Fluence Hakkında Artılar ve eksiler

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlarım, abilerim, kardeşlerim fluence hakkındaki yorumlarımızı sevip sevmediğimiz yönleri bu konu altında paylaşabiliriz :) hem araba alacaklara da yardımcı olur diye düşünüyorum :eyv

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle benden başlarsak aracı çok seviyorum ve bu parayı hakettiğini düşünüyorum neden diye soracak olursanız segmentinin en güçlüsü jetta ile karşılaştıralım diz mesafesi vs. başa baş sayılır bagaj hacmi konusunda da fluence alıyor 15 litre daha geniş (tam 530 l) :) ayrıca fluence ın bakımlarının 20 binden 20 bine olması da büyük bir avantaj :eyv gel gelelim vel hasıl görünüşe ve motora işte bu konuda jetta biraz daha ön plana çıkıyor bir tık :) ama belki de bu farkı fiyat ile kapatıyor çünkü jetta nın parası neredeyse fluence ın 2-3 katı (kaba taslak)

bazı kişiler araba leylek gibi yola tutunamıyor savuruyor diyor ama bence arabada böyle bir sıkıntı yok gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsiniz :) özellikle dCi motor gerçekten aracın hakkını veriyor gerek performans gerekse de yakıt olarak.

arabamızdan genel anlamda memnunum ancak renault bazı şeyleri kısmış donanımlardan sağolsun :D örneğin torpido aydınlatması gibi ufak detaylar 5 liralık bir lamba istediği kadar baz donanım olsun bence olmalıydı :) full modellerinde var diye biliyorum ama çözümü var elbette ister çakmaktan ister torpidodan gelen kablolardan elektrik çekip led aydınlatma yapabilirsiniz :eyv

arabayı satın alırken extreme yede icon ada privilege yede business e de bindim dokundum elledim tabiri caizse mıncıkladım :)) business baz donanım olduğundan kaynaklı malzeme kalitesi full olan modellere göre az daha zayıf imkanınız varsa eliniz uygunsa bir üstünü alın derim :) arasında 3-4 bin lira gibi bir fark var

aracın yakıtına gelirsek gayet tatmin edici bir seviyede bana göre bugüne bugün motorin 4.76 ki buna rağmen sıkışık dur kalk İstanbul trafiğinde kısa mesafelerde km de 29-30 kuruş yakıyor altını çizerek diyorum ş.içi kullanımda :) araba bizim ancak babam çalıştığı şirkette araçla beraber çalışıyor işleri çabuk yetiştirmesi için çokta sakin kullanmıyor gerektiği yerde yolunu bulunca diyelim :) basıyor ama özen gösterilirse 27-28 kuruşlara düşürebilirsiniz :eyv ş.dışı yakıtından bahsedecek olursam İstanbul-Ayvalık Ayvalık-Bursa Bursa-İstanbul yaptık araç içerisinde 4 kişiydik ve bagaj full doluydu giderken sabah çıktığımız için fazla klima açmadık ancak 10 gibi sıcak bastırınca actık artık :) 120 130 dan asagı inilmedi hız olarak o civarlarda gittik üstelik bu yolculukta araba hiç yormadı ayvalık şehir merkezinde fazlasıyla dolaştık sonra bursa ya geçtik ve güzel bir trafik bizi karşıladı :) trafikte çok kaldık ve ortalamayı arttırdı yaklaşık 1 2 saat kadar Bursa dan çıkamadık uzun lafın kısası bu yolculukta 26 kuruş yaktı dönüşte klima full açıktı bence iyi bir değer :)

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2011 1.5dci authentique 105hp var yaklaşık 10 bin kmdir kullanıyorum.

+ ları
Bakım maliyeti gerçekten çok uygun. 60 bin bakımına 380 lira..
Yakıt tüketimi çok iyi..
Performansı tatmin edici sınıfına göre..
İç genişlik ve malzeme kalitesi fiyata bakılınca iyi durumda..
Tam Türk tipi aile arabası.. :)
yaydan sonra yol tutuşu harika ki ben kolay kolay beğenmem yol tutuşu.. ;)

-leri
orjinal olarakta yol tutuşu güzel fakat yüksek süratlerde (160 üzeri) yan rüzgar alıyor rüzgarlı havalarda ve direksiyon yumuşak kalıyor..
bagaj kapağının kapanmasında süspansiyon kullanılmamış olması..
kaportası biraz daha esnek olsaydı şehir içindeki düşük süratlerdeki çarpmalarda (0-20 km arası) kırılmak yerine esneyebilirdi..

Genel olarak 10 üzerinden kendi sınıfında bu araca herşey gözönüne alınınca 8 verilebilir bence..

