Fluence 1,6 16v 110 kullanıcıları

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abartmıyorum arkadaş burda benzinli aracın dolusu ile dizelin boşuna gücü yettiğini söylemiş.sizin beklentiniz bunların üstünde zaten.biriside çeksin videosunu hantal kalan fluence'nin bayılmasını ben göremiyorumda ibret olur
Olay gücünün yetip yetmemesi değil ki, evet ben beklentilerimin yüksek olduğunu söyledim.Burada benim 6 dakikalık videom var sonunda da 0-100 denemesi var az çok bilgi sahibi olunabilir diyeyim o zaman.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Olay gücünün yetip yetmemesi değil ki, evet ben beklentilerimin yüksek olduğunu söyledim.Burada benim 6 dakikalık videom var sonunda da 0-100 denemesi var az çok bilgi sahibi olunabilir diyeyim o zaman.

aynı caddede dönüp durmussun sanki qw

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı caddede dönüp durmussun sanki qw
Aynen öyle, filtre sesini çekmekti asıl amaç, ama kameranın mikrofonunda sıkıntı var cazırtılı çekmiş :)

tatang54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu videonun ne alakası var neyi gösteriyor anlamış değilim ya neyse konu bozulmasın 1.6 fluence sahiplerine bırakalım konuyu.

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu videonun ne alakası var neyi gösteriyor anlamış değilim ya neyse konu bozulmasın 1.6 fluence sahiplerine bırakalım konuyu.
Mesela 0-100 testi var anlatabildim mi, her aracın kilo-güç oranına göre bir değeri vardır videodan saniye ölçerek bu motorun değerini görebilirsin aracım 1300 kg idi cam tavan dahil fluence ile eşit ağırlıkta.Daha sonra ara hızlanmalarıda yine motorun sesini dinleyerek kesiciye kadar devri nasıl çevirdiğini ne şekilde hızlandığı anlaşılabilir.Anlayana sivrisinek bile saz.

mucan63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluence 1.6 benzinli siparisi vermis biri olarak biseyler solemek istiyorum
Benzinli ile dizel arasinda ortalama 10 bin Tl fiyat farki var . Bu farki nerdeyse her arabada pesin olarak arabalara yatirmaktan biktik acikcasi .
Arabalari max 3 sene kullaniyoruz . Bir arabayi 3 sene kullanan biri olarak dizel almanin gereksiz oldugunu dusunduk . 6 lt yakan dizel yerine 8 lt yakan benzinli araba daha cazip geldi . Ayrica tup taktirmak gibi bi avantajda varken dizel araba istemiyorum.
Bu sayfada tartisilan dizel arabalarin tork yuksekligine bende katiliyorum ama 90 bg motorlar icin bu gecerli degildir .
Daha fazla motor sesi , daha fazla bakim masraflari da benzin tercihinde etkili olmustur

Araci teslim aldiktan sonra ayrintili resim video inceleme yapacam ins.

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluence dizel bile olsa çok hantal araba.

tatang54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Mesela 0-100 testi var anlatabildim mi, her aracın kilo-güç oranına göre bir değeri vardır videodan saniye ölçerek bu motorun değerini görebilirsin aracım 1300 kg idi cam tavan dahil fluence ile eşit ağırlıkta.Daha sonra ara hızlanmalarıda yine motorun sesini dinleyerek kesiciye kadar devri nasıl çevirdiğini ne şekilde hızlandığı anlaşılabilir.Anlayana sivrisinek bile saz.

koçum bende diyorumki bende bukadar saniyede o hızlara sorunsuz şekilde senin araçtan daha hızlı şekilde çıkartırım.ben sana ilk başta ne diyorum sen nerelerden nereye getiriyosun.haydi göster fluence'nin hantallığını kabulleneyim senin aracının motoruna birşey mi dedim veya dci 105'e ? ben senin yaşın kadar araç kullandım birşeyler kaptıysan burda insanlardan abilerinden bunu ukalalıkla iğneleyici sözlerle dile getirme çok kaptırma kendini.

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
koçum bende diyorumki bende bukadar saniyede o hızlara sorunsuz şekilde senin araçtan daha hızlı şekilde çıkartırım.ben sana ilk başta ne diyorum sen nerelerden nereye getiriyosun.haydi göster fluence'nin hantallığını kabulleneyim senin aracının motoruna birşey mi dedim veya dci 105'e ? ben senin yaşın kadar araç kullandım birşeyler kaptıysan burda insanlardan abilerinden bunu ukalalıkla iğneleyici sözlerle dile getirme çok kaptırma kendini.

Bu nası laflar senin yaşında 17 Furkan'ın yaşıda 17. ?
Arabalar hantal arkadaşım bunun aksi yok.
Ben 65'lik symbolle eminim seni kalkışta falan geçerim seni. Bu yüzden polemiğe gerek yok benzinlileri hantal 85lik dizeli kullandım o bile hantalsa...

tatang54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu nası laflar senin yaşında 17 Furkan'ın yaşıda 17. ?
Arabalar hantal arkadaşım bunun aksi yok.
Ben 65'lik symbolle eminim seni kalkışta falan geçerim seni. Bu yüzden polemiğe gerek yok benzinlileri hantal 85lik dizeli kullandım o bile hantalsa...

benim yaşım 17 değil sisteme kayıt olurken öyle yapmışım. kalkışta geçerim diyorsun kalkışta geçersin 50 metre olmadan bende sana 100 metre ilerden bakmaya başlarım bu kadar fluence'yi hantal yapmayın tamam dci'lere göre ataklığında düşüklük olabilir ancak gayet güzel performans sergiliyor.babamın keyfinden 1.6 için böyle söylemiyorum memnunum hiç öyle sorunlar yaşamadığımdan kendi yaşadıklarımı söylüyorum.