Fluence Hakkında Artılar ve eksiler

marun44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 2014 1.5 joy.2012 businesi satıp bunu aldım.bana biraz dar gibi geldi businese göre sanki.kasa farkı falan mı var acaba.businese göre daha küçük geldi bana.sağ ön far da hafif bir çatlak var ve burdan su alıyor galiba çünkü arabayı yıkayınca buğu yapıyor bu çatlak tamir edilir mi nereye baktırmam lazım.bi de koku yapmayan paspas alacam hangi tür almam lazım.yaz lastiğide almam lazım kaliteli ve ucuz hangisini önerirsiniz.205/65/15.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 2014 1.5 joy.2012 businesi satıp bunu aldım.bana biraz dar gibi geldi businese göre sanki.kasa farkı falan mı var acaba.businese göre daha küçük geldi bana.sağ ön far da hafif bir çatlak var ve burdan su alıyor galiba çünkü arabayı yıkayınca buğu yapıyor bu çatlak tamir edilir mi nereye baktırmam lazım.bi de koku yapmayan paspas alacam hangi tür almam lazım.yaz lastiğide almam lazım kaliteli ve ucuz hangisini önerirsiniz.205/65/15.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ayni araca sahibim. Genislik olarak oldukca ferah aslinda 2012 de kullandim ama ben bi fark gormedim acikcasi. Paspas icin ben hali paspas kullaniyorum. Yaz kis ayni paspasi kullandim 70-80 lira gibi bi fiyata almistim. Koku olmadi. Lastik icin ben 16” jant almistim ona gore de continental premium contact 5 aldim. Yumusak hamurlu ve iyi yol tutan bi lastik. 4 tanesini 1200 liraya almistim. İki sene oldu kullaniyorum. Suanki fiyati medir bilemiyorum tabi. Far icin butce uygunsa degistirin derim tamir yapilabilir belki ama yapmasaniz daha iyi olur.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

marun44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayrıca aracı alalı bir hafta oldu 1.5 joy dijital hararet göstergesi tek çizginin üzerine hiç çıkmadı gerçi aracıda çok uzun mesafede falan kullanmadım daha sizce bu anormal bir durummu araca zarar verir mi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayrıca aracı alalı bir hafta oldu 1.5 joy dijital hararet göstergesi tek çizginin üzerine hiç çıkmadı gerçi aracıda çok uzun mesafede falan kullanmadım daha sizce bu anormal bir durummu araca zarar verir mi

O cizginin tek kademe ustune ciktigini iki yilda uc kere falan gordum ve gorunce de araba hararet yapti sandim [emoji23] o cizgi hep tek kademe de kaliyor. İkinci kademe cok nadir atiyor. Fluence icin normal bir durum dedi servis. Boyleymis. Zaten ilk dis yandiginda zaten motor yeterince isinmis ve iceriye sicak hava verir hale geliyor.

Burak.yurttass

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O cizginin tek kademe ustune ciktigini iki yilda uc kere falan gordum ve gorunce de araba hararet yapti sandim [emoji23] o cizgi hep tek kademe de kaliyor. İkinci kademe cok nadir atiyor. Fluence icin normal bir durum dedi servis. Boyleymis. Zaten ilk dis yandiginda zaten motor yeterince isinmis ve iceriye sicak hava verir hale geliyor.

Tansel bey merhabalar, aranıza yeni katıldım benimde aklına bu doru takılıyordu. Aracı alalı 2 gün oldu gerçi kısa mesafe kullanıyorum aracı tek diş yakıyor üstüne geçmedi bir türlü demek ki normal bir durum

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tansel bey merhabalar, aranıza yeni katıldım benimde aklına bu doru takılıyordu. Aracı alalı 2 gün oldu gerçi kısa mesafe kullanıyorum aracı tek diş yakıyor üstüne geçmedi bir türlü demek ki normal bir durum

Evet sorun yok o hep tek diste kaliyor cok nadiren ikinci kademe atiyor. Yani yazin bile o sicaklarda gormedim ben.

Burak.yurttass

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet sorun yok o hep tek diste kaliyor cok nadiren ikinci kademe atiyor. Yani yazin bile o sicaklarda gormedim ben.

Ama çok saçma değil mi kullanım kitapçığında hararet seviyesinin yerini gösteriyor kısa mesafe mi kullanıyorsunuz aracı

aliguler9254

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zevkler ve renkler tartışılmaz derler. Fakat Fluence Türkiye şartlarında alınabilecek en güzel araçlardan bir tanesidir. Daha önce 6 yıl Clio Symbol alize kullandım o araçtan da memnundum fakat bana dar gelmesi sebebiyle satıp Fluence'a geçiş yaptım. Çevremdekiler bu aracı alma başka markalara bak diye çok diretti, ama bu sefer de onlar aracımın yakıtını ve genişliğini görünce tam tersine kıskanmaya başladılar. :) Parasını da sonuna kadar hak ediyor. 2 aydır kullanıyorum şu anda çok çok memnunum, Allah izin verirse uzun yıllar binmeyi düşünüyorum.

ozgur7890

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese selam arkadaşlar
1997 yılında 93 model broadway ile başladığım reno macerama (araya yasak aşklar girdikten sonra:) ) hayırlısı ile tekrar fluence ile devam etme kararı aldım
bütçem 60-62 arası , araştırmalarım sonucu muhtemelen 2013-2015 arası icon otom. yada 2014 ve üstü touch plus ta karar kıldım kısmet olursa alıcam bakalım
ancak dün bi galeride otomatik 2015 touch denememde çok çok dik bi yokuşta durdum ayağımı frenden çekince kaydırma yapmadı ama gaza basında patinaj yapıp ardından gaz yemeyi bıraktı ve kaydı , en az 4 kez denedim ama aynısı oldu .
daha önce otomatik mazda 3 kullanıcısı olarak hiç böyle bi durumla karşılaşmamıştım
acaba fluenclerin hepsimi aynı durumda yoksa araçtamı bir sorun vardı sizce ?
şimdiden teşekkürler

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Otomatik olduğu için yokuş kalkış desteği var ve kaydırma yapmaz freni bırakınca geri, fakat gaza bastığınızda araç biraz geri kayabilir ilk başta bu normaldir edc nin çalışma prensibi böyle, patinaja gelirsek lastik yol şartlarına görw araç rampada sanırım patinaja kalmış ve bu yüzden de asr devreye girip gazı kesmiş olmalı çünkü bu durum yaşanabiliyor antipatinaj sistemi olduğundan gazı keser araç fakat siz aracı alırken yinede her türlü bir expertize gösterin gerçekten önemli ve ayrıca icon donanım alabiliyorsanız touch a göre ben daha fazla tavsiye ederim tabiki bu göreceli bana göre icon donaanım daha iyi, hayırlısı olsun inşallah sizin için.