Fluence Hakkında Artılar ve eksiler

Eraladnan3144

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aranızda yenirim, fluance 1.5 dci 105 hp privillage aracım var spor yayla ilgili tavsiyesi olan kaçlık taktırmam gerektiğiyle ilgili bilgisi olan var mı

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aranızda yenirim, fluance 1.5 dci 105 hp privillage aracım var spor yayla ilgili tavsiyesi olan kaçlık taktırmam gerektiğiyle ilgili bilgisi olan var mı

merhaba. ailemize hoş geldiniz :) bu yay işi sizin beklentilerinizle alakalı bir şey. ne amaçla takmak istiyorsunuz? amaç görünümse ve benim aracıma fazla kişi binmez diyorsanız 5mm lik olabilir. ama yok arada bir de olsa arabama doluşuyoruz ve az bi şey yol tutuşu artsın diyorsanız 3.5mm iyidir :eyv marka olarak eibach vs. olabilir tam bilgim yok kullanmadım ben pek yay taraftarı değilim araba çalıştığı için :)

dediğim gibi sizin beklentileriniz önemli..

Flu8839

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 ay önce 2011 model 1,5Dci 105hp dynamic modelini aldım. genel olarak araçtan çok memnunum.herkesin şikayetçi olduğu torpidodaki gıcırdama sesi dışında bir problem yok. o seste şu aniçin aşırı değil sadece bozuk zeminli yollarda fark edilebiliyor. daha önceki aracım partner 2,0hdi' ydi. şehir içinde 40 kuruş yakıyordu fluence ise 28-30 kuruş yakıyor. en sevdiğim yanı gaza basınca şahlanması :)
Hayırlı uğurlu olur inşallah

Flu8839

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde 1.5 edc var.Bu araç c ve d sınıfı arasında gayet sportif ve heybetli....yandan görünüm çok güzel.Benim Fluum Hakiki koç... na -mı diğer fluuuuu gibi

Cagri_06

Çağrı ÇAĞLAR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın Tek Olumlu Yönü Yakıt Ve Çekiş Gücü.
Olumsuz Özelliklere Geçince Virajlarda Berbat İçeriye Aldığı Ses Bagaj Kapağının Ayarsızlığı Amortisörlü sistem yerine doğan şahin stili bagaj kapağı konfor eksikliği ticari araç gibi paldır küldür kasislerde.. Ve İşin Kötü Yanı Renault Çalabileceği Herşeyi Fluenceden Çok Güzel Çalmış :) daha meraklısı varsa arttırabilirim :)

elosivo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç ekonomik bir aile aracı ancak ses sistemi ve abidik kubidik yerlerden seslerin gelmesini saymazsak tabii... Ayrıca o bagaj kapağından dolayı aracın bagajını fullemek için ince mühendislik hesapları gerekebiliyor...

zoomes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön torpidonun sert tümseklerde kopuyormuşcasına, tak tuk çarpmasına sinir oluyorum. Özellikle kış aylarında.

ErCaN93

Ercan KUZU
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön torpidonun sert tümseklerde kopuyormuşcasına, tak tuk çarpmasına sinir oluyorum. Özellikle kış aylarında.
aracınızı bir servise gösterin derim :) Çünkü Kendi aracımdan daha torpidodan ses duymadım . Birtek Arkadan gelen ses var , oda bagaj full subwoofer ile dolu olduğundan bass vurdukça titreme yapıyor :)

elosivo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Unutmadan bir de teyp yeri de çok ilginç; 1. 3. 5. viteslerdeyken araç, teyp ile yanda oturan kişinin uğraşmasını imkansız hale getiriyor. Klima paneli ile teyp yer değiştirse mükemmel olurmuş

Zaferyilmaz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaş ben de 20 gün önce sizin aracin aynin dan aldim otomatiğini size yakit soracaktim bendeki araç şehir içinde 100 km de 10 lt görüküyor bana anormal geldi.sizinki nasil (ankara)