınmıyorsa donma yapıyorsada dediğin arıza niteliklerini oluşturur.

murathan flash

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kerem abi karburatörü söktü bu eğri dedi.. Daha sonra taşlattık . tornacı tamam dümdüz oldu dedi. Contaları yenilettim.. Taktı.. Yine aynı sorun.. Şimdide diyorki yeni kalburatör takacak manifoltun orayıda taşlatacazz. Abi benim derdim tüp beyniydi. Değişmesi gerekiyordu. değiştirdim.. Hay değişmez olaydım.. Ne motor kaldı ne karburatör. Resmen sırtlanların eline düştüm.. 3 farklı ayarcıya gittim üçüde ayarladı tamam dedim.. Eve geliyorum sabah kontağı açıyorumm hayda yine aynı.. çekiş felan düzeliyor.. tek kalan motor titremesi rolanti oynuyor. bir kaç gün sonra yine aynı..

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
ne diyeyim benim eski flashla aynısı.....onada karbüratör dendi kafayı bozup tam 0 karbüratör alacaktım bir usta ne alakası var dedi ve flanşla mixerde değişiklik yaptı + hava alan yerleri kapattı contayla iyice ve anında sorun çözülmüştü senelercede o ayar sorunsuzca kullanmıştım...ama tam detayları hatırlayamıyorum aklımda kalan bunlar umarım çözülür sorunun sen lpg ciye biraz bastır.....

murathan flash

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam abi allah hepinizden razı olsun. herkeze iyi geceler

murathan flash

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kerem abi sorunu buldum gibi. bugün iş yerinde karburator kapağını söktüm . mikserleri iki vida ile tutturmuşlar hertarafı açık. alt plastiği yamulmuş sıcaktan.. Kırmızı slikon ile iyice kapattım. Kurumasını bekliyorum. İkinci dikkatimi çeken nokta.. Karbüratorun üstünde silindir bir şekilde sarı renkli bir role var. tek kablo giriyor.. bu rolenin tamamen yerinden çıktığını fark ettim.. sadece bir diş tutuyor.. tekrar sıkayım dedim baktım yuvası laşka olmuş . teflon ve karışım yapıştırıcı ile yerine oturtturdum.. Abi bu röle ne işe yarıyor.
Şimdi silikonun kurumasını bekliyorum.. Kapağı takınca hortumların girdiği yerleride iyice silikon yapıcam.. Dünkü konuşma bayağı yararlı oldu.. Umarım tahmin ettiğimiz gibidir.

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Kerem abi sorunu buldum gibi. bugün iş yerinde karburator kapağını söktüm . mikserleri iki vida ile tutturmuşlar hertarafı açık. alt plastiği yamulmuş sıcaktan.. Kırmızı slikon ile iyice kapattım. Kurumasını bekliyorum. İkinci dikkatimi çeken nokta.. Karbüratorun üstünde silindir bir şekilde sarı renkli bir role var. tek kablo giriyor.. bu rolenin tamamen yerinden çıktığını fark ettim.. sadece bir diş tutuyor.. tekrar sıkayım dedim baktım yuvası laşka olmuş . teflon ve karışım yapıştırıcı ile yerine oturtturdum.. Abi bu röle ne işe yarıyor.
Şimdi silikonun kurumasını bekliyorum.. Kapağı takınca hortumların girdiği yerleride iyice silikon yapıcam.. Dünkü konuşma bayağı yararlı oldu.. Umarım tahmin ettiğimiz gibidir.

ben o işçiliği yapanınnn öyle araç teslim edeninnn abicim sen kasaptamı yaptırdın bunu :)) bence ciddi biryerde adam gibi toplat usta havaya uçmadan ..... yokmu cidden atiker-brc vs bayii o kadarda değildir herhalde maraşta 1-2 tanede olsa işini doğru dürüst yapan yer olmalı.

murathan flash

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
attachment.php
Abi resimi attım bu şekil yaptım.. Bu işçiliği yapanların hepsi birinci sınıf güya... Randevu ile çalışıyorlar. Abi bu karbüratrün üzerindeki role ne onuda gmrdüğün gibi yapıştırdım.

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
kesici galiba plastik olanı diyorsan ..... birde sen lpg ayarından sonra hava filtresi değiştirmedin değilmi?

murathan flash

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi gaz ayarından önce değişti. Ayar yapıldı.Hatta takıldıktan Üç hafta sonra tekrar ayar yapıldı. .. Yok sarı üzerinde siyah yapıştırıcının izleri var abi fark ediyorsan arkasına tek kablo giriyor. Bu rolanti düzenleyici röle değil mi