AhmetVeysel53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalite,konfor,sağlamlık bakımındam hârkulade bence 10 kere daha sıfır araç alsam yine Fluence alırdım.
Sadece beğendim yanı Megane 2 gibi muhteşem dış görünüşün Fluence olmaması.

defectboy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 dci 105 hp Dynamique kullanıyorum. Aracın performansı gayet iyi bence bastı mı iyi kaçıyor yani. Yol tutuşu da gayet güzel yüksek hızlarda rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz aracı en azından ben ediyorum :) İç hacmi filan zaten herkes biliyor ne kadar geniş olduğunu :) Ben genel olarak memnunum arabadan. Sevmediğim tekc özelliği bagaj kapağının süspansiyonlu olmaması. Bir de renault da uyuz olduğum bir diğer konu da şu ki en boş olan fluence i 40 bin civarına satarken bir park sensörü koymayacak kadar cimri olması. Bunu gördüğümde gerçekten acaip sinir olmuştum :D

beyto52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1,5 dci 110 bg 2012 pirivlge fluence kullanıyorum aracımdan memnunum

arac ıyı kaçıyor bıkere deneyım dedım 230 katran var kaç basıo hesabına :) bastım 220 km kadar cıktım klımada açıktı daha gıdıyordu ama yol şartlarından dolayı bırakmak zorunda kaldım
araç uzun yolda yakmıyor adeta kokluyo ama kısa mesafede ş.içinde yakıyor konfora gelınce aracım priviligenın en ful modelı sanruff exnon far bayılıyorum en sevdıgım ozelıklerden ..bagaj kapagında suspansıyon olmaması kotu .. ayrıca kotu yolda amatısorlerın pek de ıyı oldugu soylenemez kapılar fln gacır gucur bunları saglam yapamamıs servıse her gıttıgımde ılk işim kapılar ve amatısorler kontrol ettrımek oluyo sureklı kapı ayarı ve yaglattırma yaptırıyorum cunku aracta en ufak bı ses duysam huylanıyorum :)
gelelım yol tutuşuna aracımda ESP+CSV +ASR oldugu ıcın savurma olayı yok 2 senedır fluence kullanıyoruz en ufak savurdugunu gormedım esp cvp + cok onuda belırtmek ısterım ses tesısatı teypı de daha ıyı olabılırdı bı ford focus tesısatına bak bırde fluencenınkıne fluenceye bu yakısmamıs hoparler ve teyıp araca yetersız kalıo aıle arabası genıs rahat bagajda genıs .. genel ıtıbaryıle memnunuz ıstısnalar dıkaydeyı bozmaz :/

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 dci 105 hp Dynamique kullanıyorum. Aracın performansı gayet iyi bence bastı mı iyi kaçıyor yani. Yol tutuşu da gayet güzel yüksek hızlarda rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz aracı en azından ben ediyorum :) İç hacmi filan zaten herkes biliyor ne kadar geniş olduğunu :) Ben genel olarak memnunum arabadan. Sevmediğim tekc özelliği bagaj kapağının süspansiyonlu olmaması. Bir de renault da uyuz olduğum bir diğer konu da şu ki en boş olan fluence i 40 bin civarına satarken bir park sensörü koymayacak kadar cimri olması. Bunu gördüğümde gerçekten acaip sinir olmuştum :D

abicim park sensöründen geçtim 5 liralık torpido lambasını esirgemiş hehe hehe 5 liralık torpido aydınlatması yavv :D :D illa bizi uğrastırıcak kablolardan elektrık al led şerit çek :D bazı opsiyonları reno çalıyo :)) ama genel itibariyle Türkiye mizde binilecek en iyi arabaları üretiyor orası ayrı :eyv özellikle yakıt gibi yerden yüksekliği bile bazı konularda çok işe yarıyor qw

örneğin bazen düğün çıkışı akrabalar doluşabiliyor ve araç 5 lik yay var gibi oluyor hehe hehe normalde basık olsa yerde gidicek :D

1510882_10200392698179619_944415147_n.jpg

defectboy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abicim park sensöründen geçtim 5 liralık torpido lambasını esirgemiş hehe hehe 5 liralık torpido aydınlatması yavv :D :D illa bizi uğrastırıcak kablolardan elektrık al led şerit çek :D bazı opsiyonları reno çalıyo :)) ama genel itibariyle Türkiye mizde binilecek en iyi arabaları üretiyor orası ayrı :eyv özellikle yakıt gibi yerden yüksekliği bile bazı konularda çok işe yarıyor qw

örneğin bazen düğün çıkışı akrabalar doluşabiliyor ve araç 5 lik yay var gibi oluyor hehe hehe normalde basık olsa yerde gidicek :D

Doğru valla sen de haklısın torpidoya ışık koymayan firmadan park sensörü beklemek fazla oldu gibi :D

emin08

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 ay önce 2011 model 1,5Dci 105hp dynamic modelini aldım. genel olarak araçtan çok memnunum.herkesin şikayetçi olduğu torpidodaki gıcırdama sesi dışında bir problem yok. o seste şu aniçin aşırı değil sadece bozuk zeminli yollarda fark edilebiliyor. daha önceki aracım partner 2,0hdi' ydi. şehir içinde 40 kuruş yakıyordu fluence ise 28-30 kuruş yakıyor. en sevdiğim yanı gaza basınca şahlanması :)